Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van élet a férfi után? Van!...

Van élet a férfi után? Van! Akkor meg?

Figyelt kérdés

Most lehet fikázni érte, de nekem az lenne a kérdésem, hogy miért van ennyire sok kapcsolatfüggő ember? Mind az életben, mind itt látom a teljesen romokban heverő nőket, akiket elhagy a palija. Én értem és átérzem, hogy szomorú tény amikor a férj megcsal vagy beadja a válópert. Viszont miért kezelik ezt úgy, mintha vége lenne az életnek? Miért akarnak sokan egy ilyen után meghalni?


A való életben is olyan embert, aki azt mondja hogy nincs értelme az életének, mert nincs palija. Hát basszus...annyira sok jó dolog van! Miért csak a kapcsolattól függenek a nők egy bizonyos rétege?


Természetesen tisztelet a kivételnek!


2012. jan. 27. 08:49
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

(ez a sz@r kitörölt fél mondatokat...)


szóval : "való életben is olyan embert" = "való életben is ismerek olyan embert"

2012. jan. 27. 08:51
 2/12 anonim ***** válasza:
87%

Az emberek alapvetően társaslények.Bár fiatalon nagyon jó érzés,hogy egyedül vagyunk,de öregkorunkra a legrosszabb ha nincs senki mellettünk.

Egy bizonyos év után már egyre nehezebb társat találni,és az aki világéletében társaslány volt,társa volt,az nehezen tud egy maga boldogulni.

Van élet a férfiak után is,de ahhoz előbb talpra kell állni,hogy rájöjjünk.

Egyébként éppen a napokban jutott eszembe,hogy én személy szerint amióta élek soha 1 napot nem éltem férfi nélkül.

Ugye 20 éves koromig apám volt mellettem.(Ő nevelt fel) Majd férjhez mentem,és a férjem volt mellettem.Amikor elváltunk,már ott volt mellettem a párom.Ma ő a férjem,és 10 éve mellettem van.Tényleg 1 napot nem éltem férfi nélkül..

2012. jan. 27. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
*társaslény*
2012. jan. 27. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
84%

Rám nem lehetne mondani, hogy kapcsolatfüggő vagyok, ugyanis 26 évesen ismerkedtem meg a férjemmel, addig pedig bár voltak kapcsolataim, de igazából egyik sem érdekelt. Éltem az életem, élveztem, egyáltalán nem törekedtem a komoly kapcsolatra. Viszont most azt mondom, hogy a férjem nélkül nem lenne értelme az életemnek. És itt nem az a lényeg, hogy a férjem nélkül, hanem hogy enélkül az ember nélkül nem lenne értelme az életemnek.

Tudom, te nem az ideális kapcsolatban élőket kérdezted első sorban. Tehát ha megcsalna, vagy valami okból az ő részéről távolodnánk el egymástól, és el akarna hagyni, az maga lenne a vég számomra.

2012. jan. 27. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs gyerek akkor amit leírtál az teljesen igaz. Lehet új életet kezdeni, de kérdezem, ha van egy két gyerek, mondjuk még munkahelyed sincs? Segítség távol van szülők egyebek, akkor mit kezdessz egyedül. A férfi kifizeti a gyerektartást és kész. Ő így is jobban él mint te. A gyerektartás és a családipótlék nem elég a gyereked eltartására. Nem tudsz kimozdulni mert a gyereket nem hagyhatod egyedül. Új kapcsolatot nehéz létesíteni, mert valljuk be gyerekkel nem igazán kapkodnak érted. Ennyi!
2012. jan. 27. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
A "kapcsolatfüggőség" mint olyan, amíg az ember nem lesz öngyilkos, meg minden idiótaság, addig nem BETEGSÉG. Pl én is szeretem ha van társ mellettem, mert így érzem az élet lényegét. Attól még se idióta, se gyenge, se semmi érdekes nem vagyok, csak szeretek kapcsolatban élni :) Persze inkább egyedül, mint rossz kapcsolatban.
2012. jan. 27. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem normális, ha szakítás/válás után az ember rosszul érzi magát, mert elhagyják. Van akinek kevesebb, van akinek több idő kell, hogy feldolgozza a történteket. Megnyugszik a lelke, összeszedi magát és éli az életét.

5-6 éves kapcsolat vagy házasság után nehéz megszokni, hogy újra egyedül van az ember, nem kell senkihez alkalmazkodnia.

2012. jan. 27. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
81%

Sokan alapozzák az életüket a párjukra és ezt szerintem főként azok teszik,

- akik nem rendelkeznek semmiféle egészséges öntudattal,

- nincsenek tisztában az értékeikkel vagy ha igen, tenni nem képesek érdeksérelem esetén,

- nincs önálló egzisztenciájuk egy saját élet megkezdésére,

- mindig a másikra hagyatkoznak, nem önállóak vagy

- összességében súlyos pszichológiai problémával küszködnek (pl. önértékelési és/vagy személyiségzavar).


Ez nagy általánosítás tudom, de én eddig ennyit tapasztaltam meg másoknál - ami fontos, hogy nem csak nőknél. Nyilván vannak ettől jóval eltérőbb élethelyzetek, mert a sors márcsak ilyen és produkál érdekes szituációkat.

2012. jan. 27. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Ott a pont az ork-nál.


Nekem is ez a véleményem. Szóval nem kell hébe-hóba beleszülni egy gyereket és akkor élősködni. Sajnos ez már más világ. Ha ennyire nagy női öntudat van, akkor viszont úgy kell szülni, hogy egyedül is megállja a helyét a nő illetve a családjával együtt férfi nélkül. Ez nem azt jelenti, hogy az apa nélküli nevelést támogatom. Sőt! Az egész családok híve vagyok, csak gáznak tartom, hogy ilyenkor mindent a gyerekre rá lehet fogni...

2012. jan. 27. 12:46
 10/12 anonim ***** válasza:
61%
Akárki akármit is mond,ez ösztön,emberi dolog.A nő legnagyobb öröme a férfi és fordítva.Ezért fáj.
2012. jan. 27. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!