Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most volt a diplomaosztóm. A...

Most volt a diplomaosztóm. A nővéremtől "járt" volna ajándék, de nem kaptam semmit, csak valami ócska kifogást (azért nem hozott virágot, mert nem tudnám hova tenni (?! ) ). Tehetek rá megjegyzést, vagy fortyogjak magamban örökre?

Figyelt kérdés
Ilyenkor szokás ajándékozni, én is adtam a nővéremnek egy értékes kis ezüst tárgyat. Amúgy jóban vagyunk a nővéremmel (eddig azt hittem). Névnapon is köszöntjük egymást. Eddig ilyen nem fordult elő. Anyagilag sem lett volna gond.
2012. febr. 6. 10:52
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
23%

"Ha engem meghívnak valahova, akkor igenis viszek valamit. Mert úgy illik, és szeretem látni, hogy aki kapja az örül neki."


Ja. Mert én is úgy örülök mikor a 26-ik tábla csokit, bonbont, meg egyéb soha el nem fogyasztott szeszes italt, zoknit, pici porfogó nyomi ajándéktárgyat, tusfürdő és dezodor szettet kapom. Az megint más, hogy ha a haverokkal összejövünk megbeszéljük, hogy Ti hozzátok az üdítőt, Mi meg a kaját. Az nem ajándék. És egyébiránt, ha meghívnak valahová, szerencsére olyanok hívnak akikkel ezt meg tudom beszélni így nem vagyok bunkó, hogy nem viszek fölösleges marhaságokat.

Nyilván kedves gesztusnak tartom a tusfürdőt, de a hülye is látja, hogy az ajándékozó sem sokat törte magát és valsz neki is elege van a kötelező ajándékozásból, mert hiába is szeretne örömet okozni annyi pénze nincs, hogy esztergagépet vegyen, marad hát a tusfürdő.

Amúgy szép dolog ez az illem, mert amennyire szeretsz miatta ajándékozni, annyira nem derül ki miatta soha, hogy tök hülyeséget vettél és utána szépen kidobják, mikor nem látod. Tapasztalat. Lehet lepontozni.

2012. febr. 6. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
100%
21-essel teljesen egyet értek. Ha úgyis vagytok olyan viszonyban akkor előzőleg megemlíthetted volna neki, hogy szeretnél kapni diplomaosztódra ezt és ezt.... Legalábbis én ezt a testvéremmel meg tudom beszélni. Születésnapra is úgy szoktunk ajándékozni, hogy mond 4-5 dolgot amit szeretne, amire szüksége lenne és én kiválasztom, hogy mit adok abból. Nekem is hamarosan diplomaosztóm és nem várom el senkitől hogy ajándékot hozzon. Nem azért hívom meg őket. De ha tényleg jó viszonyba vagytok akkor szerintem sértődés nélkül nyugodtan meg tudjátok beszélni ezt.
2012. febr. 6. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
8. vagyok. Na, ez az, hogy a kérdésben még jó viszonyról volt szó, itt meg most nézem, az 1. oldal alján kibökte, hogy nincs is olyan jó véleménye róla.
2012. febr. 6. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
Pereld be lelki sértésért,hátha kapsz egy rakás pénzt.
2012. febr. 6. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 A kérdező kommentje:

Minden válasz nagyon érdekes volt, még az is, amelyikkel nem értek egyet...

De szeretnék néhány dolgot pontosítani.

1. Itt nem a haverom barátnőjének a kocsmában rendezett szülinapi bulijáról volt szó, akit nem is nagyon ismerek, és nem is nagyon töröm magam, hogy mit találjak ki.

Ezt 21-es írta "És egyébiránt, ha meghívnak valahová, szerencsére olyanok hívnak akikkel ezt meg tudom beszélni így nem vagyok bunkó, hogy nem viszek fölösleges marhaságokat." Tényleg akkor nem vagy bunkó, ha üres kézzel mész? Én ha olyan jóban vagyok a meghívókkal, akkor inkább megkérdezem, mire vágynak. Ha meg nem, legalább egy italt vagy egy csokit (vagy egyéb semleges dolgot és nem tisztálkodószert) akkor is illik vinni az xy-nak, ha nemtom mire van szüksége.

2. Én nem vackot adtam neki, hanem egy maradandó, értékes (színezüst) pici vázát. Ki is van téve neki a polcra. Mást vesz az ember ilyen alkalomra, mint karácsonyra, szülinapra stb. Nem kell feltétlenül hasznosnak lennie. Pl. a dísztárgyak nagyon alkalomhoz illőek. Úgyhogy a tusfürdő szetteket elfelejthetjük...

3. Ha a barátnőm, vagy a haverom jött volna üres kézzel, vagy egy gumicukor szemgolyóval, azt nem írtam volna ki. De itt a TESTVÉREMről van szó, akivel legutóbb karácsonykor beszéltük meg, hogy mit adunk a másiknak. Máskor meg szoktuk beszélni, ha nincs valami fergeteges ötletünk a másiknak. De most fel sem merült. És én nem azért adtam neki anno ajándékot, mert viszonzást vártam. Nem vagyok haszonleső. De kérdezem azoktól az önzetlen válaszadóktól, hogy nekik tényleg nem esne rosszul, ha nem kapnának semmit a testvérüktől? Illetve ha nem kaptak volna semmit, utána ugyanolyan lelkesen adnának? A lelkesedésük utána is töretlen lenne?

4. Higgyétek el, anyagilag nem okozott volna gondot. Ismerem a pénzügyi helyzetüket. És sajnos közös ajándékról sincs szó.

5.Mindezeket figyelembe véve nagyon rosszul esett ez az egész a nővéremtől. Kezdve azzal, hogy majdnem nem jött el, aztán meg az a kifogás: azért nem hozott virágot, mert nem tudnám hová tenni. Miért mond ilyet egy ember? Akkor inkább ne hozzon, de ne is mondjon semmit!

Én nem akarok belőle kicsikarni semmit, ilyen áron nem kell. Az egyetlen hasznosítható tanács (14-es) az volt számomra, hogy legközelebb én se adjak. Vagy ha adok sem töröm magam: jó lesz neki a tusfürdő szett vagy a bonbon. Köszönöm

Nagyon jól esett, hogy mindezt leírhattam!

2012. febr. 7. 11:24
 26/32 anonim ***** válasza:
52%

Megértem, hogy rosszul esett, de jóban vagytok, a testvéredről van szó, nem gondolod ha jobb lenne ha ezt vele is megbeszélnéd? Jobb emiatt dúlnifúlni ahelyett, hogy nyugodtan leülnétek és elmondanád neki hogy:

Nem azért mondom, hogy megbántsalak, de rosszul esett hogy nem hoztál semmit, még egy szál virágot sem a diplomaosztóra, hisz tőlem is kaptál anno. Itt nem az érték a lényeg hanem a gesztus. Valamint az sem esett túl jól, hogy majdnem el sem jöttél.

Jobban fogod érezni magad ha ezt kiadod magadból úgy, hogy tudja, hogy ezzel megbántott.

2012. febr. 7. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
6%

Nem jár az ajándék...

TESTVÉREMről van szó,


erre én csak annyit mondok,ohgy nekem is vna testvérem és neki is volt diploma osztója.. emlékeim szerint nem kapott tőlem semmit.. nem sértődött meg.. nekem is volt diploma osztóm még hozzá kettő is. Egyikre sem kaptam tőle semmit. Nem is vártam úgy mint te,ohgy "jár".

Nem is sértődtem meg,mert tartjuk magunkat ennyire intelligensnek. Ez a diplomával járó értelmiségi lét egyik alap dolga ez az ami megkülönböztethet minket.

2012. febr. 7. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:

azért adtam neki anno ajándékot, mert viszonzást vártam.



Általában az ember nem adok kapok alapon ajándékoz. Az ajándék fogalma teljesen más.

2012. febr. 7. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:

Elbeszélünk egymás mellett. Kérdeztél véleményt, én meg elmondtam. Aztán jönnek azok az illemtanárok akik nem értenek velem egyet és lepontoznak. Legközelebb írjad ki mit akarsz hallani és azt írjuk.

Amúgy nem is olvastad el rendesen a válaszomat, mert mint ahogy be is idézted, megkérdezem mit vigyek és ezért nem vagyok bunkó, mert azt viszem amit kérnek. Ezt jelenti, a megbeszélni szó. Vagy azt gondoltad azon lelkizem velük, hogy most megsértődnek-e vagy nem? De mindegy.


Nem tudom miért kell ekkora ügyet csinálni egy ilyen kis sz@r, fing problémából. Tök jelentéktelen, hogy a nővéred bunkó-e vagy sem. Vagy most ezt akarod kideríteni? Mert szerintem ezt csak Te tudod eldönteni. Vagy bunkózzuk le neked? Akkor jobb lesz? Amúgy is relatív, mert neked lehet bunkó, más meg imádja.


Speciel az "értékes" ezüstvázákat is utálom, mert semmi értelme. Ott porosodik, azt kész. Mire jó? Tegyek bele egy évben egyszer virágot? Hurrá! Elfogadom, hogy van akinek tetszik, de nekem nem és ezért írtam amit írtam. Amikor majd jön az akitől kaptam, majd kiteszem, amúgy bek*rom a fiókba, mert az asztalon kell másnak a hely. Na ez az illem amiről beszéltek, csak hogy a másik oldalát is lássuk. Honnan tudod, hogy tesód is nem csak akkor tette ki azt a vázát amikor épp látogatóba mentél? Sehonnan. De elfogadom a mások véleményét, csak nem értem miért vagyok ettől bunkó, mert én így gondolom, akinek meg nem tetszik annak alá szolgája, majd nem lesz a barátom, de nem baj, egy gonddal és egy vázával kevesebb. Én nem építem a műillemet, mert ezzel csak bosszúságot okozok, ahogy ők is nekem a 100 vázával, meg csokival, amit nem is eszek meg, meg a 160 liter alsó középkategóriás vörösborral, amit továbbajándékozok. Mindegy, felvállalom.


Na megyek mert ennek a társalgásnak semmi értelme nincsen. Mindenki azt csinál amit akar, akkor is ha ez a GYK közönségének tetszik, ha nem.

2012. febr. 7. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

Ja amúgy 21-es voltam.


Üdv,

2012. febr. 7. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!