Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apám állandóan összever, de...

Apám állandóan összever, de ez még hagyján, a hazugságom miatt utálnak a tanáraim a gimiben?! Mit tennétek?

Figyelt kérdés

Sziasztok,16 éves vagyok.

Apám sosem ment el orvoshoz,nem tudom milyen betegsége van.

A lényeg,ha rájön és ideges lesz és ne adj isten látótávolságon belül vagyok én vagy a testvérem,akkor jajj nekünk.Erősen ver,rugdos,pofoz,rángat.2szer törte már ez az orromat és 3szor tört el miatta a kezem,nem közvetlenül "direkt" törte,hanem úgy ellökött,hogy nem volt időn összeszedni magam zuhanás közben,rosszul estem és megtörtént a baj.Az orrom az ő "számláján van".

DEEE,viszont amikor jó napja van,néha baromi meglepő dolgokkal áll elő,pl egyik nap hazajött és hozott nekem egy galaxy s2-t,csak úgy.Sok ilyen ajándékot vesz nekünk,viszont amikor begurul,akkor mindent tör zúz.Mindent rejtegetünk.

Igazából nem éhezünk,tényleg sok luxusdolgunk van,de gyakran vagyunk verve.A gimiben ezt nem mondhatom el,ha elveszik apánkat árvák leszünk.

Mindig azt mondom,extrem sportolok - downhill,ezért a tanáraim nagyon utálnak,mert egyrészt fiúsnak mondanak,másrészt őrültnek stb.mindig látom a megvetést és a rossz jegyeket:( Nem vagyok buta,sokat és jól tanulok.

Nem tudom mit tehetnék,nem tudom miért csinálja,nem merek vele jókor sem beszélni,mert nagyon hirtelen jön rá és ha nem érkeztem elbújni,akkor megint megver.

Rengeteget olvastunk a neten a tesómmal,hogy hátha segít valami,de nem találtunk semmi használhatót.

Nem szeretnénk árvák lenni,de az állandóan "befolyt" lila szememet már nagyon sajnálom és tesóm is a sajátját.

Nem mehetünk sehova,nem vagyunk cigányok.


2012. jan. 26. 17:06
1 2 3 4
 21/39 A kérdező kommentje:
Tesóm fiú,de nagyon kicsi,mint lelkileg gyerek mint testileg nagyon apró.Én igen lány vagyok:(
2012. jan. 26. 17:44
 22/39 A kérdező kommentje:
Elmentem.Éjjel megpróbálok ideülni.
2012. jan. 26. 17:51
 23/39 anonim ***** válasza:

Szegény kislány:(

Én azt gondolom ennél még intézetben is jobb lenne nektek. Apukádnak biztos komoly betegsége van, és ha ez kiderül, akkor kényszergyógykezelésre fogják ítélni (ha ő nem ismerné el). Keress egy megbízható felnőttet és próbálj vele beszélni. Sok sikert!

2012. jan. 26. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
40%

Oltogatjátok itt szegény gyereket, mi lesz ha szegény gyerekeket agyonüti az apjuk, mert berendelik a gyámügyre, vagy valahová?

Itt csak az segít, ha a két gyereket AZONNAL kiemelik az apjuktól, és csak ellenőrzött körülmények között találkozhat a gyerekekkel. Ezt próbáld elintézni, mert itt semmi másnak nincs értelme. Még intézetben is jobb, mint ez.

Senkit nem lehet kényszergyógykezelésre küldeni, szóval ez bukta.

2012. jan. 26. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
100%
06 80-505 101 ez a NANE egyesület telefonszáma, ingyen hívható. De például első körben bemész az iskolaigazgatóhoz, és mindent elmondasz, ő köteles értesíteni a gyámügyet. Kiskorúak vagytok. Hidd el, ez nem árulkodás, hanem önvédelem. Kötelességed megvédeni az öcsédet. Sajnálom, hogy így kellett felnőnöd. Nem mehet így tovább. Ha nem állsz ki magatokért az életben mindig sebezhető leszel. És hidd el, a világnak nincs annyi aranya, amennyi elég lenne a szenvedéseteket kifizetni. Nem leszel ettől áruló. Jogod van rettegés nélkül élni. Érted??? Jogod van hozzá. Tedd meg az első lépést és a világ segíteni fog. Ölellek szeretettel mindkettőtöket.
2012. jan. 26. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:

Ha sportolsz, akkor én is az önvédelmet javaslom.


De lehet, hogy sokkal többre mész ha felhívod a NANE telefonszámát.


Remélem megoldódik a problémád. :(

2012. jan. 26. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de ha többszöri töréssel mész orvoshoz, nem hiszem el, hogy beveszi ezt a sport szöveget és nem tesz bejelentést.
2012. jan. 26. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 A kérdező kommentje:

Sziasztok,köszönöm a kedves szavakat.Lefeküdt aludni,nagyon komoran jött haza,már fel is készültem lelkileg,öcsémet bezártam gyorsan a fürdőbe és hősiesen kijöttem,hogy szia apu..de nem volt dühös,megvacsorázott valamit írogatott és azt mondta elmegy aludni,ne zavarjuk.-ezt nem nehéz betartani,tüsszenteni nem merek.


Értem én,hogy nem árulkodás,de számára ez valami borzalmas árulás lenne.Nem érzem magam lelkileg sérültnek,suliban senki nem ver,akárhányszor rám vagy öcsémre szálltak bárkivel verekedtem,veszekedtem.Szóval nem vagyok áldozat típus.De békés vagyok,igazából szekálható,mert megszoktam de nem hagyom magunkat.Igyekszem minden kitörésnél én lenni a keze alatt,hogy a gyerek ne sérüljön,így is kettőnkért visított évekig,aztán sikerült rászoktatnom,hogy maradjon csendben,mert gyorsabban vége lesz és utánam nem veszi elő őt is.Igyekszem őt is erőssé nevelni,már látom,hogy játszótéren nem őt verik,hanem visszaüt.

Köszönöm a számot,jövőhéten vagy hétvégén megkeresem őket.

Igen számunkra egy megoldás van,vagy őt veszik el a családtól nagyon gyorsan vagy minket.

Mert én elég jól ismerem ahhoz,hogy tudjam ha egyszer is szagot fog hogy én segítséget kértem nem csak a karom és az orrom meg a szemem és a hátam és a lábam bánja majd..hanem a vesém a koponyám és a nyakam is meg az öcsém.

Én félek otthon lenni,de legalább itt van nekem a tesóm,akivel tudok otthon tanulni,segíteni neki,nevelni,etetni,játszani vele,sétálni.Ha otthonba kerülünk,akkor nem tudom mennyire lesz mellettem. Meg sok-sok értéktárgyat rejtettünk el.Van sok nagyon jó dolgunk,amiket tudunk használni ha nincs otthon,félek hoyg ezeket elveszítjük.

Nekem nincsenek barátaim,mert midnig lila-kék vagyok az arcom is olyan:( Alapozók többségére allergiám van és amúgy is rengeteget kéne vennem belőle,hogy eltüntessem.


És nem járok sportra,nem kapunk pénzt soha,rettegek attól ha a suliban azt mondják valamire adni kell,pl osztálypénz.Ha jó kedve ha nem jó kedve van ilyenkor halott vagyok.Szóval volt már,hogy utcán random emberektől szedtem össze pénzt.nekem nincs lehetőségem küzdősportra járni,nem verekedni tanulok otthon,hanem simán izomzatot növesztek.Fekvő-húzódzkodás-hasizom-kicsi nyújtás,de nem vagyok hajlékony.

Remélem szervezetnél adnak lehetőséget arra,hogy azonnal kiemeljenek innen.De kérdem én,ha apámat mondjuk bezárják diliházba minket otthonba.Akkor mi van a lakásunkkal?

2012. jan. 26. 21:00
 29/39 A kérdező kommentje:

Egyrészt nem egyetlen egy traumatológia van Budapesten.

Ha bemegyek "jókedvűen".Aikidóra fogtam az orr törést 13-15 évesen.A többit biciklire,hogy ne venné be,ha sisakkal a kezembe jövök be?Többnyire este szokott bántalmazni,ilyenkor úgyis csak az ügyeletesek vannak..hála a jó égnek,ilyenkor lehet fogni,hogy sötét volt edzés vége...

2012. jan. 26. 21:05
 30/39 anonim ***** válasza:
Azt majd a gyámügy intézi. Saját tulajdonú lakásotok van? Ha az, akkor a tietek marad. Nagykorúságot eléred utána szabadon rendelkezel vele.
2012. jan. 26. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!