Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Minden kismama ilyen és velem...

Minden kismama ilyen és velem volt baj? Nem bírom már komolyan!

Figyelt kérdés

Testvérem terhes , most várja a negyedik gyermekét.DE mindig mindenbe beleköt.Nem főzhetek úgy ahogy szeretnék( max. egy pici só) mert nem bírja a fűszereset (oké-terhesen nem kell éppen túlzásba vinni), nem szólhat hangosan a rádió, mert fáj a feje, ne kiabáljanak a nagyobb gyerekei, mert az rosszat tesz a kicsinek.Meg kell innia a napi 6-7dl Pepsit, mert fent van a sava.Neki mindenben segíteni kell, mert még egy lavór mosott ruhát sem bír el.Ha rúg a baba a hasában, akkor az RETTENETESEN fáj, még percekig vonaglik utána.Éjszaka edénnyel alszik, hátha hányna.A szülés, bár inkább a vajúdás az valami borzasztó érzés, nagyon fáj.És még sorolhatnám.Nem tudom, nincs olyan ismerősöm, akivel napi kapcsolatban lettem volna a terhessége alatt, szóval csak magamból tudok kiindulni.Nekem mindegy volt hogy szól a zene, nem voltam megőrülve dolgokért hogy nekem ez kell, az kell, amaz kell.Terhesen, 9 hónapig dolgoztam, a gyerekeire vigyáztam.Pakoltam, gyalog jártam bevásárolni, festettem, szekrényt huzogattam.Mértékkel és lassan persze mindent, de megcsináltam, mert nem tudtam nézni hogy ott áll a lakás még egy hétig, mire a férjem hazaér külföldről.Én meg ma is, munka és a gyerkőcöm mellett , elhoztam az oviból a gyerekeit és itt ültem velük 21.00-g, mert Ő kifáradt annyiban hogy anyával és a legkisebb babájával 2 órát vásárolgatott.

Lehet, hogy csak a düh beszél belőlem, mert én egy percet sem tudtam a terhességemből élvezni ( Ő is akkor várta a harmadikat) mert mindig segíteni kellett neki valamiben, de most már tényleg kikészít!!!Oké, nagyon csúnya a lába, a vizszerektől, de akkor védekezni kell hogy ne essen teherbe és meg lehet műteni.Mert ez is a baja, hogy fáj a lába.Nem kell ordítozni a gyerekeivel hogy fogják be végre a szájukat, hanem meg lehet értetni velük normálisan is.Érdekes, ha velem vannak én csak szólok nekik és abba hagyják.És nem fenyegettem őket állandóan a pálcával ahogyan Ő , egyszerűen csak ott hagytam őket amíg nem tudtak rendesen viselkedni.Nálam tudnak enni szépen, késsel-villával, ha az anyjuk is ott van, akkor csak hajigálják az ételt.Nem bírom felfogni, hogy ha ennyire nincs türelme hozzájuk, akkor miért vállal újabbat.Mindenkinek úgy kell viselkednie mintha valami anyakirályné lenne, mi meg az alattvalói.Na, elkanyarodtam a témától.Valami hasonlóságot véltek felfedezni a terhességetek és a leírtak között?Próbálok csendben maradni és nem szólni semmit, de ahogy a terhessége vége közeledik, egyre nehezebb lakatot tennem a számra.Valamelyest könnyebb lenne, ha tudnám, hogy más is viselkedett így, és nem csak a szokásos hisztijéről van szó.Nem igazán tudom milyen volt régebben, már 9 éve férjhez ment, mindjárt 6 éves a legnagyobb gyereke, szóval jóformán csak terhesen láttam az utóbbi időben.Némi támpontot adjatok, legyetek szívesek, mennyi amennyi "kötelező" és mennyi ami már túlzás?


2010. nov. 24. 22:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
a legteljesebb mértékben a TE oldaladat képviselem. Nem lehet hogy rossz a házassága a tesódnak és igy próbála felhivni magára figyelmet? csak pont téged találmeg...
2010. nov. 24. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Csodálom a türelmed! :)

Lehet, hogy a csaj betegségként éli meg a terhességét, nem pedig természetes dologként...

Ezek mind figyelemfelkeltő viselkedések.

2010. nov. 24. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ne segíts neki,ha akar valamit,csinálja meg saját maga. Azért ilyen,mert körülugráljátok! Elég,ha a gyerekeivel foglalkozol.
2010. nov. 24. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Anyagi természetű problémáik vannak és az anyósáék készítik ki mindig valami hülyeséggel.Sógorom most kint van külföldön, lehet hogy a hiánya miatt viselkedik így .De..áááááááááááá, menekülni szeretnék néha, de nincs szivem nézni ahogy egyedül "szenved".Bonyolult ez az egész most, mert hogy a férje kint van ők bent vannak anyáéknál, nálunk meg elromlott a tűzhely és muszály vagyok ott főzni.De ha már főzök, akkor csináljam meg ezt meg azt.Már az is megfordult a fejemben hogy teherbe kellene esnem, hogy legyen kibúvóm, miért nem ugrok, de most még sajna nem tudunk másikat vállalni.És szörnyű, hogy mentségeket keresek, amikor illene segítenem, de kiborít.Valami nyugtatót (homeós) tudtok ajánlani amit szedhetnék, de még van egy picike tejem és ne zavarjon be a babámnál?
2010. nov. 24. 23:03
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Aki bezony embörrel hál, gyerök lösz belüle.A francba minek tartotta oda, hány gyereket akar még. Ne segítsél neki ennyit. Én is voltam terhes méghozzá inzulinos cukorbetegen. Mindent megcsináltam a francba. Festettem, mostam, főztem, takarítottam. Egy percet sem meresztettem a sejhajomat. Pedig én aztán igazán veszélyeztett voltam. Ő meg inkább nyafka, kihasznál téged. Fogd vissza magad. Nehogy már neked kelljen őt elringatnod este 9 órakkor.
2010. nov. 24. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Igazatok van!

És tudom is, hogy sok amit néha csinál, csak tényleg kiváncsi voltam rá hogy vajon amit csinál természetes e vagy sem?De látom hogy nem igazán.

Kedves utolsó:Inkább nem sorolom fel, hogy milyen kifogásaik vannak a fogamzásgátló módszerekre és sógorom is nagy családot szeretne.Na, jah de nem neki kell kihordani a gyerekeket és aztán otthon lenni velük.

2010. nov. 24. 23:11
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Húh, nagyon átérzem amiket leírtál! És bizony, a feszültség elkap téged és aztán neked rossz. Nem lenne gond, ha segítesz neki, csak be kellene ismernie, hogy túlzásba viszi a dolgokat. Vszeg nagyon rossz neki hogy nincs ott a férje, de tényleg minek a 4. gyerek, ha nem bír a többivel és nincs pénzük? Te gondolsz arra hogy ne legyen még második, mert nem fér bele, ő nem gondol erre? Lehet hogy te is szeretnél másodikat, ő fog neked segíteni?

Én segítenék neki, csak tisztáznotok kellene a határokat... meddig jogos és meddig megy a te kontódra.


- Amúgy ha van még tejed, neked az idegesség ellen a legjobb bogyó tejszaporításra az Agnus Castus, persze ebből is Ch5-ös. Próbáld ki, hátha bejön. Én ezt szedtem, és nagggyon feszült voltam előtte, ennek segítségével volt egyáltalán vmi tejem...

- nem kéne pepsit innia, az csak FELVISZI a savát, nem le... gyomorsavra a Salvus víz a legjobb, patikában kapható, nem is drága.

- vegyen visszérre szorító harisnyát, azzal sokmindent megelőz, nem terheli annyira a lábait (ami egyébként nagyon fájhat már 8-9. hónapban, de én is találtam egy jó kis talpbetétet), és ki tudja húzni a műtétig

- vszeg ő is nagyon feszült, különben nem fájna ennyire mindene, vegyen vmi természetes nyugtatót: pl. citromfű tea, levendula tea (illóolaj), és lehet kapni vmi komplex homeós nyugtatót is, de most nem jut eszembe a neve... Egy tabletta és állítólag hatásos.

És próbálj vele beszélni... Kitartás, remélem vmit segítettem! :-)

2010. nov. 24. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Már ne haragudj! Én tuti nem csinálnám, akármennyire is a testvérem. Én is dolgoztam az utolsó percig (szülés előtt 2 hétig), 7,5 hónaposan költözködtünk az sem volt leányálom. Nekem is sok volt a savam, de ilyen hülyeséget, hogy pont a szénsavastól neki jobb.... Na mind1. Szedjen savlekötőt. Ha valaki nehezen él, akkor ne vállaljon 4 gyereket. Én is és a férjem is nagy családot szerettünk volna, de belátjuk, hogy azokat a gyerekeket iskoláztatni is kell majd és nem bírnánk anyagilag finanszírozni. Elhiszem, hogy szereted, de miért kell a te gyerekedet törnöd, hogy este 9-kor még ott virrasztasz a tesód mellett. Arra nem gondol, hogy a te gyereked is ágyba kellene dugni már ilyenkor? Így a te gyereked napi rendjét is felborítod? Mit szól ehhez a férjed? Elhiszem, hogy sajnálod őt és a gyerekeit is, de a te családi életed nem mehet rá az ő kényelmére!
2010. nov. 25. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

én azt sem értem,hogy ha anyagi gondjaik vannak akkor miből akarnak eltartani egy nagy családot????!!!!!

Igaza van a többinek,ne segíts neki.van anyósa is segítsen ő.Ja hát ő kikészíti na és???? Ő meg téged.Inkább vennék egy tűzhelyet valahogy csak ne kelljen minden nap oda járnom és őt istápolnom.

2010. nov. 25. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nővéremnek 3 gyereke van. Soha egyetlen kínja nem volt, mindent egyedül csinált. Az első 1,5 éves volt, mikor építkeztek, és útban volt a második is már. Ő még fát hordott, téglát rakott, pakolászott. A harmadik gyereknél ellátta a két nagyobbat, takarított, főzött, és tök normális volt. Volt, hogy hétvégére kipurcant, de akkor meg szívesen mentünk és segítettünk neki. Nem törvény szerű, hogy neked kell mellette lenned és ugrálnod neki, főleg, hogy saját családod van. Igaza van a többi hozzászólónak, ez nem normális viselkedés. Ez már a 21. század, tök jó védekezési módok vannak. Mi a fenének neki ennyi gyereke, ha nem bírja a gyerekeit, a terhességet, és még anyagilag is rosszul áll. Hát nem lennék a helyedben, mert már leosztottam volna az tuti. Én most vagyok 23 hetes terhes. Nem dolgozom, mert az orvos nem javasolja, de nagyon aktív vagyok, amennyire lehet. Senkit nem ugráltatok, és amit tudok, egyedül csinálok meg.A tesód viselkedésének 90%-a hiszti.
2010. nov. 25. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!