Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apukám azt mondta, ne nagyon...

Apukám azt mondta, ne nagyon álmodjak arról, hogy hűséges férfit találok magamnak. Miért mondhatta?

Figyelt kérdés

Jó indulatból, hogy felkészítsen az igazságra, és ezzel megóvjon a csalódástól?


Rossz indulatból, hogy azt éreztesse, én nem érdemlek hű férjet, nem érek annyit, hogy ezt az "áldozatot" (önmegtartóztatás, többek között amitől emberek vagyunk) meghozza értem egy férfi?


Önigazolásból, mert ő sem tudott hű lenni anyukámhoz, és ezzel igazolja, hogy az összes férfi hűtlen, így nem érzi magát olyan rossznak, mert nem vele van a baj?


Teljesen lelombozott, és érthetetlen, hogy szülőként miért mondott ilyet, de nem akarok rákérdezni, mert újból fel kellene ahhoz hoznom a témát, és elég kínos, meg hát őszintén, hánynom is kell az egésztől.



2012. febr. 24. 10:52
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
23%

Hát figyu,lehet apudnak igaza van!

Ahogy egy válaszoló is írja,sajnos a zöme a pasiknak ilyen.

Én is azt hittem az én párom sosem tenné meg.Aztán megis megtette 4év után Karácsony után 2nappal.Ez van.Mivel szeretem és talán ő is szeret még (??!) ezért én még itt vagyok nála,de lehet semmi sem lesz olyan mint rég.És hogy meddig leszek még itt?Nem tudom!:S

Ezt csak azért írom le,hogy lásd mindenki azt hiszi vele nem történhet meg a megcsalás,és aztán megis ő is áldozat lesz.Vagy megtudja vagy nem hogy megcsalták.Ettől van egy olyan férfi réteg aki megbánta és szeret attól.

Ne agyalj apud kijelentése miatt,éldd úgy az életed és próbáld meg úgy alakítani hogy veled ez ne történjen meg.

De szólok hogy erre nem sok az esély!

Ha mégis lesz ilyen,akkor szerencsés vagy/leszel..

2012. febr. 24. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

óóó teljesen egyértelmű: önigazolás.

magából indul ki, ennyi.

2012. febr. 24. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Hát igen, sokat mondó a wiki cikk ide vonatkozó része:

"az 1940-es években végzett vizsgálatok szerint a monogámnak tartott amerikai társadalomban az újszülöttek mintegy 10%-ának nem az anya férje volt a biológiai apja"


És ezek csak azok a megcsalások amikből gyerek is született.

2012. febr. 24. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

"2. Verzió: azért is mondhatta, ha te alapból olyan típus vagy aki nem marad sokáig egy fiú mellett, olyan facebookon enyelgős vasalthajú maca. Sok kapcsolatod volt már?"


Éppen az ellenkező tipus vagyok (bár a hatalmas sörényemet muszáj vasalnom, különben szétáll :)), gondoltam, talán ez is közre játszhat, hogy nem vagyok k.rvás, és emiatt inkább a lesajnált és megcsalt nők kategóriájába illenék bele, mintsem a szerető kategóriába.


"Én is azt hittem az én párom sosem tenné meg.Aztán megis megtette 4év után Karácsony után 2nappal."


Köszi az őszinteséget! Megkérdezhetem, hogy hogyan derült ki, véletlenül, vagy bevallotta? És mi volt az ok, csak "hajtotta a vére"?


Többieknek is köszi, nyomtam a kezeket. Lehet, hogy túldimenzionálom ezt a hűség kérdést, és el kellene fogadni, hogy a férfiak többsége poligám, és hogy ez természetes, és nem a világ vége. De ha tényleg ez lenne a természet rendje, akkor mégis miért fáj annyira, és miért olyan megalázó? Ha a mérleg egyik serpenyőjébe tesszük az egyéjszakás kufircolást, a másikba meg a családot, házastárs, gyerekek, hosszú együtt eltöltött évek stb, hát akkor elég egyértelmű, hogy melyiknek van nagyobb súlya, melyiket kell óvni, ápolni.

2012. febr. 24. 14:41
 15/18 anonim ***** válasza:
Nem dimenzionálod túl, jól állsz a hűség kérdéséhez, fiúból is találhatsz hűségeset. Csak kerüld a nagyszájú pózereket, nem a póz teszi a férfit.
2012. febr. 24. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
a saját negatív tapasztalata alapján mondta ezt csak
2012. febr. 24. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Azért, mert azonosított téged az anyukáddal, aki meélyen megbántotta őt. A fájdalom és a keserűség beszél belőle (és egy jó adag rosszindulat is). Ha te mégis találnál egy hűséges férfit és te magad is hűséges volnál hozzá, akkor apukád énképe meglehetősen megrogyna, mert nem tudná általánosságban A Nőket lek..vázni, és rajtul leverni a saját, feldolgozatlan fájdalmát (amit isten tudja, emlyik ősétől kapott maga is).


Szerintem magad ne hozd fel a témát, ha azonban újra ezzel jön, akkor nyugodtan mondd meg neki, hogy ezt csak bízza rád. A te életed, te irányítod, nem ő.


Próbáld megemészteni magadban. Az életed maga fogja bebizonyítani, hogy igenis lehet gyökeresen másként élni, mint ahogyan apuak és anyuka élt és szerette volna, a gyereke él - még akkor is, ha aze a szerette volna egyenlő a színtiszta rosszindulattal. Rengeteg szülő azért nem tudja elviselni, hogy a gyereke nem úgy él, mint ő, és boldogabb, mint ő, mert ezzel csak halmozottan kudarcosnak látja a saját életét.


Nem veled van a baj, hanem vele.

2012. febr. 24. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

nekem nem mondott ilyet senki. szinte már tudatomra ébredésemtől fogva ezt hallgattam otthon, hiszen apám kb a születésem után lelépett a 20éves szeretőjével.

innentől már megvolt a véleményem a férfiakról.

lehet hogy a sors pont azért küldött egy végtelenül hűséges fiút páromul, hogy ezt megcáfolja? :)


egyébként lehet, hogy önigazolás, de azért van benne valami. sosem szabad senkiben 100%ig bízni. én egyedül anyukámban bízom maximálisan. a többiek még csak ki sem tudják érdemelni.


a csalódástól senki sem tud megóvni. ahhoz hogy fel legyél vértezve a jövőben, át kell esni pár csalódáson.

mondjuk talán jó is, hogy anyukám átesett rajta, legalább a valós életre készített fel, nem pedig egy cukormázra, ahogy azt a sok példásnak hitt családban felnőtt emberek gondolják az életet.

2012. febr. 24. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!