Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez mennyire normális egy...

Ez mennyire normális egy "anyánál?

Figyelt kérdés

Állandóan rajtam vezeti le a feszültségét. Keres valami ürügyet (pl. Miért lett arrébb rakva a párna...) és utána szó szerint ordibálni kezd, elhord mindennek. Amikor nagy nehezen lenyugszik és szóvá teszem neki hogy ezt megint miért kellett, akkor képtelen elismerni hogy ez is csak egy feszültséglevezetés volt, és elvárja hogy én kérjek bocsánatot (amit ő sose tesz meg). Csak hogy mondják egy példát... pont ma összevesztek valamin nevelőapámmal, nevelőapám kiabált vele, anyám meg csak ilyen mézes-mázosan kérte a bocsánatokat. Erre idejön hozzám, és nekiáll velem ordibálni, hogy ő csak ezt meg azt akarta, és ezért nem kellett volna veszekedni vele. Mondtam neki hogy ne velem ordibáljon mert nem én veszekedtem vele, és ez engem már nem érdekel, erre megsértődött,kiabálva kiviharzott a konyhába... Nos én nem megyek utána.

Mit tudok ezzel a helyzettel csinálni? Már próbáltam beszélni vele erről milliószor de nem lehet, nem érti/nem akarja érteni hogy nincs igaza. Unom hogy állandóan nekem kell jópofát vágnom és bocsánatot kérnem, -amikor neki kéne- csak azért hogy viszonylagos békesség legyen köztünk (egy ideig).


2012. jan. 26. 20:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Miért feszült mindig az anyukád?
2012. jan. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Nem normális, mondd neki, hogy sportoljon valamit, vagy ha ezt nem akarja, szedjen enyhe nyugtatót.
2012. jan. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Szólj anyádnak, hogy rúgja ki a nevelőapádat ha idegesíti!
2012. jan. 26. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Nem értem mitől ilyen feszült mindig, azt meg főleg nem hogy miért máson kell levezetni ( ha nem talál valamit, akkor én loptam el stb...(ami nem esik túl jól))

már 50 elmúlt szóval szerintem nem fog sportolni. Már milliószor lett neki szólva hogy dobja ki a nevelőapámat, mert hogy tönkreteszi a családot, a bátyámat már elüldözte, most engem akar... De nem dobja ki, mert így is nehezen élünk meg hogy ketten dolgoznak.

De viszont erről nem egészen csak a nevelőapám tehet hogy ilyen feszült, arról meg főleg nem hogy így vezeti le...

2012. jan. 26. 20:30
 5/15 anonim ***** válasza:
Nevelõapáddal hozza rendbe a dolgait, és rajta vezesse le a feszültségét. Téged meg neveljen nyugodt légkörben, ne tegyen idegbeteggé!
2012. jan. 26. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Az is lehet, hogy változókorban van, és ez nem valami öröm a nõknek!
2012. jan. 26. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Mindig ilyen volt, legalábbis bátyám elmondása szerint. Amikor még nagyon kicsi voltam akkor ő volt a boxzsák...

Lehet mindig ilyen volt, de egyre rosszabb.Ha épp hazajön a munkahelyről, azért ordibál, ha nem sikerül valami akkor azért, ha mással veszik össze akkor azért.

Nem tudok vele már mit csinálni, nem tudom mit csináljak, terveztem már hogy az egyik ilyen kirohanásánál fogom magam és elmegyek itthonról pár napra. Csak ebbe ott a hiba hogy egyszer vissza is kéne jönni.

2012. jan. 26. 20:37
 8/15 anonim válasza:
Az első kommentelőnek igaza van,lehet ez klimax jele is. Egyébként pedig a nevelőapád jelenléte és az ő kapcsolatuk lehet a ludas. Valamiért nem akar, nem mer tőle édesanyád elválni. Fél tőle, esetleg megveri, vagy a már említett anyagi függésről van szó. Az, hogy ha valami eltűnik és egyből te leszel hibáztatva, nem normális dolog egy anya részéről. De mivel a nevelőapád a tesódat már elüldözte, nem kizárt, hogy téged is el akar, és ezért ültet ilyen bogarat anyukád fülébe. Vele pedig jó lenne egy roppant nyugodt órájában leülni és megbeszélni négyszemközt az egészet, elmondani neki, hogy a kapcsolata árt a családnak (pénz ide vagy oda) de ha ezek után is kitart a férfi mellett, akkor ne neked kelljen már meginnod a levét. Sok sikert! :)
2012. jan. 26. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
Bocsi, nem az első, hanem az utolsó kommentelő írt a változó korról. Még új vagyok itt.
2012. jan. 26. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Ő is nagyon jól tudja, hogyha a nevelőapám kezet emelne rá, akkor a bátyámmal még aznap takarítanánk el onnan azt embert... És ezt a nevelőapám is tudja, hogy mi lenne a vége egy ilyennek, szóval nem hiszem hogy fenyegetné. Már nem egyszer leültünk hármasban bátyámmal meg anyámmal, hogy megbeszéljük ezt az egészet, hogy kinek, kivel mi baja van, mit változtasson, hogy ezt az embert meg dobja ki, visszajön a bátyám ide és semmit sem változnak akkor a pénzügyi dolgok. De teljesen hiába. Semmit nem változott, és az ember is itt van még, és itt is lesz. Anyám valami megmagyarázhatatlan dolognál fogva mindig kiáll mellette, jobban mint a gyerekei mellett.

Talán még meg kell várnom azt a két évet és azon nyomban elköltözni itthonról, lehet nincs jobb megoldás...

Köszönöm a válaszokat! :)

2012. jan. 26. 20:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!