Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Segíség én és az anyám, a...

Segíség én és az anyám, a kapcsolatunk tonkrement. Mit csináljak? L/16

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nemtudom, hogy miért van az, hogy mire egy lány elkezd felnoni, mire megtallja onmagát, kialakítja a saját társaságát, az anya kozbeszól és elvesz egy dolgot a gyereke életébol, a SZABADSÁGÁT...hogyan lehet egy anya és lánya kozt nagyon jó a kapcsolat, mert én azt szeretném, de egyszeruen nem lehet...mintha o nem kapta volna meg kiskorában és mintha ugyanazt szeretné visszaadni nekem amit az o szuleitol kapott...hogy leehet valaki ilyen onzo...én biztos nem így fogom felnevelni a gyerekemet ha lesz...mindent megkapok,hogy oszinte legyek, legalábbis azt amit pénzzel meg lehet venni, de nekem hiányzik valami...a beszélgetés és az oszinteég, de igazából legfoképp a BIZALOM...egy kétségbe esett lány kéri a segítségeteket...csak én vagyok ilyen szituban, vagy vannak még ilyen helyzetben lévok...szeretnék e-mail-ezni hasonló helyzetekben lévo lányokkal, akik nincsenek jó viszonyba anyjukkal ill szuleikkel...ha valakit érdekel megadom az e-mail címem...
2009. máj. 28. 20:37
 1/5 anonim ***** válasza:

Próbálj megnyugodni, biztos van valami megoldás.

Írsz nekem? Ha tudok, segítek, nekem sincs egyszerű családom, nekem már egészen pici koromtól vannak gondok, de részben sikerült megoldani, bár nem teljesen, de talán neked nem ennyire nehéz a dolog, hiszen azt írod, csak mostanában kezdődött, és nem volt mindig így, akkor pedig megoldható. Ide írhatsz: helpyou@anonym.hu

2009. máj. 28. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Leirhatnad hogy miben nyilvanul meg az onzese, mivel vonja meg a szabadsagod. Amugy nekem sem volt konnyu dolgom edesanyammal, a mai napig bele akar szolni az eletembe, annak ellenere, hogy 24 evesen 2500 km-re lakok tole :). Probalj vele oszinten beszelgetni mikozben segitessz a hazimunkaban. Vallj at nehany feladatot tole, hogy lassa az akaratot benned es eszrevegye a felnottsegedet es a felelossegtudatod.
2009. máj. 28. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ugyan már egy kicsit idősebb vagyok, de remélem nem bánod, hogy írok :) Ugyan ilyen helyzetben nőttem fel én is. Anyagilag mindent megkaptam szüleimtől (most ezt nem úgy értem, hogy amint kiejtettem valamit a számon rohantak és megvették, de tényleg rövid időn belül igyekeztek megadni mindent amire vágytam), csak éppen arról feledkezett meg, hogy én élni is szeretnék. Viszont mivel anyu betegesen aggódós volt mindig mindent a háta mögött kellett megtennem, ellógnom otthonról stb. Csupa olyan dolgot követtem el, amit ha kicsi szabadságot kapok nem tettem volna meg. Nem kell itt nagy dolgokra gondolni, csak olyanakora, hogy pl. cigi, néha pia, koncertek. Persze, ha emiatt "bajba" kerültem ő rögtön jött és kihúzott a "sz@rból". Én voltam mindig a rossz, az öcsém persze járta a kitaposott utat mögöttem, persze, hogy vele nem voltak olyan "hatalmas problémák" mint velem (azt csak mellékesen említem meg, hogy én a 28 évemmel teljesen a saját lábamon megállok, családom van, semmi káros szenvedély pedig hányszor hallgattam végig, hogy lezüllök stb, öcsém 27 évesen ott tart, hogy se normális munkája, se önállóság,csak a haverokkal buli, pia, fű, de ő volt a rendes gyerek (ennek ellenére nagyon jó tesók vagyunk)). Ha akkor letudok ülni vele néha és meghallgat, nem csak a véleményét akarja rámerőszakolni nem idegenedtünk volna el enniyre egymástól. Mindenki az én kamaszkori lázadásomnak tudta be a dolgot (nem mondom, hogy semmi igazság nem volt benne), azt hitték, ha felnövök megváltozik minden. De szerintem vannak olyan dolgok amiket nem lehet elfelejteni és, ha "gyerekkorban" nem alakult ki egy normális kapcsolat szülő és gyerek közt később se valószínű, hogy az meglesz. Most ott tartunk, hogy 2 házra lakunk szüleimtől, de nem vagyok képes átmenni anyuhoz és őt se látom szívesen magamnál, annyit beszélünk amennyit tényleg muszáj. Férjem jár át a gyerekkel hozzá, ők egész jól kijönnek. Én egyszerűen oda jutottam sajnos, hogy előbb kérek segítséget vagy beszélem meg a problémáim idegen emberekkel mint a saját anyámmal :( Még felnőtt fejjel is kértem, hogy ne próbáljon rámtelepedni és irányítani (pl.képes volt még 25 éves koromban is ordítva felhívni mikor lent voltam a kuytával, hogy hol a fenébe csavargok ennyit már negyed kilenc van), mert pont az ellenkezőjét éri el, nem hitt nekem. Én meg sajnos az a fajta ember vagyok, akinek ha egyszer elfogy a türelme nem bocsát meg sose.

Igazából ezeket csak azért írtam le, hogy szerintem még most próbálj normális kapcsolatot kialakítani anyukáddal (tudom, hogy nem egyszerű), ne várd meg még odáig juttok mint mi.

2009. máj. 29. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Leirhatnad hogy miben nyilvanul meg az onzese, mivel vonja meg a szabadsagod.

A feladatokkal nincs semmi gond, mert amiben tudok segítek neki, mindent elintézek neki, segítek a vállalkozásban, tényleg mindent ami kitelik tolem és ha épp nem segítek neki, és lenne egy kis idom, akkor nem adja meg nekem, bármit kitalál, csak hogy ne mehessek ki a barátaimmal, egyszóval ne lehessen szabadságom... :( :( :(...pedig a barátaim nem rossz arcok....... koszi mindenkinek aki eddig írt nekem...

2009. máj. 30. 15:39
 5/5 A kérdező kommentje:
Ja bocs az elozo elso mondatért, azt ne vegyétek figyelembe... (: :D
2009. máj. 30. 15:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!