Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék végre felelősebb...

Hogyan tudnék végre felelősebb, megfontoltabb, felnőtt nő lenni, aki nem veszíti el mindig a párjait a viselkedése miatt?

Figyelt kérdés
A helyzet az,hogy sajnos én nő létemre nem vagyok az a tipikus női lélekkel megáldott ember , akit a férfiak jobban kedvelnek, aki azt nyújtja, amit szeretnének.Az oldalon többször olvastam női kérdezőktől, hogy azokat a hibákat róják fel a férjüknek,barátjuknak,amit én is elkövetek nő létemre. Sajnos a főzésen kívül nem nagyon végzek házimunkát, a párom szól rám, hogy rakjak rendet, trehány tudok lenni sokszor. Imádom a számítógépes játékokat,főleg a lövöldözős fps-eket, órákra képes kikapcsolni. Nem vagyok a praktikusság magaslatán sem, nem vezetek nyilvántartást semmiről, ahogyan a párom,a csekkeket is ő fizeti. Nem vagyok átgondolt, hirtelen vagyok. Szerinte nem vagyok az a küzdő típus sem, ami nem igaz, most készülök egyetemre csillagásznak, csak az a baj,hogy külföldön élünk és itt minden sokkal nehezebb nekem és úgy érzem néha depressziós vagyok. Nem akar még gyereket tőlem, sem feleségül venni, amíg nem vagyok felelősebb és olyan vagyok,mint egy gyerek sokszor. Nagyon szeret persze, csak én sajnos tényleg nem vagyok az a tipikus nő, lelkileg gondoskodó vagyok, simogatós, bújós, csak nem tudom hogy álljak hozzá a problémák megoldásában. 29 vagyok, ő pár évvel idősebb és már régóta külföldön él.
2012. jan. 12. 20:24
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Húha, az utolsó nagyon belém lát, hasonlóakat mondott a barátom is. Igazad van, egyébként már nem játszom sokat, le fogok állni vele és több időt töltök a tanulásra. Jelenleg 10 órát dolgozom naponta és ha még van energiám délutánonként tanulgatok,meg a vonaton munkába menet,illetve hétvégén, de úgy érzem még nem eleget, nagyon nem és be kell keményítenem. Nem érdekel már, hogy hány éves leszek amikor elvégzem a sulit, ha elvégzem, a biológia és a csillagászat közül választanék és először alapozó képzés. Van már egy diplomám, de azzal semmire nem megyek, akkor is hülye voltam, amiért olyat tanultam,de akkor még fiatalabb fejjel másban hittem, érdekes módon az a suli könnyű volt nekem, de már megbántam, viszont a biológia és csillagászat mindig is a szerelmeim voltak. Ideje levetni a pelenkát.
2012. jan. 12. 22:14
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

A házimunkát felezzétek meg, mondjuk azon az alapon, hogy ki mit szeret jobban. Teszem azt te porszívózol, ő meg felmos, stb. Vagy egyszer te, egyszer ő. Írd fel, hogy mi az, ami napi dolog és mi az ami heti.

Pakolás általában napi 10 perc, mondjuk minden este lefekvés előtt szánj rá 10 percet, akkor nem halmozódik fel.

A kiadásokhoz pedig elég egy füzet, balra a kiadások, jobbra a bevételek, a kiadások oldalra pedig írd fel hónap elején a fix költségeket, határidővel.

Hasonló szétszórtságban nekem nagy segítség volt a Google Calendar (gcal). Beregisztrálsz, teljesen ingyen küldenek még sms-t is a teendőkről a naptárbejegyzések alapján.

Minden reggel átnéztem, hogy mi a teendő aznapra, lepörgettem őket és a nap hátralevő részében meg nyugodt voltam, hogy megvan minden.


Csekkek nem tudom abban az országban hogy mennek, de nálunk netes felületen is lehet követni és egyenként rányomni az átutalás gombra. Szóval ahhoz se kell feltétlenül postára menni, elég a leolvasás és a befizetés időpontjában foglalkozni velük.

2012. jan. 13. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Tényleg gyerekes vagy a korodhoz képest. Már van egy hasznavehetetlen diplomád. 2. már fizetős! Ne csinálj még egy haszontalant!Hidd el, felesleges. Hobbiként nyugodtan foglalkozhatsz csillagászattal, de a megélhetésedhez ezzel nem fogsz hozzájárulni. Számítógépes játékok, 10 óra munka, hát akkor másra nem is jut. Ha a párod ráun erre, otthagy, észhez térsz, de javaslom előbb lépj. Ha vki szerelmes, elnézi az ilyen különcségeket, de ha már jönnek a szürke hétköznapok, egyszerűen h.lye leszel, aki nem hajlandó ellátni a feladatát.Vigyázz, idejében lépj,ideje megkomolyodni, nem leszel örökké vkinek a "gyereke".
2012. jan. 13. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
0%

Pontozzatok csak le nyugodtan, ti se vagytok különb gyerekek, mint a kérdező...pfff.


F/29

2012. jan. 13. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

szerinted, kedves 29f,

miben segítette a kérdezőt, milyen szempontból volt számára hasznos a válaszod? szerintem semennyire.a reakciód nevetséges...

2012. jan. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Már avval elkezdted a változást,hogy ide beírtál, mert szeretnél változtatni, és ezekszerint nem érzed jól magad a szituációban, amiben vagy. Sajnos vannak dolgok, amiket ha tetszik ha nem, meg kell csinálni. (Mosogatás, takarítás, csekk befizetés.)Ezeken túl kell esni. Az eredmény viszont jólesik, gondolj arra.:) Vedd rá a párod, hogy ő is vegye ki a részét a házimunkának.
2012. jan. 16. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!