Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az emberségemre, és a lelkiism...

Az emberségemre, és a lelkiismeretemre játszanak. Most kellene bebizonyítanom, hogy jobb vagyok nála/náluk?

Figyelt kérdés

Tegnap felkeresett az egyik unokatestvérem, akiről öt éve nem hallottunk, hogy az "apám" kórházban van, és elképzelhető, hogy amputálni kell a lábát, illetve az is, hogy ebbe az egészbe belehal. Ahogy az unokatestvérem fogalmazott, "haldoklik", és az az "utolsó kívánsága", hogy én bemenjek hozzá a kórházba.


Amit az "apámmal" való kapcsolatomról tudni kell: öt évvel ezelőtt kidobott minket a lakásból, egy szatyor holmival jöttünk el ketten. Amikor évek múlva véletlenül találkoztunk, lehordott mindennek, és üvöltve közölte, hogy adjam vissza azt, amit elloptam. (Nem loptam el semmit, egy szatyor holmi kivételével [amiben ruhák és tankönyvek voltak] mindenem ott maradt) Azt is mondta, hogy változtassak nevet, ha nem vagyok hajlandó találkozni vele (nagyon féltem, és félek is tőle) Történtek még fura dolgok, de ezeket nem szeretném részletezni.



Szerintetek mit kellene tennem? Be kellene menjek hozzá? Vagy nem? És rossz ember leszek akkor, ha nem megyek be hozzá? És mégis, mit kellene neki mondanom? És mit kellene eltűrnöm? Hallgassam majd végig, ahogyan elhord mindennek, hogy utána senki ne vethesse a szememre, hogy nem voltam bent nála...?


2012. jan. 31. 11:41
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
19%
Tedd félre a sérelmeidet és a félelmeidet, ha valaki ilyen állapotban van, és azt mondják, hogy ez az utolsó kívánsága, akkor azt tiszteletben kell tartani. Menj be hozzá a kórházba, hogy elrendezhessétek a kettőtök közt fennálló viszályt. Abból indulj ki, hogy lehet, hogy ez az utolsó lehetőségetek erre. Ilyenkor már nincs büszkeség. Bocsánatot akar kérni. Add meg rá az esélyt.
2012. jan. 31. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben nem mennék be hozzá.
2012. jan. 31. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
És engem ki tisztelt az elmúlt öt év alatt...? Egyébként biztos vagyok benne, hogy nem fog bocsánatot kérni. Azt sokkal inkább el tudom képzelni,hogy le fog teremteni, és számon fogja kérni, hogy miért nem találkoztam vele.
2012. jan. 31. 11:57
 4/25 anonim ***** válasza:
33%
Be kell menni hozzá. Mi van , ha tényleg meghal és el sem tudtál búcsúzni tőle, egész életedben elkísérhet a bűntudat. Amennyiben jól lesz esetleg meg lehet vele beszélni helyretenni a régi sérelmeket
2012. jan. 31. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
47%
menj be, nem veszítesz vele semmit
2012. jan. 31. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
47%
A te érdeked is azt diktálja, hogy menj be hozzá. Nem lehet cipelni életed végéig azt a sérelmet, amit akkor elszenvedtél. Bemész, megnézed, meghallgatod. Megtörte őt már az élet annyira, hogy ne akarjon már bántani senkit, megbánta ő már amit tett, és nem tud meghalni anélkül, hogy bocsánatot kérjen. Ne legyél kőszívű, mert azzal talán épp őrá hasonlítanál. Vannak helyzetek, amikor az ember maga fölé kell emelkedjen. Ez az a helyzet. Ne feledd, hogy az élet vizsgák sorozata. Valamikor még te is fordulhatsz bocsánatért valakihez, milyen alapon várod majd el?
2012. jan. 31. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Értem. Tehát dobjak félre mindent, és bocsássak meg? Mert ha nem teszem, akkor kőszívű, rossz ember leszek?
2012. jan. 31. 12:07
 8/25 anonim ***** válasza:
Érdeklődj az orvosánál h mi a helyzet vele. lehet hogy csak hazudtak h olyan nagy beteg. Aztán a helyedbe bemennék és megmondanám neki h nem haragszok amiért... és itt felsorolnám az összes félelmem,sértettségem. Akármi is lesz vele legalább a te lelki ismereted tiszta marad.
2012. jan. 31. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
47%

A megbocsátás a saját érdeked. Neked lesz jobb a leki állapotod.


Én találkozhattam volna apámmal 10 éves koromban, de nem akartam, mert 7 évesen elhagyott.


Harminc éves koromban szerettem volna vele találkozni, de már nem tudtam, mert meghalt.


Használd ki a lehetőséget, amíg él, hogy legalább elbúcsúzhass tőle. Ha újra sérteget, akkor is mond meg neki tisztelettel, hogy nem ezért jöttél.

2012. jan. 31. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
51%
Te mondád...
2012. jan. 31. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!