Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A bíróság mindig megítéli a...

A bíróság mindig megítéli a 20% gyerektartást, vagy van olyan eset amikor nem?

Figyelt kérdés

Mérnökként dolgozok egy gyárban nagyon jól keresek. Válunk a feleségemmel,ő ragaszkodik a 20% gyerektartáshoz. Én azonban ezt mérhetetlenül soknak tartom. Hisz elméletben az anyának is ugyanennyit kéne hozzátenni. Nem arról van szó hogy sajnálom a gyerekemtől a pénzt,de 5-600 ezres fizetésnél ez már 100.000Ft körüli összeg lenne. Az ex feleségem is dolgozik,ő olyan 120-150 ezret keres.

Én 50.000FT-ot gondoltam h fizetek gyerektartást. Meg persze ha van plussz kiadás akkor persze segítek. Meg amugyis amibe tudok.

6 éves a gyerek. A feleségem marad a házban,ami hitelmentes,3/4 részben az én örökségemből lett véve. Mondtam az exemnek hogy majd ha jobb lesz az ingatlanpiac majd akkor eladjuk és felezünk az áron. Tehát nem sürgős az eladás sem. Én úgy érzem korrekt vagyok vele szemben,de ő mindenbe bele köt.


2012. jan. 31. 12:13
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
9%
Egy gyereknek nem csak a szalámiskenyér és a buszbérlet a szükséglete. Sokkal jobban élt így is a válás előtt, még ha 100000-et adsz is! Nem csillagászati összeg, tegyen félre mondjuk anyuka havi 50000-et a gyerk jövőjére (azt ezek után megértem, ha ezt nem bízza rád!)Így lesz a gyerekednek felnőtt korára7.2 M ft-ja, és átlagos életszínvonalon nő fel. Miért annyira sok ez? Te meg? Hawaion akarnád elnyaralni az utódod jövőjét? Érdekes vagy, örülnél inkább, hogy ennyi lesz neki, hitellel vehet majd lakást, ehet joghurtot, almát is. Lehet amúgy 25 % is a gyt, bár ez esetben valóban nem hiszem, hogy annyit ítélnlnek.
2012. jan. 31. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 A kérdező kommentje:

Mikor még együtt voltunk akkor se lett elköltve a gyerekre 750.000Ft-os bevitel 1/3-a a gyerekre. Többnyire a a feleségem fizetéséből éltünk,az enyémet félretettük,nyaralásra,bútorokra meg ilyesmikre költöttük. Elég tetemes összeg halmozodott fel abból is és annak is a fele az övé. Én ajánlottam fel h 50-50%ban osszuk el a lakás árát ha majd sikerül eladni,holott őt csak 1/4 része illetné,hisz a nagyja az én örökségemből lett fizetve.

De már így is bunkó vagyok mert ki akarom dobni a lakásból. Holott mondtam neki h nem sűrgős az eladás. A félretett pénzből lesz annyi h ha eladjuk majd a lakást tudjon venni egy újat.

2012. jan. 31. 12:50
 13/30 A kérdező kommentje:

A lakásban is ami van bútor meg egyéb berendezés minden ott marad neki,én semmit nem viszek.

Talán én nem tudnám elvinni a gyerek nyaralni? Dehogynem.

Sehol nem irtam hogy Hawain akarom elbulizni a fizetésem. De én sem szeretném a hátralévő életem albérletben tölteni.

2012. jan. 31. 12:53
 14/30 A kérdező kommentje:
A maradék 50.000 ezret ami járna nem de nem adom ha nem muszáj,én is félre tudom tenni a gyerekemnek. Mióta külön költöztünk így is teszek neki félre pénzt. Segítem amibe tudom a gyerekem,és az anyját is. De nem akarom h lehuzzanak.
2012. jan. 31. 12:55
 15/30 anonim ***** válasza:
13%
Ki hagyott ott kit? Mert ha te leléptél egy új nővel, jogosan haragszik, és tart igényt mindenre, amire csak lehet. Az ő életün színvonala így is esik.
2012. jan. 31. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 A kérdező kommentje:

Végülis közös megegyezés alapján. Nekem nincs senkim,neki sincs. Túl sokat vitáztunk apró dolgokon. ha sokat dolgoztam az volt a baj h keveset vagyok otthon,ha sokat voltam otthon az volt baj h rátelepszek. ha elvittem valahova az volt a baj,ha nem vittem el akkor az. Ha segítettem a főzésbe takarításban az volt a baj,ha nem akkor az. Azt mondta nem tudom lelkileg kielégíteni,és költözzek el mert hányni tud tőlem.

Próbáltam rávenni hogy menjünk el egy párterápiára,hátha segít,de nem egyezett bele. Ha otthon voltam néha még öklendezett is. 11 évet voltunk együtt,az utóbbi egy évbe már külön éltünk,de a válást csak most adtuk be.

2012. jan. 31. 13:13
 17/30 anonim ***** válasza:
69%
Ilyen magas jövedelemnél nem valószínű, hogy 20%-ot ítélnének meg, pláne, hogy az majdnem egyenlő lenne az anya jövedelmével. Irreális. Ajánld fel a tárgyaláson a havi 50-et, meg esetleg alkalmankénti támogatást, teszem azt az iskolai felszerelések beszerzése, kirándulások finanszírozása.
2012. jan. 31. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 A kérdező kommentje:

Én is ezt szeretném amit irtál utolsó csak a volt felségem ragaszkodik mindenhez ami jár neki és a gyereknek hogy ne szenvedjen semmibe hiányt.

Kár h a láthatást nem így gondolja h ne szenvedjen semmibe hiányt...havi 2 hétvégét akar,én a közös felügyeletnek jobban örülnék...

2012. jan. 31. 13:25
 19/30 anonim ***** válasza:
37%
Simán lehet ebből még közös felügyelet is, ne aggódj.
2012. jan. 31. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
40%
Az exed jól le akar húzni, ne hagyd magad.
2012. jan. 31. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!