Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan kedveltessem meg magam...

Hogyan kedveltessem meg magam a párom családjával? Mit kéne tennem?

Figyelt kérdés
Közvetlen vagyok, kedves barátságos és előzékeny de a sógorom mégis mindig mogorva velem. A párom gyakran hív családi programokra de félek elmenni mert nem tudom hogy viselkedjek hogy jó legyen. Másnak olyan könnyen megy :(
2009. jún. 1. 10:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Viselkedj úgy, ahogy egyébként. Ne akarj más lenni, mint amilyen vagy. Vagy elfogadnak, vagy nem. Ha nem, akkor megszakadhatsz, akkor sem tudod megváltoztatni a helyzetet, esetleg az majd az idő múltával változhat.

Ne félj, legyél önmagad, te a párod mellett vagy, teljesen mindegy, hogy mit szól hozzád a családja. Ha mogorvák, hát mogorvák, semmi bajod nem lesz tőle.

2009. jún. 1. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Eddig kerültem ahogy tudtam, de most már menyasszony vagyok és "illik" elmenni és segíteni pl szüretnél.
2009. jún. 1. 11:01
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
A párod ismeri a legjobban a saját családját. Vele beszéltél már erről? Ha nem, kérdezd meg, h mi az, amit a testvére nem kedvel benned! Lehet, hogy ő alapból mindenkivel ilyen (persze ez sem normális, de akkor egyből megmagyarázna mindent). Ha a párod nem tud használható tanácsot adni, akkor keress egy olyan pillanatot, mikor tudsz a sógoroddal négyszemközt beszélni, és face to face kérdezd meg, hogy mi baja van veled! Ha egy kicsit is normális, el fogja mondani. Ha nem, akkor tegyél rá nagy ívből!
2009. jún. 1. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Annyira görcsösen meg akarok felelni, de ezzel épp az ellenkezőjét érem el. :(

Nem tudom mi lenne a helyes egy-egy szituációban. Ebéd után pl illik segíteni anyósomnak leszedni az asztalt, mosogatni? Nem néz ki hülyén? Mindig azon stresszelek, hogy be ne égjek...

2009. jún. 1. 11:20
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia! A második vagyok. Szerintem illik segíteni abba, amiben csak tudsz (pl. amit említettél, hogy leszedni az asztalt), lehet, hogy azt mondják, hogy nem, köszönöm, de legalább nem mondhatják azt, hogy te nem ajánlkoztál. Meg az anyósodnak is biztosan jól esik, ha megkérded, hogy segíthetsz -e.
2009. jún. 1. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell mindenkinek megfelelned. Mindenki szeressen olyannak amilyen vagy, bár légy figyelmes, legyen mindenkihez egy-egy kedves szavad, ne pocskondiázz mások előtt senkit, még ha más azt is csinálja. Kérdezd meg a párodat, mi nem tetszhet a testvérének, vagy ha alkalom adódik kettesben maradnotok, kérdezd meg te.

Kitartást!

2009. jún. 1. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Anyósodék is így viselkednek veled, vagy csak a sógorpajti? Mondd el a gondjaidat a párodnak, hiszen ha már a menyasszonya vagy, nem futó kaland a kapcsolat közöttetek. Anyósnál mindig jó pont segíteni (jó dolog, amikor a család többi tagjának, szomszédok előtt dicsekszik, hogy dolgos kislányt fogott ki a fiacskája), és ha egyébként szívesen mész hozzájuk a sógor mogorvasága ne riasszon el.
2009. jún. 1. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egész egyszerűen ne vedd ilyen komolyan!! A párod családjával kapcsolatban egy a fontos: ne utáljátok egymást, ne legyenek konfliktusok!! Szinte lehetetlen, hogy pont úgy jöjjön ki, hogy a sógorok mind hűűde nagyon szeretik egymást. egy kellemesen langyos hangulattal már megelégedhetsz szerintem. Ha igyekszel és pozitívan állsz hozzájuk, az bőven elég. Ha nekik nem,akkor nem érdemes foglalkozni ezzel.Persze ezt könnyű mondani,de szerintem tényleg tedd lejjebb a mércét, nem muszáj hogy legjobb barátok legyetek.
2009. jún. 1. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Anyósom nem ilyen, de sok dolgot elszúrtam már szerintem, úgyhogy nem vagyunk barátok. Meg amilyen ritkán találkozunk, beszélünk 2 szót az időjárásról semmi másról aztán mindenki megy amerre lát. A párommal nem beszéltem még erről, azt tudja hogy nem szivesen megyek hozzájuk. Úgyhogy gondolom a jövőben nem erőlteti majd.
2009. jún. 2. 08:34
 10/12 anonim ***** válasza:
Segíts amiben tudsz, de ne ess át a ló másik oldalára, szóval csúnyán mondva, ne legyen seggnyalás. Kérdezd meg mindig, hogy miben segíthetsz, de ha azt mondják, hogy semmiben, akkor ne erőltesd. És tényleg add önmagad. Hosszútávon ez a legcélravezetőbb,hiszen, ha most játszol, később úgy is kiderül, hogy nem olyan vagy. Jobb ha már az elején tudják, mit kapnak. Aztán vagy tetszik, vagy nem. Az már nem a te gondod.
2009. jún. 2. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!