Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 26 évesen még mindig a szüleim...

26 évesen még mindig a szüleimmel élek, de már semmi életkedvem. Hogyan legyek pozitívabb?

Figyelt kérdés

Nagyon égőnek tartom, hogy még mindig a szüleimmel élek. Itthonra adok haza pénzt, amúgy nem keresek sokat (havi kb. 100e) Apám nyugdíjas, szóval muszáj segítenem nekik anyagilag. Így viszont nem tudok egyről a kettőre jutni, és már nagyon elegem van ebből. Nagyon sokat gondolkozom ezen, és nagyon kilátástalan a helyzet.

De ami most végleg elszomorított, az egy másik kérdés, amiben a válaszadók mind 18 és 24 éves kora között költözött külön (főleg a párjukkal). Nekem erre egyelőre semmi esélyem, pedig nagyon szeretném. Szégyellem is magam emiatt.


2012. febr. 23. 20:35
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
52%

Ne aggódj Kérdező!


Ma gyakorlatilag két féle 20-30-as fiatal van: aki a szüleivel él, illetve akinek a szülei vettek lakást (v. szülői segítséggel).


Én inkább laknék a szülőkkel, mint h. szüleim vegyenek nekem lakást... az azért megalázó..

2012. febr. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Én 22 vagyok, még tanulok, egyelőre kilátásban sincs, hogy a közeljövőben eltudnék költözni itthonról. Egyszerűen szégyen nem szégyen tanulás mellett nem tudok dolgozni és legalább az alapdiplomámat jó lenne nappalin megszerezni. A maximumot khozom magamból, elég jó ösztöndíjam van, amit a szüleim nem fogadnak el, azt mondják inkább spóroljak a jövőmre.


Pont a múltkor beszélgettünk arról itthon a szüleimmel, hogy az ő korokban azért mennyivel könnyebb volt. 30-40 ezer forintért jutottak a fiatalok lakáshoz, ami nyilván akkor többet ért, mint most, de azért eléggé tűrhető, emellett abszolút elviselhető részletek fizetésével. Még oda is vetettem kicsit irónikusan kicsit viccesen, hogy most meg dögöljenek meg a fiatalok (meg mindenki más is). Anyu csak bólogatott, hogy sajnos ma ez van. Azért rossz érzés látni, hogy az alapvetően pozitív szüleim sem tudnak már csak negatívan hozzáállni a kérdéshez. 17 éves korom óta úgy nevelnek, hogy ha van egy kis eszem, költözök külföldre amint tudok. Nekem ez a hely az otthonom, szeretek itt lenni, de itt tényleg nem jutnék soha egyről a kettőre. Vagy itthon élek a szüleimmel életem végéig (esetleg a pároméknál), vagy beszállok a mókuskerékbe és napról napra élek, vagy fogom magam és elmegyek külföldre, ahol a mérnöki diplomámmal lazán megkereshetném akár a 10-szeresét is annak a fizetésnek, amit itt kapnék (100-110 ezer).

2012. febr. 23. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
11. válaszoló ne feledkezz meg a harmadik kategóriáról sem akiket egyszerűen kiraktak otthonról.
2012. febr. 23. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
én is 28 voltam, mikor végre elköltöztem otthonról. engem is zavart, mert ráadásul nálunk a családi kapcsolatok se valami rózsásak. sőt...de bizony nagyon idegesítő volt,hogy gyakorlatilag gyerekstátuszban vagyok, szó nem lehetett arról, hogy mondjuk ellenkező nemű ott aludjon...nagyon zavaró volt.
2012. febr. 23. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Ne pátyolgassátok már a kérdezőt, nem nyomorék, nem szorul sajnálatra! Nem igaz, h rosszabb lesz, ha elköltözik, nem igaz, hogy csak azok élnek külön, akikat a szülők tömnek pénzzel. Én inkább biztatnám, h igenis költözzön el, könnyebb lesz ismerkedni is, mert sok nőt visszariaszt az, h még mindig anyu-apuval él, akkor biztos tutyimutyi. Anyagilag nehezebb lesz, ez biztos, nem fogsz tudni hazaadni pénzt, de a szüleidnek meg kell érteniük, h neked most ár a saját jövődet kell építgetni, mert azt nem fogja helyetted senki!
2012. febr. 24. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Valamiben egyet értek az előttem syólóval, tényleg a legtöbb lányt eltaszíthatja hogy még a szüleiddel laksz, viszont szerintem igen is becsülendő dolog hogy segítesz a nyugdíjas szüleidnek. Amíg otthon laksz, félre is tudsz tenni a fizetésedből a jövődre. Valami jó is van benne legalább. És egyántalán nem tűnsz kilátástalannak, vannak elképzeléseid, céljaid a jövővel kapcsolatban, ami a legtobb lánynak fontosabb mint a saját lakás. Barátnőm most költözött vissza a barátjától az anyukájához )nem szakítottak), mert így jobban tudja segíteni anyukáját. Igaz, hogy a saját életét kéne építenie, de annak idején az ő szülei is nagy áldozatokat hoztak hogy felneveljékék. Én is még mindíg segítem a családom amiben tudom, szerencsére jó munkám van, ha másban nem is, pénzben tudom őket segíteni. Írtad hogy külföldre is mennél dolgozni, ne félj belevágni, veszteni valód nincsen, jobban keresnél mint otthon, egyedül lakhatnál, és még a szüleidnek is tudnál segíteni. Szerintem egyántalán nem kell szégyelned magad. Sőt, büszke lehetsz, hogy érdekel a szüleid sorsa is, nem úgy mint a legtöbb fiatalt (TISZTELET A KIVÉTELNEK) Még az utolsó hozzászólónak: senki sem pátyolgat senkit, biztos neked is volt már olyan időszakod amikor egy kis megerősítésre vártál.
2012. febr. 25. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Mai világban nem egyszerű a fiatalok élete!

Én 22 éves vagyok,dolgozok ugyan havi 65-70 ezer ft-ért.Szeretnék külön életet,igazából önálló életre vágyok. De ennyi pénzből nem tudnám magamat fenntartani.Annak meg nem látom értelmét,sőt anyumék sem,hogy elmenjek innen,ilyen kevés fizetéssel. Mikor alaphangon egy kis albérlet kerül 50 ezer ft-ba plussz a rezsi, plussz a kaja,telefonszámla és miegyébb kisebb költség. Egyszerűen nem jönnék ki sehogy sem a fizetésből.Keresek jobb munkát persze,csak 70 ezer ftnál több fizetésű munka nem nagyon van,így lépni sem tudok. Bár a fizetésem részét,tanfolyamra rakom félre,hogy tanulhassak!!

Én addig maradok a szüleimnél amíg vagy nem lesz párom akivel ketten fenn tudunk tartani egy albit/vagy van saját lakása,háza/vagy nem lesz egy olyan munkám ami alaphangon 130-150 körüli.Abból talán egy kis lakás fenntartható,de mondom talán!!


Szőrnyű ami itt megy. Ne érezd magad rosszul.A világ ilyen.Nem hogy azon lennének,hogy a fiataloknak megkönnyítsék a dolgát,inkább nehezítik.

2014. okt. 31. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!