Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a gyerekkel...

Mit gondoltok a gyerekkel való együttfürdésről?

Figyelt kérdés
Nemrég volt egy kérdés, ami elég nagy vitát váltott ki. Tulajdonképpen azt a témát is érintette, hogy helyes-e, ha apu együtt fürdik a lányával, vagy anyu a fiával? (Tehát ellenkező nemű szülő az ellenkező nemű gyerekével.) Én egy bizonyos kor után mindenképp helytelennek tartom (kb. 2,5 éves kortól.) Az is felmerült, hogy mi az egészségesebb: az, ha a gyerek látja meztelenül a szüleit, vagy az, ha nem? Várom a véleményeket!
2012. márc. 5. 19:05
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
93%

Én sokszor fürödtem együtt a szüleimmel, Apukámmal is, pedig egyáltalán nem modern felfogásúak. Én szerettem velük fürdeni, szóval ezzel szerintem semmi baj.


#11 Szerintem, ha nem komoly fizikai munkát végez az ember vagy kint a kertben rohad egész nap, nem termelődik rajta annyi kosz, hogy egészségtelen lenne álló vízben fürdeni. Egy kisbaba normálisan ugyanúgy nem retkes tetőtől talpig. A túlzásba vitt higiénia ugyanúgy nem jó és sokkal több negatív hatása van hosszútávon.


Egyébként sok esetben a közös fürdés csak javíthat a gyerek és a szülő kapcsolatán, én pl. ritkán láttam Apukámat, ezért különösen jó volt, ha legalább együtt pancsoltunk.

2012. márc. 5. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
92%

Ugyanazt szerettem volna írni, mint a 21-es. Az én szüleim elváltak. Amikor apukámnál voltam, a nap fénypontja volt az együtt fürdés. Játszottunk, bolondoztunk, beszélgettünk. Talán 5 éves koromig aludtam vele, nem tudom pontosan. amikor iskolás voltam, akkor már biztos nem - és ez így is van rendben :-))


Most van egy 5 hónapos lányom, őszintén szólva nagyon várom, hogy eljöjjön ez a korszaka :-)

2012. márc. 5. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
37%

meg a gyerekek belepisilnek a vízbe :-S emiatt nem :)


30N

2012. márc. 5. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
100%
Én kisgyerekként sokat fürödtem apummal, egyik legjobb gyerekkori emlékeim. Volt egy kis cápám aminek lejárt az állkapcsa, de vissza lehetett tenni, na azzal órákig el tudtunk játszani és nagyon sokat nevettünk rajta:D. Persze csak kisgyerekként, olyan 5-6 éves koromig. Nekem ez természetes volt, semmi hátrányom nem lett belőle.
2012. márc. 5. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
86%

Amikor pici voltam, fürödtem együtt a szüleimmel, de már nem emlékszem rá, és az biztos, hogy nem hagyott bennem mély nyomot. Arra viszont emlékszem, hogy amikor a kishúgom baba volt, ő is fürdött velük - szerintem ebben semmi kivetnivaló nincs, legalábbis én nem találok.

Ha lesz gyerekem, én is szívesen fürdenék vele együtt, szerintem mókás, és van benne valami báj. Persze egy korhatárt szerintem meg kell húzni, 5-6 éves kor után már nemigen tartom jónak; egyszer hallottam, hogy 11 éves kisfiú az anyjával fürdik. Szerintem azért egy gyereknek, aki hamarosan kamaszkorba lép, már nem valami jó.

2012. márc. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 A kérdező kommentje:
Eddig azt a konklúziót vontam le, hogy akivel együtt fürödtek a szülei, az helyesli, akivel nem, az nem. Magyarán úgy látszik, neveltetés kérdése. Köszönöm mindenkinek a válaszát!
2012. márc. 5. 21:03
 27/42 anonim ***** válasza:
54%
Héé, én is írtam ide tiniként, mert az sehol nem szerepelt, hogy csak szülők írhatnak. Meg én sem azt írtam, hogy most együtt fürdünk-e még (azt hiszem ez elég egyértelmű:D), hanem a gyermekkori tapasztalataimat, ami a kérdés volt!:D
2012. márc. 5. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
77%

Én nem tudom meddig kb 4 éves koromig simán fürödtem anyummal ,vagy a lánytesómmal. Apukámra nem emlékszem.

Viszont a keresztlányommal 3 és fél éves. kb 2-3 havonta ha ott aludtam mindig együtt pancsiztunk.Persze az egész játékról szólt.Legutóbb már alig fértünk el így már nem lesz több ilyen. Ő anyukájával is fürdik engem meg imád és nekem ő a mindenem.Kiskorában még be is hintőporozott (nem ott!) ahogy őt szokta az anyukája. Annak nem igazán örültem, de hát játék.

Nemsokára lesz nekem is babám, szerintem nála is ez lesz kb 3 éves koráig.Persze nem minden nap, de ha akarja a gyerek akkor miért ne? Akár apával is ,persze valami alsógatyában.

2012. márc. 5. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
100%
kb.4-5 éves koromig rendszeresen fürödtem édesapámmal és édesanyámmal is,móka és kacagás volt minden egyes alkalom,semmi rossz nincs ebben...Későbbiekben jött az öcsém,akinek az volt a mániája,hogy ha fürödtem,bemászott ,akár még ruhástól is...Szóval Vele is sokat hülyültünk :D
2012. márc. 5. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
29%
Ha már együtt fürdés, akkor max. 1 éves korig. Utána már undi..És attól is hányok,ha valaki a lánya szájára ad puszit. A lányom osztályában két szülő is ebben a gyönyörben részesített..ahhhhhhh,még mindig az emlékek :D
2012. márc. 5. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!