Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Létezik hálátlan gyerek?

Létezik hálátlan gyerek?

Figyelt kérdés
Mármint ok nélkül hálátlan. Ha valakit igazán szeretnek, úgy és annyira, ahogy és amennyire azt kell, akkor nem lesz hálátlan a szüleihez. Vagy mégis? Vannak szülők, akik kívülálló szemében mintaszülők, de a felszín alatt lehetnek dolgok, pl passzív agressziót alkalmaznak, finoman frusztrálják a gyereket nem tisztelik, bohócot csinálnak belőle. Nem nagy dolgok, mert nincs fizikai erőszak, és látszólag mindene megvan a gyereknek. Az ilyenek szoktak "ok nélkül" hálátlanok lenni?

2012. márc. 4. 00:03
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
84%
Nem értem mit értesz hálátlan alatt. Szerintem régen rossz az, ha bárki elvár valamit a gyereknevelésért cserébe.
2012. márc. 4. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
75%
egyet kell értsek az előttem szólóval
2012. márc. 4. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
63%
Definiáld ki a hálátlan gyerek. De van egy tippem, hogy én annak számítok, nálunk soha nem volt semmi probléma, felszín alatti sem, szüleim mindig segítettek, amit elvártak azok teljesen reális elvárások voltak, sulival kapcsolatban leginkább. Ennek ellenére nem szeretem őket - bajom sincs velük, mondjuk úgy, addig jók amíg kell valami.
2012. márc. 4. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
84%
Nem létezik,ezt csak azok a szülök szokták használni akik valamilyen tartós frusztrációval küzdenek.
2012. márc. 4. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem ha egy gyerek szeretetben nő fel és kap egy normális értékrendet akkor fontosak lesznek számára a szülei. (ha erre gondolsz)

Van egy barátom akire folyton ráfogják, hogy hálátlan a szülei felé, mert szóba se áll velük. Kívülről nézve ők a tökéletes család, orvos szülők, 3 diplomás gyerek és a nagy összetartó család illúziója. Valójában mindenkinek kuss a neve, mert apuka uralkodik a családon és rendszeresen használ lelki és fizikai erőszakot a családján. A barátomnak gyakorlatilag pokol volt a gyerekkora.

2012. márc. 4. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
88%

Létezik.


Nem mindenki egyforma!


Ismerek egy csajt két bátyja volt, de a csaj örökölte az egész házat plusz az apja befektetéseit, már túl van a 80. szexuális kapcsolatán, az 5. öngyilkossági kísérletén és most van rehabon.

2012. márc. 4. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
46%
Gondolom az a bizonyos csaj elmúlt 18,tehát nem gyerek.
2012. márc. 4. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

A hála alatt nem azt értem, hogy valami kézzel fogható dologgal viszonoznia kellene, amit kapott, hanem csak azt, hogy szeretettel, tisztelettel gondol rájuk, viselkedik velük.


"szüleim mindig segítettek, amit elvártak azok teljesen reális elvárások voltak, sulival kapcsolatban leginkább. Ennek ellenére nem szeretem őket"


De ez az, hogy hiába adnak meg mindent, ha csak tettekkel szeretnek, és nem érzelemmel. Persze van, aki azt mondja, hogy az érzelmek tettekben nyilvánulnak meg, de kötelességtudatból is megtehet mindent egy szülő, amit feladatának érez, de ha mögötte nincsenek érzelmek, akkor az talán átérződik a gyerek számára. Ezért az eszével hálás lesz (tudja, hogy mindent megkapott, és ezt értékeli is), de a szívével nem lesz az, inkább csak közönyt érez.

2012. márc. 4. 00:42
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Oké, nem írtam le, de azt gondoltam lejön egyértelműen abból amit írtak, hogy érzelmekkel is szerettek. Anyám nagyon rendes ember, nem azért nem szeretem őket mert valami hiányzott volna, hanem mert csak nem, nekem mindenki közömbös. Viszonyításképpen, van egy testvérem is, aki egyáltalán nem olyan mint én, ő szereti a szüleinket, pedig mindketten ugyanazt a nevelést kaptuk.
2012. márc. 4. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Oké, értem így már.
2012. márc. 4. 01:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!