Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a gyerekkel...

Mit gondoltok a gyerekkel való együttfürdésről?

Figyelt kérdés
Nemrég volt egy kérdés, ami elég nagy vitát váltott ki. Tulajdonképpen azt a témát is érintette, hogy helyes-e, ha apu együtt fürdik a lányával, vagy anyu a fiával? (Tehát ellenkező nemű szülő az ellenkező nemű gyerekével.) Én egy bizonyos kor után mindenképp helytelennek tartom (kb. 2,5 éves kortól.) Az is felmerült, hogy mi az egészségesebb: az, ha a gyerek látja meztelenül a szüleit, vagy az, ha nem? Várom a véleményeket!
2012. márc. 5. 19:05
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
42%
Hát ha már épp a víztakarékosságot hozza fel valaki: szerintem ha már az ember tud egyedül fürdeni, akkor ha zuhanyzik, annál takarékosabb nincs. A gyerkőcöt is majd amíg nem tud zuhanyozni segítséggel majd anélkül, addig fürdik kádban. Én eleve a kádban fürdést rossznak tartom, a saját piszkunkban ázás nem épp egy jó tisztálkodási mód...
2012. márc. 5. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 A kérdező kommentje:
Most újból kiemelném. KISGYEREKEKRŐL VAN SZÓ. Örülök, hogy tinik írják le a véleményüket, de nem egészen rájuk lennék kíváncsi, hanem kisgyerekes szülőkre. :D
2012. márc. 5. 19:23
 13/42 anonim ***** válasza:
79%

"áááh, gondolom itt a saját gyerekről van szó, szólva neked hány évesek is a gyerekeid kedves 16L?XD "


miért baj az ha leírta az is a véleményét és tapasztalatát aki abban a helyzetben volt, hogy nem dönthette el hogy az anyja/apja bemásszon e mellé a kádba vagy sem?

2012. márc. 5. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem 2-3 éves korig teljesen rendben van.Anyukám akkor akadt ki rettenetesen apámra,mikor még 4 éves koromban is velem akart fürdeni.10 éves koromig együtt fürödtem a nálam 5 és fél évvel fiatalabb öcsémmel,de ennek anyagi okai voltak akkoriban.Nem lettünk lelki sérültek,nem igazán vagyunk szégyenlősek egymás előtt,hiszen testvérek vagyunk,és nem érzek rá kísértést,hogy molesztáljam:P

Persze ezt nem úgy kell elképzelni,hogy meztelenül rohangálunk egymás előtt,hanem akkor is átöltözök másik ruhába ha ő a szobában van,és ez fordítva is igaz.25/N

2012. márc. 5. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
90%

lerágott csont a kérdés. mindig felteszik és mindenkinek merev, határozott véleménye van róla. ezért én nem bocsátkozom fejtegetésbe, csak a saját élményemet írom le


az édesapám korán meghalt, a szüleim már előtte elváltak. tisztán emlékszem rá, sok szituációban, de van néhány olyan szép emlékem, úgy 3-4, amely mindennél élesebb, élénkebb. az egyik az, ahogy ovis koromban, kb 5 évesen fürdünk a kádban, beszélgetünk és én közben a mutatóujjammal próbálom kipukkasztani a habfürdő szappanbuborékjait. örülök neki, h azt gondolta, h a szeretet és meghittség jele együtt fürödni, és semmi több... különben most egy szép emlékkel szegényebb lennék és én sajnos már nem tudom újabbakkal pótolni...

2012. márc. 5. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
92%
Nem szoktam együtt fürdeni a gyerekkel (1 éves fiú), és a feleségem se. Nincs belőle semmi ha egy kisgyerek meglátja a szüleit ruha nélkül bár nem szoktunk pucéran mászkálni. Jobbik esetben nem lesz lelki beteg a kölyök :D
2012. márc. 5. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
64%
Én nem láttam a szüleimet meztelenül,nem fürödtünk együtt hál'istennek és én sem fürdök majd a gyerekemmel, ha lesz. Egyszerűen azért, mert a fürdés az nekem pihenés, kikapcsolódás, nehogy már még akkor is gyerekfelügyelet!
2012. márc. 5. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
76%
Én fürödtem együtt apával nagyon sokat 4-5 éves koromban. Imádtam vele játszani. Nem lett sem apakomplexusom, sem semmilyen szexuális zavarom . Sőt nem is emlékszem, hogy néz ki meztelenül...nem égett bele az agyamba, ami miatt pszichológushoz kéne járnom...szerintem semmi probléma ezzel. L/20
2012. márc. 5. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
81%

Nem vagyok szülő, csak nagybácsi. Sokszor volt/volt van, hogy vigyáztam/vigyázok az unokaöcsémre (én 31 éves vagyok).

Sosem fürödtem együtt az öcsivel, akkor sem, amikor 2,5 év alatt volt. Persze, ránéztem, hogy megvan-e még, s néha bementem hozzá, s felöltözve, kívülről játszottam Öcsivel a kis hajóval meg a kacsával... De sosem jutott eszembe, hogy együtt fürödjünk. Szülőként sem fog eszembe jutni. Éppen azért nem, mert manapság már egy ilyen kérdés kapcsán is a pedofília jut az emberek eszébe, és normális ember még a gyanút is elkerüli. Mert egy férfi az egész életét tönkre vághatja, ha nem garbóban megy be a gyerekhez a fürdőszobába. Tehát: inkább nagykabátban mentem be a gyerekhez...Ma már be sem megyek, csak az ajtóból megnézem, él-e még, vagy már megfulladt.

2012. márc. 5. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
86%

Emlékeszem rá, hogy apuval fürödtem együtt, de csak a móka kedvéért. Kb. 6 éves voltam és fürdőbugyit vettünk fel, teleraktuk a kádat habfürdővel és nagyokat kacagtunk.

Örülök, neki, hogy nem hozott kellemetlen helyzetbe, hogy lássam a micsodáját. És ezt komolyan mondom én sem fürödnék együtt a kisfiammal egy szál fogtömésben. Lehet, hogy túl szemérmes vagyok, de nem mutogatnám az alsó felemet a gyerekemnek. De hogy a kérdésedre konkrétan válaszoljak, szerintem egészségesebb ha nem látja. Az persze elképzelhető, hogy véletlenül észreveszi a gyerek, abból nincs gond, de a direkt mutogatás nálam kiveri a biztosítékot. Ééééés most lehet lepontozni.

2012. márc. 5. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!