Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Létezik hálátlan gyerek?

Létezik hálátlan gyerek?

Figyelt kérdés
Mármint ok nélkül hálátlan. Ha valakit igazán szeretnek, úgy és annyira, ahogy és amennyire azt kell, akkor nem lesz hálátlan a szüleihez. Vagy mégis? Vannak szülők, akik kívülálló szemében mintaszülők, de a felszín alatt lehetnek dolgok, pl passzív agressziót alkalmaznak, finoman frusztrálják a gyereket nem tisztelik, bohócot csinálnak belőle. Nem nagy dolgok, mert nincs fizikai erőszak, és látszólag mindene megvan a gyereknek. Az ilyenek szoktak "ok nélkül" hálátlanok lenni?

2012. márc. 4. 00:03
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
77%

Én is azokat latom, amiket mar itt osszegyujtottek.

Még egy gondolatot fűznék hozzá: a szülönek a gyerek alárendetje, kiszolgaltatottja, és a fölérendeltetnem lehetséges pszichologiai ertelemben szeretni. Ezt írja le szerintem az utolso hozzazsolo is. A szülő iránti szeretet az valahogy nem szeretet, nem "olyan szeretet", amivel masokhoz vonzodunk az eletben, hiszen a kapcsolat nem is vonzalom alapjan kottetett es nem is egyenrangu.

2012. márc. 4. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
75%

Olyanok vannak, akiknek elb*szták a nevelését, mert mindent ráhagytak. Az nem hálátlan, hanem neveletlen, mert sosem volt rendszer az életében, nem voltak ésszerű korlátok.


Vannak olyan családok is, amit a kérdező írt, hogy kívülről minden frankónak tűnik, de állandó a feszültség otthon; a gyerek betegesen ellenőrizve van, nem érdekli a szülőket, mihez van tehetsége a gyereknek.

Az ilyen emberek vagy sikeresen elszabadulnak otthonról pl. koleszosok lesznek középiskolásan vagy egyetemistaként/főiskolásként, vagy nyelnek-nyelnek éveken át, aztán robban a bomba.

2012. márc. 4. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
80%

Hm jo kerdes. Mi ketten vagyunk tesok, es anyu tipikus fius anyuka. Apu koram meghalt, tini lany voltam. Anyum szamara mindig ocsem volt a fontos es tini koromban es egy picit meg mai napig is a baratnoimmel osztom meg a legbelsobb erzelmeimet. Sosem volt erzelmi kpacsolat koztunk. Anyu nagyon funkcionalis, hiszen apu betegsege folytan o volt a csaladfentarto, majd utana nevelt fel bennunket.

DE ennek ellenere halas vagyok neki. Kitanitatott, megovott, nelkule es onfelaldozo szemelyisege nelkul nem jutottam volna el odaig ahova eljutottam. Abbol a keveske kis penzbol, mindig jutott apu orvossagara, az orvosoknak, nekem es tesomnak kulon orakra, en jartam nemet es matekra is, h felvegyenek a foiskolara. Anyu inkabb maganak nem vett semmit. Anyu nem hazasodott ujra, nem akart nekunk nevelo apat. Aztan meg mire felnottunk annyira megszokta az egyedul letet h most mar nem is vagyik tarsra. Mai napig sokat besegit nekem a haztartasba, nelkule nem menne a jelenlegi munkam meg a csaladom egyben.

Ugyanakkor ocsem, akiert sokkal de sokkal jobban kitette a lelket is, erzelmileg is, nem halas anyunak. Sokszor nagyon csunya dolgokat a fejehez vagott, foleg miutan a jelenlegi nejevel osszejott, aki anyut a vetejtarsanak fogta fel, es mindent elkovetett sunyi es alattomos modon h ocsemet teljesen a csalad ellen forditsa. sikerult neki. Igy akkor hivjak anyut, amikor kell vmi, mondjuk segiteni koltozni, nagytakaritani, kicsomgaolni, nyugos a gyerek etc. es meg egy koszonom sincs erte.

2012. márc. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Nagyon érdekes dolgokat írtok! Azt hiszem, az emberi lélek iszonyatosan bonyolult, és ha két vagy több ilyen lélek kapcsolatát, egymáshoz való viszonyát vizsgáljuk, az meg aztán főleg teljesen kiismerhetetlen lesz, mert millió és millió tényező közre játszik, és minden mindennel valamennyire összefüggésben van. Kb mint az iwiw kapcsolatok hálozata, csak még annál sokkalta bonyolultabb ez az érzelmi hálózat. :) Szerintem megfejteni teljesen sosem lehet, legalábbis egy élet túl kevés hozzá, az embert mégis hajtja valami, hogy kibogozza ezeket, hátha megoldást nyújt a problémáira. A pszichológusnál is így megy, legalábbis hallomásból tudom, a fő téma: a gyerekkor, a szülőkkel való kapcsolat. A spirituálisabb beállítottságúaktól meg inkább azt hallani, hogy nem a múlttal kell foglalkozni, hanem a mosttal. Ha esetleg van még vélemény a témával kapcsolatban, nagyon szívesen veszem, akár privátban is, vagy ha valaki könyvet tud ajánlani, annak is örülnék. Én eddig a Mérgező szülőket olvastam a témában.
2012. márc. 4. 13:51
 15/17 anonim ***** válasza:
és hogy tetszett a könyv?
2012. márc. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Tetszett, de van benne egy-két olyan dolog, amivel nem értettem egyet. Arra jó volt, hogy érezzem, nem vagyok egyedül a lelki problémáimmal (hiszen egy könyvet nem fognak csak egy problámás ember miatt kiadni:)), sőt, vannak, akiknek sokkal rosszabb a helyzetük, mégis van remény a boldogságra. Azért az életemet nem változtatta meg, mint ahogy egy könyv sem, de egy kis útmutatást adott.
2012. márc. 4. 15:33
 17/17 anonim ***** válasza:
56%

A "hálátlan" jelzőt, mindig arra a gyerekre illetik, aki a "fekete bárány" azokban a családban, ahol a szülők önértékelése alacsony és a frusztrációjukat az érzékenyebb gyerekükre vetítik ki.

Ha a gyerek szeretetben nő fel, akkor nem lesz hálátlan. Ez a "mintaszülőknél" fordul elő.

2018. nov. 9. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!