Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyós! Mit tennétek? 35 éves...

Anyós! Mit tennétek? 35 éves vagyok a férjem szintén.4 éve ismerjük egymást, van egy 2 éves gyerekünk. Nagyobbacska faluban lakunk, mindenki ismer mindenkit, én nem idevalósi vagyok, városból jövök, ott is nőttem fel.

Figyelt kérdés
Sok dolog a mai napig furcsa számomra ami a "falusiaknak" nem. A falusi szót nem pejoratív értelemben használom, de tényleg vannak olyan tulajdonságok amik a városi embert nem érintik a falusit pedig igen. Mindegy is. Az anyósommal olyan amilyen a kapcsolatom, tűrhető se nem rossz se nem jó. Viszont őket mindenki, de tényleg mindenki utálja a faluban, mert az anyósom egy undorító természetű ember. Kis mitugrálsz, akarnok, parancsnok, sok pénze van, így bármit megtehet (a faluban) ő megvette az orvost, a hentest, a zölsdégest, neki soha nem kell sorban állnia, mert ő előre megy, ha valaki szól akkor azt 2 másodperc alatt leüvölti, vagy elmagyarázza neki, hogy Ő márpedig előre fog menni, mert Ő megteheti. Nagyjából látható milyen jellem. Na és most jön a fő problémám, mivel pket utálják a páromat sem szeretik, nem is beszél vele senki normálisan az anyja miatt, és én folyamatosan akárhova megyek azt hallgatom, hogy micsoda undorító az én anyósom, pletykás, zsarnok stb, én pedig nem tudom, mondjuk nem is akarom megvédeni, inkább már dühít, hogy sehova nem tudok úgy elmenni, hogy ne valaki ne ócsárolja nekem őket, vagy őt. UNOM. Mit tegyek? Szóljak az illetőnek, hogy maradjon csendben, hagyjon engem békén, hisz semmi közöm az anyósom dolgaihoz, vagy elmondjam az anyósomnak, hogy valamit rosszul csinál, mert mndenki utálja. Mondjuk szerintem tudja...Szóval nem tudom mit tegyek, már a költözésen gondolkodom.
2012. febr. 17. 10:00
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
10%
Az egyik kollégámnál is hasonló volt a helyzet. Egész addig, mígnem a megfelelő helyen és időben adott (akkor már harmadik) istentelen nagy pofon helyre nem billentette a mama agyának tengelyét.
2012. febr. 17. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Anya és fia között ebben az esetben nincs mély viszony. A fia látja, hogy milyen az anyja. Az anyja igazából a lányát szereti jobban, a fia számára (minden férfi!) haszontalan, hasznavehetetlen, málé, mulya, tehetetlen alak. Ezt természetesen a faluban is tudják, így is viszonyulnak a férjemhez, és az apósomhoz is. A lány gyerek az az isten, ki is röhögik a férjemet a haverok sokszor. A lány egyetemre járt, 30 évesen még nem dolgozott, de a legdrágább kocsival jár, a legdrágább ruhákat hordja, mostanában költözött el otthonról, de még így is kap zsebpénzt 100 ezer küröl. A férjem dolgozik családi vállalkozás, ő fizetést kap, ha sokat dolgozik akkor is ugyanannyit, ha keveset akkor is. Éjjel jár dolgozni. Amit keres az apjával az anyja azonnal elveszi, és ő osztogatja családon belül. Ami persze ellenszenves itthon, mert a férjem dolgozik 25 napot a hóapban és alig kap többet mint a testvére aki nem dolgozik, mégis kap pénzt. Amikor erre rákérdezett azt felelte az anyja, hogy itt minden testvériesen el van osztva, mert az így szokott lenni.
2012. febr. 17. 12:35
 13/21 A kérdező kommentje:
Néha már én is gondolok arra, hogy felpofozom:-DD
2012. febr. 17. 12:35
 14/21 A kérdező kommentje:
10:30-asnak. Már ezen túl vagyok. Megkérdeztem de ilyenkor MINDENKI ugyanazt válaszolja, Undorító, arrogáns, erőszakos nő. A talpraesettség, és a bunkóság között van átmenet. Én elmondtam az anyósomnak, illetve megkérdeztem, hogy miért utálnak benneteket ennyire, és ennyien? Ő azzal letudta, hogy mindenki rajtuk kivül, hülye, bunkó hímvessző. Irigyek. Holott ő az irigy. Ő még azt is tudja, hogy a zöldséges a faluban mennyi pénzt keres, mert képes rá, hogy kiszámolja:-) Elmegy megnézi az árakat, hazamegy, kiszámolja ha mindent elad mennyi pénzt fog keresni
2012. febr. 17. 12:39
 15/21 anonim ***** válasza:
56%

A te anyósod valóban reménytelen eset, ezekszerint a férje is papucs lehet, ha nem állitja le.Felvitte az isten a dolgát és azt érzi, mindenki felett uralkodhat. Egyszer biztosan lesz,aki le fogja állitani.

Szegény varrónõ.

2012. febr. 17. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
60%

Amikor mondják indíts el bennük valami mást, úgy hogy ennyit mondasz "Még szerencse, hogy a férjem nem a kedves mamára ütött." "Nekem mondja? Tudom(lemondóan)"

Falusi hadviselés ellen falusi taktika szükséges (Egy falusi, akinek a nagymamája olyan mint az anyósod!)

2012. febr. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Sajnos a férj nem hogy papucs..ha volna időm tudnék mesélni, de elég annyi, hogy egyedül a levesét sem tudja megpaprikázni, mert azt is a felesége dönti el, hogy aznap mennyire legyen csípős az ő levese. Számomra ez elképesztő.

Igen! Nagyjából így szoktam reagálni ezekre a dolgokra, hogy : Sajnos ő ilyen, ég szerencse, hogy nem együtt élünk, igen a fia is alig várta, hogy elköltözzön, mert ő másmilyen stb stb. De sajnos azt veszem észre, hogy itt tök mindegy mit mondok, el van könyvelve a férjem is. Nyilván van rá okuk, hogy róla is így beszéljenek, én nem tudom, hisz nem olyan rég kerültem a családba. Aztán nekem mutatattak egy képet magukról, ami most lassan megdőlni látszik.

Az anyósom pl tegnapelőtt büszkén mondta, hogy bizony a gyerek (mármint az én gyerekem) meg fog szenvedni az iskolában óvodában, mert biztos, hogy mindenki utálni fogja, mert XY gyerek, és az ÉN unokám! Én erre azt válaszoltam, hogy ez nagyon szomorú dolog, hogy a 2 éves gyerek eleve hártánnyal indul, mert téged mindenki utál. És én elgondolkoznék azon, hogy vajon miért utál mindenki. Erre ő kinevetettm és annyit mondott, hogy már az ő anyját is utálták, meg az emberek ilyen mocskos gonoszak, hogy utálkoznak ok nélkül.

Na mármost 34 éves vagyok, nem 14, nagyon jól tudom, és hála az égnek, hogy az emberek alapvetően nem gonoszak, az emberek ok nélkül nem utálkoznak. Tehát biztos, hogy ő a ludas.

Az ovira isire azt mondtam, hogy a gyerek nem ide fog járni, ha kell én el is költözöm. Erre kinevetett, hogy mehetek, a férjem marad, mert neki itt van a munkája. Én meg dacból azt mondtam neki, hogy akkor a férjem marad, én meg a gyerek megyünk. Na erre bekussolt.

2012. febr. 17. 14:08
 18/21 anonim ***** válasza:

Veled konkrétan normálisan viselkedik? Mert ha igen akkor azt mondom mint a 3.

A párod fizetésénél meg a párodnak kell a sarkára állni vagy csak annyit dolgozni ami azért a pénzért megfelelő. Neked nem biztos hogy jó bele szólni. Ha meg végképp nem megy a dolog akkor költözzetek.

2012. febr. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Én nem szólok bele, soha nem is tenném. Semmi családi ügyükbe.Én abszolut nem tekintem magam családtagnak, mert nem tudok azonosulni ilyen emberekkel. Kivéve a férjem. Szóval én mindig is kivülállóként hallgatom a dolgokat.

Velem aránylag normális. Én nem vagyok egy hallgatag ember, minidg kiállok magamért, ha kell megmondom neki azt is ha nincs igaza...nem félek tőle, így engem nem bánt szemtől szembe, persze a lányával a hátam mögött én vagyok a világszégyene, a gyereket sem jól nevelem stb, de ez engem már nem is érdekel. Szóval ha velem esetleg nem normális én 1 perc alatt helyre teszem.

2012. febr. 17. 14:49
 20/21 anonim ***** válasza:

:DD


szerintem is reménytelen eset

Én azt válaszolnám, nekem ne mondd, én ismerem. Mondd neki, ha nagyon akarod, engem nem érdekel.

2012. febr. 18. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!