Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kötelezhetnek hogy temetésre...

Kötelezhetnek hogy temetésre fekete kabátot vegyek fel, és tényleg el kell menjek?

Figyelt kérdés

Meghalt az osztálytársam apukája és mindenkinek el kell mennie a temetésre. Már ez is nagyon cinkes nekem,mert én bejárós vagyok és a temetés a városban lesz,du 4 helyett este 7 lesz majd mire hazaérek,na mindegy. Anyukám is ideges már most miatta h ilyen késön érek haza,mert annál tovább kell majd mennie a gáznak a fürdőben,nem tud spórolni stb... és segíteni se tudok semmiben,meg mire tanulok meg másnapra stb... és még be kell adnia kószorúba 500Ft-t is. Ezért is ideges anyukám mert az már egy kg kenyér stb... ilyeneket mond. De az osztályfőnök azt mondta ha nem megyünk el akkor kijárja nekünk azt h igazgatói intőt kapjunk,meg akkor tök trógerek leszünk h ennyit nem teszünk meg az osztálytársunkért. Meg azt is mondta h ha nem fekete kabát lesz rajtunk akkor osztályfőnökit kapunk. Ha nincs akkor kérni kell valaki mástól. Én nem tudom kitől kérjek,és csak neon zöld télikabátom van... Nem tudom mit csináljak,osztálytársaimmal egyikkel se vagyok jóban mert mindig csesztetnek mindenért,egyikkel se beszélek soha. Barátaim sincsenek. Mondtam az osztályfőnöknek h nekem nincs fekete kabátom és kérni se tudok se

nkitől,azt mondta akkor haza fog zavarni a temetőből és az milyen égő,és borítékolhatom az osztályfőnökit.

Anyukámnak nem merek szólni ez miatt,mert már igy is nagyon ideges és akor bemenne a suliba és igy is mindig mindenki rajtam röhög,ha be megy ez miatt balhézni akkor meg még inkább


2012. febr. 13. 16:59
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
91%
neked is idegen....akkor minek mesz el?
2012. febr. 13. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 A kérdező kommentje:
mert az osztálytársam apukája volt,és mint irtam köteleznek rá.
2012. febr. 13. 18:11
 33/48 anonim ***** válasza:
78%

jaj maaa!!!

ha azt mondjak,hogy ugorj a kutba,mert kotelezo,akkor beleugrasz????

2012. febr. 13. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:
96%

Lázadj, én már csak azért sem mennék el! Úgysem tehet semmit, hidd el! Rosszabb helyzeted úgysem lehet, majd leesik nekik, nem vagy zsinóron rángatható paprikajancsi. :)

Szerinted hogy fogalmazódna meg az osztályfőnöki?

Tisztelt szülő!

Kovács Pisti nem jelent meg az osztálytársa édesapjának temetésén, ezért osztályfőnöki megrovásban részesítem.

Tisztelettel: Végh Béláné


Én erre visszaírnék:


Kedves Osztályfőnök!

Tudom, hogy nem vett rajta részt a fiam, és én neki adok igazat. A temetés nem az iskolával kapcsolatos rendezvény, nem kötelezhető rá senki, mindenki maga dönti el, hogy szeretne-e menni vagy sem. Önnek ezt nem tiszte eldönteni. A figyelmeztetést nem írom alá, mert jogszerűtlennek érzem.

Tisztelettel:

Kovács Jánosné

2012. febr. 13. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:
100%

Abszolút egyetértek mindenkivel, aki szerint NEM kell elmenned, vagy ha elmész, akkor olyan kabátban, amilyenben akarsz. Én is írtam már az előbb.


Egy valami viszont szemet szúrt, és ne haragudj, de most szóvá teszem (tényleg ne sértődj meg!): kicsit túlzás már, hogy minden hozzászólásodban állandóan anyukádra hivatkozol. Az nagyon szép és nemes dolog, hogy segítesz otthon, de könyörgöm, 15 vagy 16 éves vagy már, nem igaz? Mi az, hogy nem mered megmondani anyukádnak? Mi az, hogy azért jársz abba az iskolába - amit egyébként utálsz -, mert anyukád büszke? Mi az, hogy neked haza KELL rohannod iskola után, különben anyukád ideges lesz?

Kicsit legyél már ennél karakánabb! És nem azt mondom, hogy vedd semmibe anyukádat, meg, hogy ne segíts neki, mert persze, hogy ilyet nem mondanék.

De 16 évesen ne hivatkozz folyton rá, mert akkor fognak csak igazán gúnyolni. Nemsokára felnőtt leszel, legyen saját véleményed, terveid, és igenis, tarts ki mellettük.

Ha nem akarsz a temetésre menni, ne menjél! De ne anyukád miatt, hanem azért, mert te nem érzed úgy, hogy menned kell.

És, ha iskolát vagy osztályt akarsz váltani, akkor beszéld meg vele, mondd el neki, mi a helyzet, és ne arra legyen büszke, hogy egy ilyen környezetben kínoznak téged, hanem arra, hogy végre a sarkadra állsz.

Az osztályban is ezt kell tenned. Ne legyél tutyi-mutyi, mert az ilyen embereket bántják tényleg egész életükben, és nem azt mondom, hogy ez jó, de még valahol érthető is. Egy embernek valamilyen szinten tudnia kell menedzselnie magát, és te nem vagy már gyerek!

2012. febr. 13. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 anonim ***** válasza:
96%
Az én osztálytársamnak az édesanyja halt meg azt hiszem még 10-ben. Nálunk is kivonult az egész osztály, kivéve engem. Megmondtam, hogy nem vagyok hajlandó, a nőt még csak nem is ismertem, osztálytársamat sajnálom, oda is mentem hozzá részvétet nyilvánítani, de miért kéne nekem -10 fokban fagyoskodni egy idegen nő temetésén? Ráadásul nemsokkal előtte temettük el nagypapámat, eléggé megviselt, a temetésről ájultan vittek ki, nem akartam ilyen emlékeket felidézni, szerintem érthetően. Ilyen pedig nincs, hogy köteleznek rá, hogy temetésre menj. Ne menj el, ne is igazold, majd kapsz egy osztályfőnökit, na és akkor mi van. Ott fog virítani az ellenőrződben. Ha hiányzásként beírják, akkor pedig a hatóságokat kell megkeresni, mivel úgy értelmeztem, hogy délutáni temetés lesz, hisz csak este érsz így haza. A délutáni órák már nem kötelező tanítási órák, így nincs mit igazolni, ha csak nem fakultációd lenne. Mivel egy temetés nem tanóra, nem kell rá igazolás. Osztályfőnököd ezt nagyon jól tudja, így ha meglebegtetitek, hogy feljelentést tesztek, akkor bájosan le fogja húzni azt az igazolatlant.
2012. febr. 13. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 anonim ***** válasza:
90%

Nem olvastam a többi valaszt.

Ha ilyen az osztalytarsad veled,es az osztalyfönök is ilyen bunko,en a helyedben aznap elmennek orvoshoz.

2012. febr. 13. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim ***** válasza:
84%

Egy lúzer vagy, hogy csesztetnek téged és még meg is írod a házijukat. Ne csináld. Ha nemet mondasz, már mindjárt jobban fognak tisztelni.

Kapjál osztályfőnökit, kit érdekel. De otthon jelentsd be előre, hogy sajna fekete kabátban kell menni temetésre iskolaidőn kívül, neked nincs, nem is mehetsz, úgyhogy ezért nem leszel ötös magatartásból. Könyörgöm, tartsd már magad annyira, hogy minden bunkó alaknak nem nyalod ki. Egyébként meg az ofő tehet egy szívességet, hogy nem veszi észre, mi folyik az osztályában, hogy bánnak veled.

2012. febr. 13. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 Balázs1987 válasza:
100%
Szia! Mond el anyukádnak mi a helyzet, és mellé egy tanács, ha annyira gáz a suli, beszéld meg a szüleiddel, és iratkozz át máshova. Próbálj Barátokat keresni, és ne hagyd, hogy eltiporjanak... Állj a sarkadra... Én már rég kijártam a sulit, voltak akik vadásztak az olyanokra mint Te, én pedig az voltam aki odaállt, és mondtam, ha nem hagyod békén, bajod lesz belőle... Csak okosan, ha már ezekből ítélve több eszed kell, hogy legyen a többieknél ;) Állj ki Magadért, és nem szégyen szólni a szülőknek sem...
2012. febr. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 anonim ***** válasza:
100%

Én egy ilyen osztálytárs apjának a temetésére akkor se mennék el, ha lenne fekete kabátom, és semmi dolgom nem lenne. Koszorúba fizetés se jöhetne szóba.


Állj fel órán, és mondd meg az osztályfőnöködnek, hogy annyira fel vagytok háborodva ezen az egészen meg a fasiszta módszerein, hogy panaszt fogtok tenni az oktatási miniszternél. (És tegyetek is!) Egy ilyen embernek semmi keresnivalója a pedagógusi pályán.


Ne félj senkitől, neked van igazad, ez az egész egy gusztustalan röhej, amit van pofája megengedni magának. Épp itt lenne az ideje, hogy valaki helyretegye.

2012. febr. 13. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!