Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nálatok is minden a pénz...

Nálatok is minden a pénz körül forog?

Figyelt kérdés

Előre leszögezném, hogy van munkám, saját keresetem, ergo minden amit veszek rajta az az én dolgom. Pár hete vettem magamnak egy táskát. Régóta kerestem valami nagyobb méretű, normálisan kinéző, strapabíró darabot. Végre találtam egyet 8 ezer forintért, amiről szerintem nem lehet elmondani, hogy túl drága lenne, amúgy is hosszú tárva vettem (van is rá garancia). Erre édesanyám úgy ki van akadva, mint a vekker óra. Mert , hogy lehet venni 2-3000 forintért is, minek ilyen drágát, majd nem lesz pénzem blablabla. (2-3000 forintért még a kínaiba se láttam ilyen nagyobb méretű táskát, amibe a mappáim s beleférnek).

Egyébként ezt mindennel eljátssza. Veszek magamnak valamit a SAJÁT keresetemből (félretett pénzem amúgy is van, mint a bankban, mint itthon), és egyből az első kérdése mibe került. Ha nem áron alul vettem, akkor már hisztériázik. Minek? Miért jó ez neki? Nem neki vettem, hanem saját magamnak. Én sem szólok be neki, hogy miért költ 22ezer (!) forintot cigarettára egy hónapban...


2012. jan. 21. 11:21
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
95%

Nekem apám szólt bele mindig. Mikor elmentem dolgozni, jóformán egy fillért nem költöttem a fizetésemből, míg össze nem gyűlt egy laptopra a pénz, ami évek óta az álmom volt. Persze nem apróztam el, olyat vettem, ami normális, így benne volt 200ezer forintba mindenestül. Apám hallva a tervem persze morgott, hogy minek, van otthon már gép (egy ősrégi PC, amin 3-an osztoztunk a tesóimmal, és munka utána úgy kellett könyörögnöm bátyámnak, hogy 1-1 órára odaengedjen, míg ő 16 órákat ült előtte naponta!). Aztán mikor közöltem, hogy már megrendeltem, beletörődött, még asztalt is csinált nekem, amilyet szerettem volna. :D

Nehezére esett megemészteni, hogy már saját keresetem van, amit én osztok be. Egyébként takarékos ember, ő nem magának akarta a pénzem, sőt! Mindig azt hangsúlyozta, hogy gyűjtsek a későbbi életemre, egy fillért nem fogadott el belőle kiadásokra, és mióta külön élünk párommal, sok mindennel támogatnak minket. Tényleg csak jót akart, mikor beleszólt a költségvetésembe. És őt igazolja a zsugoriság, mert soha nem voltak anyagi gondjaik és sok megtakarításuk van!

23L

2012. jan. 21. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Lehet azt hiszi hogy még mindig hogy olyan olcsó minden mint húsz évvel ezelőtt. De csak akkor, ha rólad van szó!
2012. jan. 21. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
69%

Én még középiskolás koromban mentem el anyukámmal a helyi plázába vásárolni. Mutogatott nekem leakciózott 6-700 Ft-os karpereceket, de azok nem tetszettek, viszont kinéztem egy 1200 Ft-os karkötőt. Közölte, hogy ilyen drága ékszert nem hajlandó venni nekem.

Az ő fülében amúgy Swarowskik lógtak.


Egyszer később, egy hasonló esetben összevesztem vele ezen, és lenyugodott. Azóta bármire kérhetek pénzt, még többet is ad, mint kellene, szerintem megbánta a viselkedését (azóta egyetemre járok, fogorvos szakra, amire baromi büszke és mindenben támogatnak apámmal együtt). Ja lehet azt gondolni hogy kitartott anyucipicilánya vagyok, de a fogorvos szak nem móka, és középiskolában is a jó tanulmányi eredményem alapján "merészeltem" kisírni ezt-azt-amazt.

2012. jan. 21. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
93%

Rájöttem már régebben, de sokáig szívtam én is az őszinteségem miatt: a szülőknek nem kell mindent tudnia!! Sőt! Amikor veszek valamit, vagy azt hazudom, hogy akciós volt, vagy, a fele árat mondom be. Vagy mindkettő. Ha kérdezi mennyi van még a fizumból (általában hónap végén is van bőven, de volt, hogy nem volt sok) akkor is többet mondok.

Őket érdekli, hogy mi a gyermekeik helyesen éljünk, ahogy szerintük helyes. De nekünk meg kell tanulni ezekből a helyzetekből kisiklani.

ÉS igyekezni, hogy a gyerekeinket ne maceráljuk ilyenekkel... :)

23N (különélő)

2012. jan. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
39%

Attól még apuci tolja alád a pénzt.

Egyébként elhiszem h. baromi büszke vagy h. fogorvosnak tanulsz, de azért talán nem kellene a többi elé helyezned. Megnéznélek pl. egy mechanikai szigorlaton, 2-3 oldal tömény integrálási feladat levezetése után. Ott nem magolni kellene, hanem az eszedet használni.

Igaz, oda meg apuci pénze lenne kevés... :-/

Vagy van eszed, vagy repülsz...

2012. jan. 21. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Elhiszem, hogy nehéz a szakod, de hidd el, az orvosi sem egy egyszerű eset. Szerintem fölöslegesek ezek az összehasonlítgatások, plusz nem ismered a családi hátterem és az anyukám költekezési szokásait :)

Egyébként nekünk is van matek, noha nyilván nem olyan mérnöki fajta. És bizony rengeteg, rengeteg magolós, összetett tantárgy. Nem rosszabb ez, mint a te szakod, szerintem! Ja és nekem nyáron 1 hónapos tök ingyenes "szakmai gyakorlat" volt, ami abból állt, hogy kb a legalantasabb ápolóniő feladatokat végeztem napi 8-10 órában. Ingyen. :) Mert kötelező volt.


Ettől függetlenül szerintem igaza van annak, aki rögtön utánam szólt hozzá, hogy sok esetben csak jót akarnak, csak nem a megfelelő módon próbálják ezt velünk megérttetni. Bár a mai napig nem értem, hogy a szüleim fizujához képest mi drága egy 1200 Ft-os kis karkötőben. A dolog sármja, hogy a nővérem (aki semmilyen fősulira nem jár, hanem otthon lakik és "munkát keres"), mindent megkap könyörgés nélkül.

2012. jan. 21. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Mármint a szüleink, jót akarnak.
2012. jan. 21. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy jót akarnak... igazából részben én is hibás vagyok, mert én mindig felhúzom magam, ha úgy érzem, valaki beleüti az orrát az én dolgomba. Néha már akkor ideges tudok lenni, ha csak annyit kérdeznek, hogy hova megyek :D sajnos én ilyen vagyok, nem bírom, ha bárkinek bármiféle magyarázattal tartozom, vagy legalábbis úgy érzem. Viszont a saját keresetemmel had csináljak már azt, amit szeretnék! Akkor bezzeg nem szólt be, amikor szülinapjára egy igen csak drága, igen csak márkás karórát kapott. Holott abból is lehet 2-3000 forintért is venni...
2012. jan. 21. 14:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!