Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerinted gáz? Mit csinálhatnék?

Szerinted gáz? Mit csinálhatnék?

Figyelt kérdés
15 éves vagyok, kitünő tanuló, és anya mégis midnen este kikérsezi tőlem az anyagot. Mindenből, és már nagyon idegesít. Nem tudom mit csinálhatnék vele, mert az egy dolog hogyha megkérem hogy segítsen mert ezt vagy ezt nemértem, de egyszerűen nem enged aludni van hogy hajnalig, amig mondjuk nem tudok egy fogalmat... amit valószínűleg tudok, csak éjszaka már pontnem, vagy hogy mondjm. Annyiszor próbáltam már neki elmagyarázni hogy magamban is elég felelősségteljes vagyok ahhoz hog ne kelljen minden este kikérdezni tőlem az anyagot, de ilyenkor csak elkezd velem üvöltözni hogy milyen hálátlan r**anc vagyok :| Szerintetek mit tehetnék?
2012. jan. 26. 22:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj vele leülni és beszélni erről őszintén. Emlitsd meg, hogy például egyetemen sem lesz majd ott, hogy kikérdezze és segitsen. Mond neki, hogy egyedül szeretnél boldogulni. Talán ajánlhatnád, hogy próbáljátok meg pár hétig, úgy hogy nem kérdez, és ha rosszabb jegyeid kezdenének lenni, újra kérdezhet és többé meg sem mukkansz ezügyben.
2012. jan. 26. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Esetleg valamilyen családtag, aki hatással lehetne anyukádra?


Én nagyon úgy érzem, hogy irányításba akarja venni az életed. De bizonyíts neki: ha megígéred neki, hogy pl. hétvégén sütsz valami finom sütit, vagy elmész a boltba, feltörölsz, megveszed itthonra azt ami kell, akkor csináld is meg, ne csak a levegőbe beszélj! Így látni fogja rajtad, hogy szavahihető vagy, és ezáltal felelősség teljesebb is.

2012. jan. 26. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
szia, figyelj ez egy dolog, de tudod ennek örülnöd kell hogy anyukád sokat foglalkozik veled most, ez nagyon fontos, és hogy sikeres legyél a továbbtanulásban gondold ezt végig, anyukád már felnőtten sok sok mindent átélt és csak segíteni szeretne neked ! az én anyukám is ilyen és hála neki már egyetemen lehetek! lehet hogy még az osztálytársaid előtt is cikis mert nekem is az volt anno de hidd el ez megéri, és ne bosszankodj miatta különben is ha felkészültem mész a suliba nem kell stresszelni akkor se ha a te nevednél nyílik ki a napló !!!
2012. jan. 26. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat :) igazából apu már mondta ezt neki, sőt kifejezetten megtiltotta neki hogy ugy tanuljon velem hogy én nem kértem, de akkor anya azzal büntetett minket hogy 3 hétig senkihez nem szolt, én meg adig keresztanyuméknál laktam mert ha ők balhéznak mindig elmegyek otthonról (ezt ne ugy értsétek hogy menekülök, hanem hogy ők olyan legjobb barátok, és anya anya meg apu is örül ha ottvagyok mert nem kell néznem a veszekedéseiket.) ezt csak azért irtam, mert ott egyedül tanultam, és egyáltalán nem romlottak az eredményeim, pedig ott még feszültség is volt rajtam. És utolsó: valamilyen szinten énis örüllök hogy ő velem van, mert a nővéremnél ez nem volt így, már nem is tartjuk vele a kapcsolatot de ez mindegy, szoval örülök hogy velem van csak azért igy soha nem leszek önálló úgy érzem :S
2012. jan. 26. 22:32
 5/7 anonim ***** válasza:

megint én...

de önálló lehetsz majd, és ha így folytatod a tanulmányaid anyukád nagyon büszke lesz rád! még csak 15 vagy előtted az élet én azt kívánom neked ez legyen a legnagyobb problémád, tényleg ezt pozitívan kell venned !!! próbáld meg, nem olyan vészes felmondani nem? gyorsan elmondod aztán már mehetsz és csinálod a dolgod, örülj hogy ilyen anyukád van !!

2012. jan. 26. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Azzal nincs gond, h segít, de az nem normális, hogy hajnalig bszogat emiatt, meg üvöltözik veled.
2012. jan. 27. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
nekemis ezabajom. mert az egy dolog hogy szeretne segíteni, vagy ha megkérem segít /ez nincs/ de túlzásba viszi nem is kicsit :(
2012. jan. 28. 13:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!