Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a gyerekkel...

Mit gondoltok a gyerekkel való együttfürdésről?

Figyelt kérdés
Nemrég volt egy kérdés, ami elég nagy vitát váltott ki. Tulajdonképpen azt a témát is érintette, hogy helyes-e, ha apu együtt fürdik a lányával, vagy anyu a fiával? (Tehát ellenkező nemű szülő az ellenkező nemű gyerekével.) Én egy bizonyos kor után mindenképp helytelennek tartom (kb. 2,5 éves kortól.) Az is felmerült, hogy mi az egészségesebb: az, ha a gyerek látja meztelenül a szüleit, vagy az, ha nem? Várom a véleményeket!
2012. márc. 5. 19:05
1 2 3 4 5
 41/42 anonim ***** válasza:

(Nem olvastam a kommenteket.)


36 éves férfi vagyok, 5.5 éves a fiam, 8 hónapos a lányom.


A fiammal többször fürödtem együtt kb 4 éves koráig (mondjuk kb 15 alkalommal). 5 éves kora után talán egyszer.


A lányommal eddig egyszer (még kiskádban fürdetjük, de egyik alkalommal betette mellém anya). Szerintem 2-3 éves koráig még fogunk együtt fürdeni.



Úgy gondolom, hogyha nincs a szülő részéről szexuális indíttatás (márpedig alapesetben miért lenne?), akkor teljesen normális az együtt fürdés (és jó móka). Ahogy idősödnek a gyerekek úgy már egyre kevésbé, 5 éves kor körül már nincs rá szükség vagy nem feltétlen szerencsés.


A meztelenkedéssel is hasonlóan vagyok, csak kicsit vagyunk szemérmesek, a gyerekek látnak minket akár meztelenül is (ahogy idősödnek a gyerekek úgy ez is egyre ritkább lesz - de azért nem a világ vége ha mégis meglátnának).

2015. márc. 14. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/42 anonim válasza:

Nekem nincs gyerekem de azért ha nem baj akkor leírom hogy velem anno ez hogy volt.

-kb 2-5 éves koromig fürdödtek velem egyutt a szüleim és mindig az volt hogy én kértem meg őket hogy fürdödjenek most velem nem pedig fordítva. Ők nagyon nyitottan álltak hozzá, és a mai napig sincs belőle baj, hogyha meglátom őket meztelenül. Persze nem szokás pucéran mászkálni otthon. Ami lehet hogy kicsit fura hogy pl a tesóimmal néha még mindig együtt fürdök (elég nagy a zuhanyzó vagy van hogy a kádban zuhanyzunk), simán bejönnek mellém különösebb kérdés nélkül és engem se zavar nagyon. Mindig is természetes volt nálunk az hogy pucéran látjuk egymást, és senki se csinált belőle bajt. És üzenem azoknak az anyukáknak, akik szerint ez "undi", hogy ha a gyereked már kibújt belőled (és valszeg akkor már látott meztelenül) akkor annál ez nem lehet " undibb".

17/L

2015. ápr. 26. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!