Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kötelezhetnek hogy temetésre...

Kötelezhetnek hogy temetésre fekete kabátot vegyek fel, és tényleg el kell menjek?

Figyelt kérdés

Meghalt az osztálytársam apukája és mindenkinek el kell mennie a temetésre. Már ez is nagyon cinkes nekem,mert én bejárós vagyok és a temetés a városban lesz,du 4 helyett este 7 lesz majd mire hazaérek,na mindegy. Anyukám is ideges már most miatta h ilyen késön érek haza,mert annál tovább kell majd mennie a gáznak a fürdőben,nem tud spórolni stb... és segíteni se tudok semmiben,meg mire tanulok meg másnapra stb... és még be kell adnia kószorúba 500Ft-t is. Ezért is ideges anyukám mert az már egy kg kenyér stb... ilyeneket mond. De az osztályfőnök azt mondta ha nem megyünk el akkor kijárja nekünk azt h igazgatói intőt kapjunk,meg akkor tök trógerek leszünk h ennyit nem teszünk meg az osztálytársunkért. Meg azt is mondta h ha nem fekete kabát lesz rajtunk akkor osztályfőnökit kapunk. Ha nincs akkor kérni kell valaki mástól. Én nem tudom kitől kérjek,és csak neon zöld télikabátom van... Nem tudom mit csináljak,osztálytársaimmal egyikkel se vagyok jóban mert mindig csesztetnek mindenért,egyikkel se beszélek soha. Barátaim sincsenek. Mondtam az osztályfőnöknek h nekem nincs fekete kabátom és kérni se tudok se

nkitől,azt mondta akkor haza fog zavarni a temetőből és az milyen égő,és borítékolhatom az osztályfőnökit.

Anyukámnak nem merek szólni ez miatt,mert már igy is nagyon ideges és akor bemenne a suliba és igy is mindig mindenki rajtam röhög,ha be megy ez miatt balhézni akkor meg még inkább


2012. febr. 13. 16:59
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
100%

A gyász és a temetés belsőséges, intim dolog. Erre valakit KÖTELEZNI lehetetlen.

Nyilván sajnáljátok az osztálytársatokat, de nem várható el tőletek, hogy ti is gyászoljatok. Mindenkinek megvan a saját problémája, nem kell még másét is ennyire átérezni.

Nem azt mondom, hogy legyél részvétlen, de azért túlzás egy egész osztályt a temetésre cibálni. Ha az én családtagomról lenne szó, elsüllyednék szégyenemben. Egyáltalán nem esne jól, hanem kínos lenne!


Éppen ezért, ha te nem akarsz, vagy nem tudsz elmenni, akkor nagyon egyszerű a dolog: NE MENJ! Ha emiatt beírást kapsz, abból akkora botrányt lehet csinálni, hogy ettől zengne minden. Már, ha egyáltalán érdekel a dolog, mert igazából mi egy beírás?? Semmi. :)


Tedd, amit jónak látsz, ne törődj az osztályfőnök (üres!) fenyegetéseivel.

Ha pedig ennyire nem érzed jól magad, gondolkodtál már azon, hogy iskolát, vagy legalábbis osztályt válts?


És ne add oda a leckédet! Tapasztalat, hogy semmit nem ér, így nem lehet "bevágódni" senkinél, csak még jobban lenéznek. :(

2012. febr. 13. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 anonim ***** válasza:
100%
Kötelezővé tenni azt hogy valaki elmenjen egy temetésre az meglehetősen ízléstelen dolog egyrészt, másrészt az a gyászolóknak se hiányzik hogy egy csapatnyi kamasz csak kötelezettségből legyen ott. Ha úgy érzed hogy el akarsz menni akkor menj de ha nem akkor ne. Ha ezért intőt adnak akkor tessék, egészségükre.
2012. febr. 13. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 anonim ***** válasza:
49%

Mi is ott voltunk 5.-ben amikor az osztálytársam anyukája meghalt. Kötelező nem volt, de mindenki érezte, hogy ott a helyünk. Hiába volt a srác az osztály legrosszabb gyereke. (Nekem pl. eltörte a kezem másodikban.) A fekete kabát nem volt fontos, de mindenki tudta, 12 évesen is, hogy illik felöltözni egy temetésre, ha már elmegyünk.

Anyukád tudja, hogy igazgatói jár érte, ha nem mész el? Mert ha igen, és nem zavarja, akkor maradj csak otthon. Azt amúgy tudod, hogy akinek igazgatóija van, az csak kettes magatartást kaphat?

500 Ft nem a világ vége, nem 6000 Ft, mint a szalagavatós ruha. Ha anyukád annyira ideges, menjen el ő is temetésre, és akkor nem kell egyedül hazamenned. És később is kell bekapcsolnia a gázt, mert egyikőtök sincs otthon. Tanulni meg lehet előtte nap is. Nem olyan bonyolult dolog.

2012. febr. 13. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer a mi osztályunkat is elküldtek temetésre. Persze sajnáltuk az osztálytársunkat, de valahogy nem értettem, hogy miért köteleznek erre. Annyiból mondjuk jobb volt, hogy nem kellett beadni semmiféle pénzt.

Szerintem menj el, de ha nincs fekete kabátod, hát nincs. Ha ezért hazazavar, meg beírással fenyeget, nyugodtan menj az igazgatóhoz. Nálunk is nem egy valakinek nem volt fekete kabátja, mert jó esetben van egy téli kabátja mindenkinek és nem valószínű, hogy fekete pont.

Amúgy meg ne légy tutyimutyi! Ne foglalkozz velük, ne add oda a házidat sem!

2012. febr. 13. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:
96%

A házit senkinek ne csináld meg, különben nem fognak tisztelni. Vágd oda, hogy csak az nem tud házit irni aki egy sötét bunkó.


Az anyádnak meg mond meg mi a helyzet. És majd felhívja az ofőt.

2012. febr. 13. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:
93%

Hát anyukád helyében én nem az osztályfőnökhöz, hanem egyből az igazgatóhoz mennék. Nem lehet kötelezővé tenni egy temetésen való részvételt. Még ha egy tanárod halt volna meg, az még csak érthető.

Egyébként egy temetésre egy fekete szalag a kabáton is megteszi, ha nem vagy közeli hozzátartozó.

Az osztályfőnököd egy bunkó, aki visszaél azzal hogy tanár. Sajnálom, hogy az ilyeneket nem rugják ki egyből.

2012. febr. 13. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 A kérdező kommentje:

Nem tudja anyukám hogy mit mondtak mi lesz ha nem megyek el a temetésre nem mertem elmondani.

Ő nem tud eljönni a temetésre mert dolgoznia kell,meg otthon is elég sok munka van,amit mindennap meg kell csinálni. Mikor 4kor érek haza akkor is 7-8 fele tudok csak fürdeni meg tanulni,mert az állatok körül is meg kell csinálnia dolgokat. és így ketten vagyunk anyukámmal azért végzünk ilyen hamar. Egyedül meg anyukám nem bírja. Így is ha haza érek majd 7re akkor kell majd besegítenem neki. ha szerencsém van talán 9 fél 10 fele el tudok majd menni fürdeni aztán tanulni is kell. Nem tudom az aznapi leckét megtanulni,megcsinálni elötte lévő nap.

Anya meg a gázra nagyon allergiás hogy mennyit megy. Fél hogy majd sokat kell ráfizetni ha sokat használjuk. A fürdőnk meg elég nehezen melegszik be,mikor anya haza ér olyan 3 körül begyújt és mire végzünk az állatokkal akkor van bent meleg h fürdeni tudjunk,és akkor se annyira meleg. Így meg még tovább kell majd mennie a gáznak.


az 500Ft meg tényleg nem annyira sok,de anya ideges miatta hogy be kell fizetni,mert hogy több mint 20an vagyunk az osztályban és mindenkinek be kell adnia. Azon van fenn akadva hogy ő ezt a pénzt tudná másra is költeni,amire nagyobb szükség van. Meg hogy miért fizeti mindig az oszt. pénzt ha mindenre külön kérnek be pénzt

2012. febr. 13. 17:44
 18/48 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen nincs, hogy kötelező elmenni. Az osztályfőnököd kicsit el van tájolva, nem tudom, milyen tanár az ilyen...

Én már csak azért sem mennék el, megnézném, mit mer tenni...

2012. febr. 13. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 A kérdező kommentje:

ha nem adom oda a házit akkor bántanak :S


Én átmennék másik iskolába de ez a legjobb iskola a városba és anyukám tök büszke volt rá h vagyok olyan okos hogy ide felvettek,a másik meg ami jó lett volna az még messzebb lenne és még késöbb érnék haza. Pedig már olyan szintem utálok ide járni hogy egy csomót rontottam,és ha megfeszülök anynit tanulok akkor se marad meg semmi a fejembe. folyton azon görcsölök h kimegyek felelni és röhögnek rajtam,.vagy dogát irok és ha nem adom oda lemásolni vagy nem irom meg a másik csoportét is akkor megvernek az enyémre meg nincs időm.

2012. febr. 13. 17:49
 20/48 anonim ***** válasza:
100%
ne haragudj de hogy itt panaszkodsz az nem fog megoldani semmit. Azt hajtogatod nem mered elmondani anyukádnak hogy mi lesz ha nem mész a temetésre akkor őszintén mit vársz? Hogy amiért itt irkálsz majd megoldódik? igenis mond el anyukádnak, menjen be jól csessze le az egész bagázst és keressetek egy másik iskolát, 16 évesen lehetne ennyi eszed.
2012. febr. 13. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!