Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell elítélni azt a nőt...

Miért kell elítélni azt a nőt akinek az életében nem a gyermekáldás a legfontosabb?

Figyelt kérdés

A nőnek a szülés, a család legyen a legfontosabb és emiatt sok mást dobjon hátra,hiszen ezt kapták célnak, ez van beléjük kódolva stb.

Miért baj az,ha valakinek nem ez az elsődleges cél az életében,hanem mondjuk a karrier vagy a hivatás? Ha gyereked születik sok mindent fel kell adnod,fájdalmakat élsz át,teljesen megváltozol akár még a párkapcsolatodra is negatívként hathat. Kiszolgáltatott és védtelen leszel,nem tudod magad megvédeni,ha elhagynak te jársz rosszul,hiszen hatalmas %-ban az anyával marad a gyerek. A munkahelyeden az első kérdés az,hogy tervezel-e gyereket,van-e gyereked sőt a legújabb az,hogy mennyire betegesek a gyerekek és,ha azok van-e kire bíznia? Nehezen találsz munkát,ha van gyereked szóval az egyenjogúság is kérdésként merülhet itt fel,hiszen egy férfitól ilyeneket nem fognak kérdezni. Gyerekkel nehezebb párt találni,ha az apja elhagyna,mert neki büdös a gyermeknevelés.

Én nem akarok gyereket. A családom tuti,hogy ki fog nézni emiatt,de most könyörgöm nekem kell vele szenvednem,nekem kell felnevelnem,mi van ha nem tudom megadni neki a rendes életkörülményeket(ebben a világban pedig nem könnyű)?

Ti mit gondoltok erről?


2012. febr. 1. 16:54
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha valaki nem akar gyereket, az az ő dolga. Inkább ne legyen olyan embernek gyereke, aki nem is vágyik rá, jobb a megszületendő gyereknek is. Sajnos sok olyan is vállal gyereket, akinek nem is való, így szerintem jobb is, ha valaki ezt jól meggondolja.
2012. febr. 1. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
70%
Nagyon igazad van, mintha én írtam volna ezeket! Ne vállalj csak azért, mert a környezeted "ezt várja el". Én ugyanigy vagyok, 32 éves vagyok és boldog párkapcsolatban élek, a párom szintén nem szeretne gyereket, mert szerinte is csak a nyűg van vele (hazajön ő a munkából és ordít a gyerek, éjszaka nem lehet aludni tőle, hazahozza az összes virust az óvodából, iskolából, aztán mi is elkapjuk, nem lehet úgy elmenni sehová, hogy a gyerek ne lógna a nyakunkon) Szóval én ezt gondoltam 20 évesen is és most is, valószinű 40 évesen is igy fogom gondolni. Ne azért tegyél bármit is, mert mások elvárják, ahogy mondtad nem nekik kell felnevelni, szenvedni a gyerekkel, hanem neked. A családod majd beletörődik, ha szeretnek téged, úgysem tudnak mit tenni. Már az enyémek is beletörődtek, hogy egy szem lányuk nem teszi őket nagyszülőkké!
2012. febr. 1. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
85%
Most leírtál egy nagy általánosságot, nekem van gyerekem és dolgozom mellette pici kora óta. Igaz sokkal kevesebbet, de megtaláltam a középutat. Szóval ha anya valaki nem azt jelenti, hogy eláshatja magát. Sok velem egykorú nem akar gyereket és szerintem a felének nem is lesz. Engem ez soha nem foglalkoztatott, ők feltalálják magukat. Ami viszont zavar, lehet azért, mert támadásnak veszitek ezt a miért nincs gyerek dolgot, hogy így leírják sokan az anyukákat. Én nem torzultam el, dolgozom, a kapcsolatom jó, és imádom a gyerekem.
2012. febr. 1. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell ezzel tőrödni. Én nem szeretnék gyereket, soha nem is vágytam rá. Amikor elmondtam a környezetnek érdekes reakciók voltak. Azok az ismerőseim akiket én jó szülőnek tartok (látszik a gyereken, hogy kiegyensúlyozott, szerető családból való) azok nem szóltak meg, nem probáltak rábeszélni, nem mondták, hogy megfogom bánni. Ellenben az egyik nő akinek 3 gyereke van de én a kutyámat se bíznám rá, mert úgy bánik a gyerekeivel mint egy darab ...-al a fejemhez vágta, hogy nem vagyok igazi nő, miért nem b***lok be. Számomra nagyon tanulságos volt.
2012. febr. 1. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Aki nem akar,az környezet nyomására ne is szüljön. Persze ezt csak az fogadja el indokként,aki tudja milyen érzés nem várt gyereknek lenni a családban.

Egyébként fogalmam sincs,miért zavar bárkit,ha a barátnője,a tetsvére,a szomszéd stb nem akar szülni: ez miért fáj neki? Több hely marad a bölcsiben,oviban,amúgy is túl van népesedve a föld. Én őszintén szólva baromira nem foglalkozok vele,hogy mások hogy gondolják ezt.

Ebben benne van szerintem az is,hogyha valaki kötekedni akar,akkor kötekedni is fog: miért nem szülsz,miért szülsz panelba,miért csak egyet,miért kellett ilyen sokat (3)..és próbálják megmagyarázni ,hogy miért szar neked. Ha sok pénzed van,akkor megszólnak,hogy "hát gazdagéknál jut 3 gyerekre is" m,ha kevés van "erre szült 3 gyereket?" . Szóval hidd el,nem lehet mindnekinek megfelelni,de ezekkel a sekélyes és primitiv véleménnyilvánitásokkal nem kell foglalkozni, biztos nincs jobb dolga az ilyennek,unatkozik,vagy nem dolgozik eleget hogy ne legyen ereje a fröcsögésre,vagy fogalmam sincs:)

2012. febr. 1. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
59%
Én se akarok gyereket. 30-on túl vagyok.
2012. febr. 1. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
82%

Na, én meg pont 20 voltam, amikor megszületett a fiam. Nagyjából igazak is a negatív dolgok, amiket felsoroltál, de ennél sokkal több a pozitív. Nem kezdem el taglalni, mert felesleges, ha később meggondolod magam, majd megtapasztalod. Viszont attól, hogy gyereked lesz, még ugyanaz az ember maradsz. Én azt gondolom, legtöbben attól félnek, hogy ha gyerekük lesz, akkor fel kell adniuk magukból...én befejeztem az egyetemet, és lassan munkát is találok.

De, hogy a kérdésre válaszoljak: én nem ítélek el senkit, max. nem értem, hogyan lehet kihagyni az életből egy olyan csodás dolgot mint a gyerek. Mert, hát, igen, írtál negatívumokat, amelyek igazak (eggyel nem értek egyet, válás után az anyánál marad, de annak az anyák örülni szoktak, nem sajnálni), de nekem mégsem ez volt a legdurvább. Hanem amit a pelenkába termelt:) Szóval ezek a viszonylag erős dolgok eltörpültek, és tényleg csak jót tudok mondani. Azért mondom még egyszer, én nem ítélek el senkit, ha nem akar gyereket. Mindenkinek a szíve joga.

2012. febr. 1. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
nem az a baj,hogy nálam marad a gyerek.. hanem,hogy egyedül apa nélkül.. tudom milyen felnőni és nem akarnám neki.
2012. febr. 1. 22:34
 19/19 anonim ***** válasza:

Elég fura, hogy úgy inditasz, hogy apa nélkül nőne fel...miért nőne fel anélkül?? Nem minden házasság bomlik fel...

A kérdésre: CSAK akkor szabad gyereket vállalni, ha teljes szívből akarja az ember. Mások véleményével nem szabad törődni.

23N

2012. febr. 2. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!