Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan beszéljem meg a páromma...

Hogyan beszéljem meg a párommal, hogy ha nem akar gyereket és nem látom rajta az akarni vágyás legkisebb jelét sem akkor dobbantok mellőle?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Igazából annyi a lényeg, hogy 26 vagyok a párom 32 éves, szeretnék gyereket, úgy látom hogy megfelelő apa lenne, de van sok minden ami közre játszik.


2012. márc. 14. 14:10
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
100%

"Úgy érzem itt az ideje a sarkamra állni és ha valóban szeretne a közel jövőben gyermeket akkor vagy változzon vagy elhagyom."

De figyelj már ide, mondom, hogy ez nem olyan ügy, amit határozottsággal meg lehet oldani. Ez nem olyan méltányossági kérdés, mint hogy pl. vegye ki a részét a házimunkából. Arra mondhatja, még ha nem is akarja, hogy "na jó, persze, így igazságos" - de gyereknél már egy harmadik személyről van szó, gyereket vállalni nem lehet "na jó" azaz kompromisszum alapon!!!


"Nem jött fel még a téma ennyire nyíltan."

Miért nem? Ez egy fontos téma, nem kell elszerénykedni. Erőszakoskodni se kell, de nyíltan lehet róla beszélni.


"Ő említette"

Hogy? Mit mondott?


"én mondtam, hogy ha bejönne megtartanám."

Miért, van esély, hogy "bejön"? Védekeztek?

2012. márc. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 A kérdező kommentje:
Azt hozta fel még anno indokként, hogy neki egy olyan Anya kell akit ha "baszogat" a családja, barátok, akkor is kitart apuka és gyermek mellett és persze nem zsarolja őt a gyerekkel. Ennek már 1 éve....
2012. márc. 14. 14:31
 13/34 anonim ***** válasza:
43%
Miért ne akarhatna??Majd keres egy 19-20 éves lányt aki nem olyan sárkány,mint te.Fiatalabb,feszesebb,nem hisztizik...
2012. márc. 14. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsó két komment alapján úgy látom, más bajok is vannak a kapcsolatban, és nagyon sok neheztelés van Benned. Ilyen alapra még inkább nem ajánlatos családot helyezni!
2012. márc. 14. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
100%
Nyíltan, felnőtt módjára nem beszélitek meg, de te már a fejéhez vágnád, hogy vagy felcsinál gyorsan, vagy mehet. Nem tök úgy jön le, hogy neked nem társ kell, hanem egy tenyészállat, aki csinál neked gyereket. Nő létemre pont az ilyen hozzáállást nem bírom elviselni.
2012. márc. 14. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 A kérdező kommentje:
Semmi máson nem kellene változtatni csak a fontossági sorrenden. Ha ezt nem értitek meg sajnálom. Nehogy már én legyek azért a rossz ember, mert családot szeretnék és ha megvan a baba kellő figyelmet.
2012. márc. 14. 14:34
 17/34 anonim ***** válasza:
100%
Én megértem a Kérdezőt is, de szerintem az itt a baj, hogy az elképzeléseit nem a megfelelő férfival akarja megvalósítani. Olyat kellene keresned, aki otthon- és családcentrikusabb. Tudom, hogy nehéz a keresés, de biztos van olyan is.
2012. márc. 14. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
100%

"Nehogy már én legyek azért a rossz ember, mert családot szeretnék és ha megvan a baba kellő figyelmet."


Dehogy vagy Te rossz ember! A gondolkodásotok eltér, ennyi, és mint írtam, gyereket nem szabad "na jó" alapon vállalni. Ha az apajelölt nem akarja szívből és őszintén, annak nem lesz jó vége akkor sem, ha a gyerek megfogan.

2012. márc. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 A kérdező kommentje:
Félre értés ne essék. Ő is szeretne gyereket, csak felhozta a fenti indokot, de vagyunk már annyi ideje együtt, hogy lássa én nem ilyen vagyok..
2012. márc. 14. 14:36
 20/34 anonim ***** válasza:
100%

De basszus, egy gyerek nem olyan dolog, amit te egyedül eldöntesz és a párod véleménye nem számít. Oké, hogy te szülöd meg, de a felnevelésében neki is részt kell vennie, tehát ez nem csak a te saját ügyed.

Azt írod, családot akarsz. Annak része a férfi is, akinek van szabad akarata, nem ártana rá is tekintettel lenni.

2012. márc. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!