Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Adnátok ugyanazt a nevet?

Adnátok ugyanazt a nevet?

Figyelt kérdés
Volt kolléganőm nagyon szép, különleges, nem szokványos nevet adott a kislányának 2 éve. Nekem már akkor nagyon nagyon tetszett mikor meghallottam, azóta pedig már annyira, hogy Én is ezt a nevet szeretném adni. Pár ismerősöm mondta, hogy szerinte ebből nagy harag lenne, biztos hogy a volt kolléganőm megharagudna Rám ezért. Jóban vagyunk, nem járunk ugyan össze, de levelezünk, néha beszélünk telefonon. Szerintetek említsem meg neki, hogy mit szólna ha Én is így nevezném el a lányom, vagy hagyjam inkább, ne szóljak egyáltalán. A nevet nem írnám le, lényeg, hogy nagyon egyedi, nőies, igazán szép név. Nekem nagyon tetszik, és a vezetéknevünkhöz is nagyon illene.
2012. febr. 7. 22:45
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
23:22 Igen, attól félek, inkább rossz néven venné. Nem tudom miért, de ez az érzésem.
2012. febr. 7. 23:24
 12/22 A kérdező kommentje:
Amikor megtudta hogy babát vár, még együtt dolgoztunk. Sokáig keresték a nekik tetsző, megfelelő nevet. Mikor megtalálták, boldogan mondta el. Már akkor nagyon megtetszett.
2012. febr. 7. 23:32
 13/22 anonim ***** válasza:
63%

Egész életedben bánnád, ha nem azt a nevet adnád a gyerekednek, amit szívből szeretnél.

A volt kolléganődet pedig győzd meg, hogy Ő milyen okos, ügyes és bátor volt, hogy megtalálta ezt a nevet és hogy Te mennyire hálás vagy ezért. És hogy a kislánya egy tündéri, gyönyörű, jól nevelt baba és azért szeretnéd a Tiédnek is ezt a nevet adni, hogy ugyanilyen legyen!:-)Ezt írd meg Neki. De nehogy az engedélyét kérd!

Csak írd meg, hogy milyen boldog vagy, hogy megismerted évekkel ezelőtt ezt a nevet.

Esetleg keress az interneten ugyanilyen nevűeket és hasonlítgasd össze a vezetéknevükkel, hogy melyik passzol, melyik nem. Szóval hogy a kollégadnőd legyen vele tisztába, hogy nem csak egyedül az Ő gyereke viseli ezt a nevet!:-))

2012. febr. 7. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
23:58 Köszönöm szépen, így fogok tenni. Nagyon sok embernek nem tetszik, mert ez egy név becézett alakja, és sokan idegenkednek tőle. Meg nagyon ritka. Mindenki aki először hallja, azonnal rákérdez hogy miiiii????
2012. febr. 8. 00:07
 15/22 anonim ***** válasza:
27%

13as vagyok.

Tudom, hogy nem ez lehet a név, de a szomszédban nemrég

született baba, az a neve, hogy Kincső, a vezetéknevük meg Nagy!:-)))

Nekem nagyon tetszik! :-)

2012. febr. 8. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
mostmar nagyon erdekel, hogy mi az a nev. nem arulod el kedves kerdezo?
2012. febr. 8. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Ne haragudj, nem szeretném leírni a nevet. Annyit azért elárulok, hogy pár hónapja megkérdeztem itt, hogy mik a vélemények a névről, hát amiket akkor kaptam, elhordtak itt mindennek, hogyan tetszhet Nekem egy ilyen név, ez volt a legenyhébb vélemény.
2012. febr. 8. 02:06
 18/22 anonim ***** válasza:
33%
barátnőmnek (!!!) született kislánya 1 hónapja és ami mellett végül döntöttek, már korábban szóba került a férjemmel, hogy gyönyörű név, következő kislányunknál esélyes. Ha így marad, én őszintén el fogom neki mondani, hogy nekünk ez favorit volt régóta, remélem nem haragszanak, ha a miénk is ez lesz. És már most tudom hogy nevet majd egyet és örülni fog hogy lesz 2 XY-unk:-) Messze laknak, évente jó ha 2szer találkozunk. Ha valami ennyire tetszik, ne add fel és ne törődj vele akkor sem, ha megbántódik. Legyen akkor majd az ő baja.
2012. febr. 8. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
57%
Én nem adnám, csak azért is mást választanék, vannak nekem saját ötleteim is, nem kell, hogy másról másoljak! Ha mindenképp azt a nevet akarnám adni, adnék mellé még egy keresztnevet.
2012. febr. 8. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Egykori tanáraim közül 3-nak született majdnem egyszerre kislánya, mindhárom Zsófi.

Hasonló volt két szomszédunk esete is: ott mindkét kiscsaj Zsanett lett (ami nekem nagyon nem tetszik dehát ízlések és ficamok, ugye :))


Adj olyan nevet a gyerekednek, amilyet te szeretnél.

2012. febr. 8. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!