Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kötelezhetnek hogy temetésre...

Kötelezhetnek hogy temetésre fekete kabátot vegyek fel, és tényleg el kell menjek?

Figyelt kérdés

Meghalt az osztálytársam apukája és mindenkinek el kell mennie a temetésre. Már ez is nagyon cinkes nekem,mert én bejárós vagyok és a temetés a városban lesz,du 4 helyett este 7 lesz majd mire hazaérek,na mindegy. Anyukám is ideges már most miatta h ilyen késön érek haza,mert annál tovább kell majd mennie a gáznak a fürdőben,nem tud spórolni stb... és segíteni se tudok semmiben,meg mire tanulok meg másnapra stb... és még be kell adnia kószorúba 500Ft-t is. Ezért is ideges anyukám mert az már egy kg kenyér stb... ilyeneket mond. De az osztályfőnök azt mondta ha nem megyünk el akkor kijárja nekünk azt h igazgatói intőt kapjunk,meg akkor tök trógerek leszünk h ennyit nem teszünk meg az osztálytársunkért. Meg azt is mondta h ha nem fekete kabát lesz rajtunk akkor osztályfőnökit kapunk. Ha nincs akkor kérni kell valaki mástól. Én nem tudom kitől kérjek,és csak neon zöld télikabátom van... Nem tudom mit csináljak,osztálytársaimmal egyikkel se vagyok jóban mert mindig csesztetnek mindenért,egyikkel se beszélek soha. Barátaim sincsenek. Mondtam az osztályfőnöknek h nekem nincs fekete kabátom és kérni se tudok se

nkitől,azt mondta akkor haza fog zavarni a temetőből és az milyen égő,és borítékolhatom az osztályfőnökit.

Anyukámnak nem merek szólni ez miatt,mert már igy is nagyon ideges és akor bemenne a suliba és igy is mindig mindenki rajtam röhög,ha be megy ez miatt balhézni akkor meg még inkább


2012. febr. 13. 16:59
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
95%

Csak megerősíteni tudom az előttem szólókat. A temetésre nem kötelező elmenni, egy osztályfőnökibe meg nem halt bele még senki, mellesleg azt nem értem, hogy egyből igazgatóit hogy lehet adni, (már persze ha korábban nem volt osztályfőnökid). Legfeljebb 4-es lesz a magatartásod aztán kit érdekel? Azt nem nézik sehol.

Én voltam temetésen másfél hónapja, de mivel nincs fekete kabátom, a télikabátom meg sötétzöld, abban mentem el meg fekete nadrágban és a kutya nem nézte a színét.

A házidat meg ne add már oda mindenkinek! Most 9-es vagy, sokan ki fognak potyogni 1-2 év múlva meg jobban összeszokik az osztály, szóval fel a fejjel és szedd össze egy kicsit jobban magad.

2012. febr. 13. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:
95%
anyukádnak meg mond meg az tis hogy választhat, vagy egy idegroncs lelkibeteg gyereket akar jó suliba járatni, vagy egy normális,jól tanuló,mentálisan is egészséges gyereket aki kicsit átlagos iskolába jár. Egy normális anyuka azért fel tudja ezt mérni.
2012. febr. 13. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:
95%

Először is nem igazán értem, hogy neked mi közöd van osztálytársad apjához? Ismertétek? Összejártatok vele? Szép gesztus, de én pl egyáltalán nem akarnám,hogy az osztályom miattam ott álljon a hidegben, ráadásul ilyen hozzáállással (félreértés ne essék, abszolút megértem, hogy inkább nem mennél, én sem mennék).


Ha nincs fekete kabátod természetesen nem kell abba menned. Csak a közeli hozzátartozóknak szokás 100% feketében menni, de ha most neked nincsen, akkor nincsen, nem kell emiatt venni. Bőven elég egy fekete nem farmer nadrág illetve fölülre vmi. Nem értem az osztályfőnököd ebből miért csinál ilyen ügyet, egyébként meg szabályellenes ilyesmiért igazgatóit meg oszályfőnökit adni. Ha nem hiszi, akkor cipeljen be nyugodtan az igazgatóhoz, az majd jól kiröhögi.

2012. febr. 13. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:
65%
Egyszer a gázt is ki lehet bírni, vagy esetleg kapcsolja be később, ne 3-kor, hanem 5-kor és már nem is megy többet mint máskor. Amúgy nem kötelezhetnek rá, ez nem így működik, ha akarsz és van benned annyi elmész, ha nem meg rajtad múlik. 14L
2012. febr. 13. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim ***** válasza:
94%

Én sem tudok mást mondani, mint sokan mások előttem. Ha nem akarsz nem mész el, és nem fizetsz bele plusz pénzt, vegyék ki az osztálypénzből,vagy csináltassanak kisebb koszorút!

De mielőbb mond el ezt a szitut anyukádnak!

2012. febr. 13. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:
92%

Elmehet a fenébe ez a nő, milyen tanár ez? Hogy lehet ilyen korlátolt barom? Ez nála gyász és együttérzés? Szerintem taplóság! Édesanyád helyébe bemennék a suliba és kettéfejelném. Na de mindenesetre leüvölteném a fejét, hogy kit hogyan tanítson tisztességre, sekélyes, idióta némber!

Én tanárok temetésére sem mentem el soha, nem vagyok képmutató. Pl. most halt meg egy régi osztálytársam. Erőszakos, gonosz ember volt, sosem kedveltem, mentem volna el én is, mert mondjuk a többség ott volt? Minek? Sajnálom? Nem. Akkor menjek el és játsszam el, hogy igen?

De pl. mikor az osztályfőnököm anyukája elhunyt, oda sem mentem el. Sajnáltam, de más programom volt, nem szeretek temetésre járni, rokonén sem voltam soha, csak a nagyszüleimén.

22L

2012. febr. 13. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:
93%

Ezzel nem vagy egyedül!:) Engem is csesztetnek..kiközösítenek!:) De lesz*rom! :P

A tanárok is utálnak..holott nem pof*zok vissza..figyelek órán..még is aki beszól a tanárnak annak szabad. :) semmitnem kap érte. :)



Na mind1. A lényeg mond el anyukádnak, hogy milyen a tanár. :) Erre nem kötelezhet..Nálunk asuliban tavaly meghalt egy16 éves lány rákban. Mégsem kötelezték az egész iskolát, hogy jelenjen meg csak 200Ft-ot kellett bele adni a temetésbe ( szegény család volt. ) !


Meg most jó..nem azt mondom..de irják be ha akarják..én így biztos nem mennék el. Milyenek ezek a mai fiatalok

-.-" Szégyen..és a legroszabb, hogy a szülők se tudják, hogy ilyen gyerekeket neveltek..pff -.-"

2012. febr. 13. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:
29%

most esett le,hogy lehet kamu a kerdes!

este 6ora van es ide irkal a kerdezo,pedig ilyenkor az allatokat kell ellatni! vagy nem? majd csak egy ora mulva kell itt lennie....jahh de meg tanulnia is kell!!!!

csak azt nem ertem,hogy anyukad nem tud elmenni veled a temetesre,mert dolgozik,es delutan lesz a temetes,akkor ki fogja az allatokat gondozni ????

2012. febr. 13. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 A kérdező kommentje:

Anyukám ma nem dolgozott,és egész nap ráért mire megjöttem az iskolából megcsinált már mindent.


Én meg ideges vagyok ez miatt a dolog miatt és nem tudok koncentrálni. Az irásbeliket mondjuk megcsináltam

2012. febr. 13. 18:04
 30/48 A kérdező kommentje:

ja,és anyukám meg nappal dolgozik,reggel 6tól 2ig. Céges járat viszi dolgozni így már 3ra otthon van általában.

Ő azért nem venne ki szabadságot h neki egy idegen temetésére elmenjen.

2012. febr. 13. 18:05
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!