Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy családtag temetésére...

Egy családtag temetésére illik sapkát felvenni?

Figyelt kérdés
Holnap lesz a temetés. Szövetkabát lesz rajtam, de nem tudom vegyek-e sapkát. Van olyan hagyományos fekete sapkám (sima fejre húzós fekete [link] ilyen formájú) de van egy fekete kalapom is [link] ilyen formájú. Melyik lenne jobb? 21 éves vagyok. Amúgy nem szoktam kalapot hordani, de a "sísapka" nem illik annyira a szövetkabáthoz szerintem...Csak nem akarok hülyén sem kinézni. Gondoltam arra is hogy esetleg egy kendőt kötnék a fejemre, de az meg időseknek való.
2012. febr. 15. 12:09
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
89%
Most voltam temetésen egyik nap. Volt akin kalap volt , máson sapka. Ebből nem kell túl nagy ügyet csinálni, főleg ha nem is vagy túl közeli rokon. Bár mikor a papám meghalt nagyon nem érdekelt milyen rajtam a fekete kabát.( mamám adta rám az övét) Szóval ezen a temetésen az egyik srácnak aki hozzátartozó volt piros sapka rikított a fején. Na ez volt a gáz.
2012. febr. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
89%
Szia!Az egyik barátomnak nemrég halt meg az apukája.Én végig kint voltam velük a temetés előtt is,mert segítettem nekik ebbeb-abban.Amikor jöttek az emberek a temetésre,akkor is végig látható helyen voltam és sapka volt a fejemen.Ezen kívül a barátomnak is végig a fején volt a kapucni,mert a ravatalozóban is nagyon hideg volt.Szerintem nincs azzal semmi gond,ha sapkában mész temetésre.Ilyen hidegben az a legfontosab,hogy ne fázz!
2012. febr. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
72%

Nálunk az a szokás alakult ki, (ha nem családtagról van szó), hogy amikor a ravatalozóban megállunk egy-két percre az elhunyt koporsója mellett, előtt, akkor levesszük a kalapot, sapkát, amíg gondolatban elbúcsúzunk tőle, vagy magunkban elmondunk érte egy imát. Utána sapi, kalap vissza.

Majd arra a néhány percre, amíg a sírba leengedik a koporsót, addig is levesszük magunkról. Ez az utolsó búcsúintés. De a többi időszakban visszavesszük, ha az időjárás túl zord.

2012. febr. 15. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Én meg nemrég a kabáton vekengtem, hogy szövetkabátban vagy pufikabátban menjek. Mindkettő fekete, de a szövet elegánsabb, csinosabb. A pufiban mentem, nagyon hideg volt, nem bántam meg. Nyugodtan felveheted a sapkát.
2012. febr. 15. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

én alulra venném a sapkát, felülre a kalapot (mert fázós vagyok)


de a kalap mindenképpen jobban néz ki, de csak ezért meg ne fázz!!!

2012. febr. 16. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
Csak FULLCAP-et.
2012. márc. 3. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!