Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Komolyan, én ezt nem bírom...

Komolyan, én ezt nem bírom már. Szerintetek mi a fenét csináljak?!

Figyelt kérdés
Leginkább anyósomból van elegem,utána a párom,az exe,és a párom gyerekeiből!A helyzet az,hogy a párom gyerekei lassan állandóan itt van,ha apás hétvége,ha nem.Most is jönnek a hosszúhétvégén,bár nem kéne!Ez eddig rendbe is lenne,DE még jön az egyiknek a barátnője az én nyakamba!!!!!!!!Nekem is van 1 gyerekem hozzátenném.Úgy volt,hogy az egész "kölök"anyósomékhoz megy,mert így volt megbeszélve vele,erre közli,hogy a kisebb ott a másik 2 meg itt.Arról szó se esett,hogy ide jön bárki is,az enyém se lesz itt végig.Megkérdeztem,hogy mégis hány gyerekre számoljak,nem mindegy az nekem,4-5-re is akár!Hozzáteszem,hogy 2 szobás a lakás,nem sok hely van,nem mint nála!Én nem vagyok gyerekmegőrző.Azt mondta szokjak hozzá!!!
2012. márc. 12. 07:23
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Megvan az okom,hogy miért beszélek így,de mint hogy írtam nem az a baj,hogy jönnek,hanem,hogy nem így volt megbeszélve.Meg ez az idegen gyerek is..
2012. márc. 12. 08:01
 12/21 anonim ***** válasza:
68%
az a baj, hogy engedelmes, mindig rendelkezésre álló ingyen bébiszitter kell nekik, mert ő úgysem mond nemet. Hát most kellene. Ja, és egy ilyen viszony oda-vissza szokott működni. Ők is vigyáznak a te gyerekedre olykor?
2012. márc. 12. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
3as.jó szülő,de itt úgy tünik apuka sem az,le koccolja a gyerekeket a párjának.Az ő gyerekei, akkor maradjon otthon aztán pesztrálja őket.Ez a kis nő tudta gyerekek vannak,de gondolom arról szó nem volt apuka is legyen a párja helyett.
2012. márc. 12. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

1. Ha "apás hétvége", akkor apuka legyen otthon!!!

2. A gyerekek szokjanak hozzá, ha nálatok vannak, akkor nálatok bizonyos dolgokat nekik kell megcsinálni. Találj ki nekik való, általuk is elvégezhető "házimunkát", amit rendszeresen nekik kell elvégezni.

3. Ha valamelyik nem hajlandó megcsinálni, akkor találj ki valami büntit, és alkalmazd következetesen.

Ha panaszkodik az apjának, vagy nagyanyjának, mondd azt, hogy te nem teszel mást, csak megpróbálod őket munkára nevelni.

Ha a gyerekek azt tapasztalják napról-napra, hétről-hétre, hogy nálatok dolgozni is kell, lehet, hogy egy idő után unni fogják, és talán majd nem is akarnak annyira hozzátok menni! :)))


Pároddal vitázni, veszekedni szerintem felesleges, csak ront a kapcsolaton. Többet ésszel, mint erővel! Ha apró kis lépésekkel veszed át az irányítást, egy idő után elég nagy teret nyerhetsz ahhoz, hogy a csatát is megnyerd!

2012. márc. 12. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Ja, csak gondolom egy 13 évesnek már mondhat bármit, jót röhög a háta mögött, hogy pampog...Az apa viselkedése nem lep meg, ha már egyszer otthagyta a 2 gyerekét, most sem töri magát, hogy velük legyen, Papírforma szerint nála vannak, de minek nyüglődjön velük, ott a nőci, azért van...Vegyen ki szabit az apjuk, én végső megoldásként beteget jelentenék. Mozaik"családok" szépségei, kell még vagy 20-30 év, azt rájövünk, ez jó nagy tévedés...A másé az a másé.
2012. márc. 12. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Ácsi!

Szóval a párod a saját gyerekeit odaszervezi, az egyik még a barátnőjét is hozná ő meg lelép dolgozni?

Én lepasszolnám az egész pereputtyot a mamának, max a sajátodat otthon tartod. Legyél egy kicsit önző, ha már ő sem képes segíteni neked.


Sőt amikor ott vannak a gyerekek, akkor egy szalmaszálat nem tennék keresztbe. Küldd el őket boltba, segítsenek mosogatni, pakolni stb nem olyan kicsik már. Tedd őket hasznossá és akkor nem fognak zavarni. Könnyű megszokják, ha körbe vannak ugrálva. Meg kell mondani neki, hogy itt nem vendégként vannak, hanem olyan, mintha ott laknának és vegyék ki a részüket a házimunkából.


A pároddal is beszélj, hogy vegyen figyelembe téged is, mert te foglalkozol az ő gyerekeivel is és lehet apás hétvégék kivételével ne nagyon szervezze oda a gyerekeket, másrészt meg beszéljen a gyerekek anyjával is.

2012. márc. 12. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Azért nem teljesen úgy van, hogyha jönnek a férj gyerekei ne tegyen egy szalmaszálat sem keresztbe. Elhiszem, hogy elege van, de valahogy máshogy kellene a problémát megoldani közösen az apával. Elvégre ő meg a nő gyerekét neveli nap mint nap. Vagy ez úgy van, hogy őneki kötelessége nevelni a párja gyerekét, de a nő nehogy aztán egy szalmaszálat is keresztbe tegyen az övéiért? Gondolom az 5 éves ott van mindig. Kivéve apás hétvége. Itt az biztos hogy baj van, de valahogy valami arany középutat kellene találni.
2012. márc. 12. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Én tuti nem csinálnám ezt!És ha a párodnak csak 2 gyereke van akkor mi az a másik 3 gyerek?Kié az?

Simán leültetném az embert is és elmagyaráznám a dolgokat!

A kajcsival kapcsolatban meg mondd el nekik hogy másra is gondolni kell mert más nem evett még belőle ugyhogy mértékkel fogyasszák!A te kisfiad az veletek él?Ő közös gyerek nektek?

Az anyósnak is mondd meg hogy 2 szobában nem fér el 5 gyerek meg még ti!Ez nem élet igy nem lehet hétvégén pihenni nem lehet kikapcsolódni meg semmi!Tuti megbolondulnák!

2012. márc. 12. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!Nem apuka találta ki,hogy jöjjönek,ő csak a "taxi".Azért dolgozik,mert halaszthatatlan,egy építkezésen rá várnak már..eleve,úgy volt,hogy nem ide jönnek a gyerekek..ezért megy dolgozni.Végülis nem ez a lényeg.Félek,bármit mondani,nehogy félreértse.Legutóbb mikor szóvátettem,hogy a lázas gyereket a mamától ne ide,hanem az anyukának vigye haza,miután még el is vitte a dokihoz,ő ugy vette,hogy az ő gyerekét nem hozzhatja ide mert én nem akarom,mert ugye ez az ő háza,nem az enyém,hogy jövök én ehhez..tehát félek,hogy megint gond lesz..nem közös a kicsi.Nem azzal van baj,hogy jönnek,hanem,hogy sokszor már akkor értesülünk róla amikor menni kell értük.(pl.15 órakkor,hogy 16-ra kell értük menni)Ha meg netalántán azt mondja,hogy nem hozza el őket,akkor anyósom "rendezkedik",és a gyerek csak idekerül...aztán persze küldi ide őket!!!ez a bosszantó!Őt nem érdekli,hogy pihenünk-e vagy nem,mindig azt mondja,ha ő kibírja akkor mi is..
2012. márc. 12. 13:49
 20/21 A kérdező kommentje:
Hát nekünk van összesen 3,ami magába is "sokk"mikor kiabálnak,a gondolatom se hallom!!!A többi meg a családba lévő gyerek még 3..plussz most a barátné...másrészt a párom nem mondanám,hogy "neveli" az én gyerekem..általában itthon sincs,meg nem igazán foglalkozik ilyesmivel,anno se az övéivel,vagyis én ezt látom.Valaki írta,hogy elhagyta a gyerekeit!!mit tudott volna csinálni,ha elváltak??ő úgy van vele,hogy egy gyereknek az anyjánál a helye!!bár nem is olyan rég,megfordult a fejünkbe,hogy lehet nekik jobb lenne az anyjuk nélkül,mert hihetetlen dolgokat mert megtenni!!
2012. márc. 12. 13:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!