Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A bíróság mindig megítéli a...

A bíróság mindig megítéli a 20% gyerektartást, vagy van olyan eset amikor nem?

Figyelt kérdés

Mérnökként dolgozok egy gyárban nagyon jól keresek. Válunk a feleségemmel,ő ragaszkodik a 20% gyerektartáshoz. Én azonban ezt mérhetetlenül soknak tartom. Hisz elméletben az anyának is ugyanennyit kéne hozzátenni. Nem arról van szó hogy sajnálom a gyerekemtől a pénzt,de 5-600 ezres fizetésnél ez már 100.000Ft körüli összeg lenne. Az ex feleségem is dolgozik,ő olyan 120-150 ezret keres.

Én 50.000FT-ot gondoltam h fizetek gyerektartást. Meg persze ha van plussz kiadás akkor persze segítek. Meg amugyis amibe tudok.

6 éves a gyerek. A feleségem marad a házban,ami hitelmentes,3/4 részben az én örökségemből lett véve. Mondtam az exemnek hogy majd ha jobb lesz az ingatlanpiac majd akkor eladjuk és felezünk az áron. Tehát nem sürgős az eladás sem. Én úgy érzem korrekt vagyok vele szemben,de ő mindenbe bele köt.


2012. jan. 31. 12:13
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
22%
Ha megteheted, akkor miért ne adnád ennyit a saját gyerekednek?! Marad még Neked a fizetésedből így is elég.
2012. jan. 31. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
29%

Apuka keres 600 a kölyök kap 50et

apukának marad 550 amiből éldegél

például vesz 1 drága kocsit fizeti a részleteit, drága technikai cuccokat, plazma tv, mobil...

új barátnő akinek ennyi pénze van nyilván nem a kínai büfébe megy randizni

1 szép nap apuka ráéred hogy elég sok a havi kiadás spórolni kéne hol lesz a legegyszerűbb a spórolás a gyereken és ha jön egy olyan kérés hogy nyári nyelvtáborba menne ami nem 50 ezer

rögtön nem az lesz a jelszó hogy minden egyéb költséget kifizet hanem rövid úton leépíti a gyereket.

Azért van a százalékos fizetés hogy a gyereket védjék.

2012. jan. 31. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
36%

Szia!


Én tennék róla, hogy anyának gazdagon rossz legyen. Ha kell nagyon sok pénzt és időt ölnék bele, hogy a gyereket ne ő nevelhesse fel. Hogy minden pénz, használati tárgy stb. amit lehet kijátszani a keze alól és akkor majd öklendezhet a havi 120e ft-jával az édesanya 10. emeleti paneljába. Fú de nagyon utálom én az ilyen nőket ...


HA ez nem megy akkor felajánlanám a bíróságon, hogy nyitok a gyereknek egy számlát amire havi 50 - 100e ft félre rakok, és mellé még a minimum gyerektartás, hogy ha valami extra van akkor azt előzetes megbeszélés alapján te személyesen kifizeted, hogy anyuka kezébe még látszólag se kerüljön pénz! (persze nem tudom, hogy a mai magyar jog rend mit enged meg csak, a véleményemet írtam le! )

2012. febr. 1. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 A kérdező kommentje:

Nem azért nem akarom a törvényileg előirt összeget adni mert nem marad elég nekem vagy sajnálom. Hanem mert ezt irreálisan soknak tartom. Én kifizetem a 100.000FT-ot akkor az anyuka ehez mit tesz hozzá? Mert úgy gondolom ez akkora összeg amihez már semmit nem kell hozzátenni. Nem hiszem hogy csak az én dolgom lenne anyagi szempontból a gyermekünk nevelése.

Úgy gondolom egy elég szép összeget ajánlottam fel,meg elég normálisan állok a dolgokhoz. Én félreteszem a gyereknek a maradék 50.000FT.ot egy számlára,hisz amugy is eddig is tettünk neki félre. Úgy gondoltunk mindketten a feleségemmel hogy amig ilyen jól keresek addig kell félretennünk magunknak és a gyereknek is.

És persze nekem is elölről kell kezdenem mindent.

Már várom nagyon a tárgyalást!

2012. febr. 1. 23:35
 25/30 anonim ***** válasza:
25%
Sajnos nem sok esélyed van, válópereknél mindig a férfiak ellen ítélnek. Hány válóperes férfi bírót láttál? Ellenben viszont hány férfigyűlölő, kielégítetlen, aszott, rosszindulatú bírónőt?
2012. febr. 17. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 A kérdező kommentje:

Jövö héten lesz az első tárgyalás. Már szóltam az exnek jó előre készítsen össze mindent hogy igazolni tudja mire költi ezt az összeget.

Az ügyvédem szerint van esély rá h ne a 20%ot fizessem.

2012. febr. 17. 09:39
 27/30 anonim ***** válasza:
39%

Akkor az ügyvédedre hallgass, ne a fórumon írogatókra. :)

(Egyébként - mint, ahogy ezt már itt többször is írtam, és mindig le is lettem pontozva miatta - én is egyetértek vele.)

2012. febr. 17. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
Na, hogyan alakultak a dolgok? :)
2012. máj. 16. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
50-60 ezer ft gyermektartásnak elégnek, kell lennie a gyermek ellátásához, az én gyermekem 9 éves én is ennyit kapok, elszámolok , igazolok, és igazoltan költök a gyerekre 130 ezer fttot havonta.ebbe benne van minden, hogy nyelvtagozatos, iskolába jár, hogy sportol, hogy zenél, hogy ruházkodik, eszik iszik létezik, szórakozás meg + igények közösen....az apukával, ki mit gondol, de mivel, én elfogult anyuka vagyok, hamarabb megvettem a számítógépet vagy bármit. elég a pénz, én is hozzáteszem, és főleg ha ennyire segítőkész vagy meg a gyermek biztonságban is van.kíváncsi lennék, hogy miben egyeztetek, mert látom a bejegyzés egy éve volt.
2013. márc. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
0%
Szerinted az oké hogy fél milkós fizetésből csak 50 et fizetsz ne röhögtesd ki magad zsugori nyominger.
2013. szept. 7. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!