Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Allergiás vagyok a macskákra,...

Allergiás vagyok a macskákra, anyám mégis macskát akar tartani. Már itt van, mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Anyám beszerzett egy macskát, hiába mondom neki, hogy fulladok a szőrétől, nem érdekli. Nem akar megválni tőle. Beszélni nem lehet vele. Mi a teendő? Meg lehet oldani konfliktus nélkül? Tényleg el kell vinni a macskát? Vagy adjam be neki, hogy elszökött? Akkor is az én hibám lesz. Mit csináljak? 3 hetes, nagyon szereti.
2009. máj. 30. 01:15
1 2 3
 11/28 anonim válasza:
97%
nekünk is van macskánk 2, anyum és én is allergiásak vagyunk, de gyógyszert szedünk és így nincsenek tüneteink. én xyzalt szedek, ezt orvos írja fel, ha állandóan szedni akarod(mint én is évek óta teszem) akkor ez a legjobb gyógyszer, mert kíméli a májad és a szervezeted. anyukám cetirizin hexalt szed, de azt az én orvosom nem ajánlotta állandó szedésre, mert nem olyan kíméletes.
2009. máj. 30. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim válasza:
92%
a meztelen cicára is sztem allergiás lehet lenni, mert a macskának nem a szőrére vagyunk allergiásak, hanem a bőre termel valamit amit ugye a szőrén eloszlat és bárhol hagyja, a szőrre leszel úgymond allergiás. bár nem tudom biztosan, de sztem a kopasz macska is termelhet ilyet.
2009. máj. 30. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
89%

Barátnőmnek van macskája, allergiás vagyok rá, ha hozzám bújik, egy idő után elkezd viszketni, ahol hozzám ért és kis piros pöttyök jelennek meg, valamint folyamatos tüsszögés. Szóval aki szerint az allergia az hiszti, akkor az vesse magát a csalán közé 2-3 napra. Egy allergiásnak olyan a bajai forrásával élni.


És mielőtt jönne vki, hogy a csaláncsípés egészséges, annak mondanám, hogy a kígyóméreg is gyógyszer.

2009. máj. 30. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
45%
A kérdésből nem az derül ki, hogy az anyukája puskával kényszeríti, hogy simogassa a macskát. Igen, az allergia jórészt hiszti, vannak igazán beteg emberek, akik örülnének, ha csak allergiásak lennének. 12:02-es! talán szerinted nem használják gyógyszer-alapanyagnak a kígyómérget? (meg a csalánt)? Nézz utána, mert rosszul tudod.
2009. máj. 30. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:

egyszerűen nem értem, hogy hogy élhet ennyi felelőtlen naív ember körülöttem. Nem csodálom, hogy ilyen hülye oldalakon kerestek választ az élet nagy kérdéseire! Először is, a légzési nehézséget úgy értem, hogy érzem, hogy a torkomon van valami, és olyan érzés, mintha mentolos cukorkát szopogattam volna, hideg, és száraz a torkom, ráadásul érzékeny és talán meg van dagadva. Nem szeretnék az asztmáig, esetleg a fulladásig eljutni vele. Addig oké, hogy nézessem meg orvossal is. Meg is fogom. De nem poénból találtam ki, ezt nem értheti az aki nem allergiás, kiskorom óta kontaktusban vagyok macskákkal, és mindig tüsszögtem és begyulladt tőlük a szemem. Hagy ne részletezzem, hogy ráadásul kontaktlencsét viselek. Így ha allergén anyag kerül a lencse alá, vagy a folyadékba, nagyon durva következményekkel járhat.


Végül annyit a macskáról. Hogy macska, aranyos, felelőtlenség kidobni. Persze, hogy az, nem kidobni akarnám, hanem elvinni valahova, ahonnan 2 perc alatt elvinné valami többmacskás család, de mindegy, esetleg odaadni kézbe valakinek. Nem értem, hogy józan ésszel hogy a p.csába gondoljátok azt, hogy a macska fontosabb az embernél. Ne haragudj én még 40 évet szeretnék leélni. Lehetőleg asztma, és fulladás nélkül. És egy szaros macska miatt nem fogom gyógyszerekkel bombázni a testem. Ez van. Sokan (a legtöbben) nem is a kérdésre válaszoltak. Nem az volt a kérdés, hogy MI A KICS.SZETT VÉLEMÉNYETEK, hanem az, hogy mi a teendő. Ne haragudjatok, de nagyon felb.sztok ezzel. Előjött a nehézlégzésem, félek, hogy durvább is lehet és ez még csak a 3. nap. Erre jöttök azzal, hogy a macska az sajnálnivaló, és gonoszság kidobni. Hát b.meg...


őszíntén? normálisak vagytok? (tisztelet a kivételnek)

2009. máj. 30. 12:43
 16/28 anonim ***** válasza:
79%

Érdekes, te is egy ilyen oldalon keresed a választ az életed nagy kérdéseire. Ráadásul ugyanarra a kérdésre kétszer is.

Szóval nem is orvos mondta, hogy allergiás vagy, hanem te eldöntötted magadnak, hogy biztos allergiás vagy a macskára. Mert azt írod, hogy majd fogsz menni orvoshoz, nem azt hogy voltál. Ha nagyon figyelem magam én is észrevehetek ilyeneket, hogy fura a levegő. Ha tudtatok volna róla, akkor anyukád nyilván nem visz oda direkt egy macskát, kivéve, ha el akar üldözni.

Ha lesz róla papírod, hogy tényleg allergiás vagy rá akkor kezdhetsz igazán érdemben tárgyalni anyukáddal.


Egyébként pedig, ha érdekel a kics*szett véleményünk ha nem, nem tudom mit vártál, ha ilyet beleírsz a kérdésbe, hogy hazudd-e azt, hogy elszökött a macska.


Szerintem te azon húztad fel magad, hogy itt nem arra kaptál jó tanácsokat, hogy tüntesd el a háztó.


Anyukád macskája, anyukád vitte oda, ahogy írod nincs is meg hivatalosan, hogy te tényleg allergiás vagy. Ha annyira idegesít akkor költözz el.

2009. máj. 30. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
60%
De, tudom, hogy használják, azért is írtam, tanulj meg szöveget értelmezni. A szúnyogcsípés és a csaláncsípés is allergiás reakció. Amúgy meg aki allergiás a macskára, annak nem kell simogatnia, a szőre ott van mindenütt.
2009. máj. 30. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
82%

Kérdező, én megértelek, mert én is allergiás vagyok dolgokra, bizonyos gyógyszerekre, és a rovarcsípésre, és néhány tusfürdőre is, plusz a bronchitis, ami szmogos időben nagyon rossz, emiatt is jó, hogy én külvárosi részen élek, nem belvárosban, de szeretnék kiköltözni vidékre, Pestközelbe, ahol tisztább a levegő.

Anyukád nem tudom, hogy szeret-e annyira, hogy foglalkozzon a te egészségeddel, azért ajánlottam, hogy szólj a dokinak, hogy adjon valamit, mert ha anyukáddal nem lehet beszélni, akkor a takarítás mellé ez kelleni fog, mert csakúgy nem szűnik meg a dolog, ha a közeledben van a macsek.


A kontaktlencsével meg nagyon legyél óvatos, mert ha tényleg a lencse alá kerül valami, akkor megtörténhet, hogy sérül a szemed, és soha többé nem tudsz majd lencsét hordani. Ezt azért írom, mert nekem van ez a rovarcsípés allergiám, és tavaly nyáron én hordtam lencsét, mert 10 éve énekelek, és kimentünk külföldre egy versenyre, és szerettem volna a színpadra kipróbálni, hogy milyen, ha rendesen látok (ugyanis a színpadra szemüveget nem veszek fel), jó is volt, használtam, 1-2 alkalomra kellett csak, így nem állandót, hanem eldobhatót használtam. Aztán egyik nap, amikor éppen használtam a lencsét, valami megcsípett a bal szemem külső sarkában, először csak viszketni kezdett, ahogy kezdődni szokott a dolog, de mikor ki akartam venni a lencsét, nem tudtam kivenni a szememből, és teljesen bevörösödött, másnap orvoshoz kellett menni, ügyeletre, külföldön, úgy, hogy nem értem az ország nyelvét, azonnal kiszedte, érzéstelenítőt kaptam, krémet kaptam, amivel a szemgolyómat kellett kenni 3 napig, rendbe is jött, csak éppen lencsét a bal szememben soha többé nem hordhatok, sérült a szivárványhártyám, és érzékenyebb lett mindenre. De az a szerencsém, hogy nem történt rosszabb, történhetett volna.


Úgyhogy ez tényleg nem játék, aki még sose volt allergiás, az lepontozhat (ahogy a korábbi válaszomat is), nem fog érdekelni.

Te pedig, kérdező, próbálj anyukáddal beszélni, ha lehet vele, akkor keress olyan embereket, akik szívesen befogadnák a cicát, akár a közelben, és akkor anyud is átmehet, ha mindenképpen akar valami háziállatot, tartsatok olyant, amire nem vagy érzékeny, van sokféle, én nem értem azokat, akiknek csak a kutya-macska számít háziállatnak. Ha nem lehet vele beszélni, akkor gyógyszer kelleni fog sajnos, és amint tudsz, költözz el.


És elnézést, hogy ilyen hosszan írtam.

2009. máj. 30. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
63%
el a háztól.*
2009. máj. 30. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
82%

Ja igen, az, hogy papír szerint ki allergiás, ez egy érdekes kérdés, mert vannak allergiák, amik egy alap allergiavizsgálatban nincsenek benne. Figyelni kell a jelentkező tüneteket, és ha jelentkezik, és tartósan, akkor allergiás az ember függetlenül a vizsgálattól :-) A gyógyszerek tájékoztatójára is ráírják, hogy ha ilyen-olyan tünet jelentkezik, az allergia, és abba kell hagyni, és szólni az orvosnak (mert nem vizsgálják alapból). A rovarcsípés allergiát ugyancsak nem vizsgálják egy alap allergiavizsgálaton (nem tudom, vizsgálják-e egyáltalán valahol), a tüneteket viszont figyelni kell. Sajnos nem veszik komolyan...

Speciel a macska pont benne van az alap vizsgálatban, de azt is csak olyankor szokták megcsinálni, ha valaki észreveszi a tüneteket magán, és elmegy orvoshoz megnézetni.

2009. máj. 30. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!