Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most volt a diplomaosztóm. A...

Most volt a diplomaosztóm. A nővéremtől "járt" volna ajándék, de nem kaptam semmit, csak valami ócska kifogást (azért nem hozott virágot, mert nem tudnám hova tenni (?! ) ). Tehetek rá megjegyzést, vagy fortyogjak magamban örökre?

Figyelt kérdés
Ilyenkor szokás ajándékozni, én is adtam a nővéremnek egy értékes kis ezüst tárgyat. Amúgy jóban vagyunk a nővéremmel (eddig azt hittem). Névnapon is köszöntjük egymást. Eddig ilyen nem fordult elő. Anyagilag sem lett volna gond.
2012. febr. 6. 10:52
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
94%

Nem tudhatod, mi jött közben neki, miért nem hozott virágot.


Nézd a jó oldalát, elment, ott volt veled, együtt örült. Akkor meg ne foglalkozz vele!

2012. febr. 6. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
41%
Lehet azért nem vitt ajándékot, mert ő már túl volt egy diplomaosztón és a töke ki volt a sok virággal aminek nem volt elég váza később aztán egy nap alatt elrothadt, meg haszontalan kütyükkel amit többek között tőled is kapott, és a mai napig nem tud vele mit kezdeni és neked nem akart rosszat. Én haveromtól kaptam egy gumicukor szemgolyót. De eszembe sem jutott ezen lovagolni, csak jót nevettem. Szerintem kicsinyesség ezen fortyogni. De ez csak az én véleményem.
2012. febr. 6. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
45%

Jobb adni mint kapni....:)

Én nem sértődnék meg ezen. Bármi legyen is a magyarázat arra, hogy nem vitt semmit. Én biztos nem haragudnék emiatt. Megemlítheted neki, vagy esetleg célozgathatsz rá, hogy kitől mit kaptál. De én a helyedben egyszerűen nem foglalkoznék ezzel.

2012. febr. 6. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
54%
Igenis bunkó dolog nem viszonozni az ajándékot. Ha te vettél neki, akkor neki is illene most neked venni valamit. Az anyagiak meg nem lehetnek kifogások, hiszen nem két hete tudta meg, hogy diplomaosztód lesz, ráadásul te is vettél neki, valahogy megoldottad. Tanulság: legközelebb ne vegyél neki semmit, ha szülinapja vagy ez-az lesz. Ha zokon veszi, lehet emlékeztetni, hogy mivel te nem ajándékozott meg, ezért úgy gondoltad, hogy mostantól eltekintetek ettől a rítustól.
2012. febr. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
57%

Ha nem írod, hogy diplomaosztód volt, azt hittem volna, hogy általános iskolai ballagás.


Nem jár az ajándék. Elég gáz, ha azért veszel valakinek ajándékot, mert majd te is akarsz kapni.


Tipikus magyar mentalitás; ahelyett, hogy örülnél a jelenlétének is, kutakodsz a zsebeiben, hogy hol az ajándékod.

2012. febr. 6. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
89%
Nekem azért égne a pofám, ha kapnék ajándékot, de ezt nem viszonoznám. Szerintem ez illetlenség.
2012. febr. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
83%

Miért? Rend szerint az ember nem szokta kérni az ajándékokat. Csak úgy adják. Nehogy már ez kötelezettséget jelentsen. Ennyi erővel adjanak az ajándék mellé váltót is.


Az ajándék önkéntes. Ezért van egyébként ilyen őrület karácsonykor. Mert ilyen illemajándékozásokat tartunk. Nem valami őszinte szokás. Elég szomorú.

2012. febr. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
85%

Bocs, de ilyen alapon a nászajándék is.

Ez egyszerűen jelképes, és illetlenség nem adni, ha én is kaptam.

2012. febr. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
84%
Látom a válaszadók többségének természetes, ha meghívják őket valahova, és nem visznek semmit, de azért nem mindenki ilyen bunkó. Ha engem meghívnak valahova, akkor igenis viszek valamit. Mert úgy illik, és szeretem látni, hogy aki kapja az örül neki.
2012. febr. 6. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
73%

Jaj, megint játssza itt mindenki a hülyét, vagy tényleg nem értitek?


ELVÁRNI az ajándékot éretlen, haszonleső emberre vall.


Ha besértődnék, mert úgy érezném, jár az ajándék, nekem égne a pofám.

2012. febr. 6. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!