Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az emberségemre, és a lelkiism...

Az emberségemre, és a lelkiismeretemre játszanak. Most kellene bebizonyítanom, hogy jobb vagyok nála/náluk?

Figyelt kérdés

Tegnap felkeresett az egyik unokatestvérem, akiről öt éve nem hallottunk, hogy az "apám" kórházban van, és elképzelhető, hogy amputálni kell a lábát, illetve az is, hogy ebbe az egészbe belehal. Ahogy az unokatestvérem fogalmazott, "haldoklik", és az az "utolsó kívánsága", hogy én bemenjek hozzá a kórházba.


Amit az "apámmal" való kapcsolatomról tudni kell: öt évvel ezelőtt kidobott minket a lakásból, egy szatyor holmival jöttünk el ketten. Amikor évek múlva véletlenül találkoztunk, lehordott mindennek, és üvöltve közölte, hogy adjam vissza azt, amit elloptam. (Nem loptam el semmit, egy szatyor holmi kivételével [amiben ruhák és tankönyvek voltak] mindenem ott maradt) Azt is mondta, hogy változtassak nevet, ha nem vagyok hajlandó találkozni vele (nagyon féltem, és félek is tőle) Történtek még fura dolgok, de ezeket nem szeretném részletezni.



Szerintetek mit kellene tennem? Be kellene menjek hozzá? Vagy nem? És rossz ember leszek akkor, ha nem megyek be hozzá? És mégis, mit kellene neki mondanom? És mit kellene eltűrnöm? Hallgassam majd végig, ahogyan elhord mindennek, hogy utána senki ne vethesse a szememre, hogy nem voltam bent nála...?


2012. jan. 31. 11:41
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
'igazat' akartam írni ! bocsánat!
2012. jan. 31. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
Jobb neked úgy tudni róla, mint egy szívtelen, gőgös, verekedős senkiháziról, mert akkor nyugodt szívvel utálhatod tovább. De ha bemennél hozzá látnál egy megtört, szenvedő valakit, akit szánnál és esetleg nem tudnád gyűlölni. Ettől félsz? No, igen, vannak akiket a gyűlölet éltet.
2012. jan. 31. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:

Kedves 18:48-as!


Igen, ez is vélemény. Bár sehol nem írtam, hogy vert volna.

2012. jan. 31. 20:08
 24/25 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül kell itt gyűlöletről beszélni. Elég a teljesen jogos közöny. Ha ő nem akart apa lenni, akkor ne várja el hogy gyereke legyen.
2012. jan. 31. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

Az én apám kb. ugyanilyen volt, csak ő még halála előtt sem akart látni. Ha akart volna, elmentem volna. Azóta megbocsájtottam neki, és valószínűleg a te apád szeretné, ha megbocsájtanál még mielőtt meghalna (az enyém nem).

Szóval menj. Nem kell semmit elfelejteni. A bölcs megbocsájt, de nem felejt.

2012. febr. 1. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!