Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan beszéljem meg a páromma...

Hogyan beszéljem meg a párommal, hogy ha nem akar gyereket és nem látom rajta az akarni vágyás legkisebb jelét sem akkor dobbantok mellőle?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Igazából annyi a lényeg, hogy 26 vagyok a párom 32 éves, szeretnék gyereket, úgy látom hogy megfelelő apa lenne, de van sok minden ami közre játszik.


2012. márc. 14. 14:10
1 2 3 4
 31/34 anonim válasza:
83%
Valahogy a mai férfiakból hiányzik a FÉRFI-ként történő viselkedés, a párkapcsolathoz való hozzáállás. Nem biztos ők tehetnek róla, sajnos ílyen puhánynak lettek nevelve. Félnek a házasságtól, a gyerekneveléstők, hogy úr isten, hogyan lesz időnk és pénzünk rá. Pedig nem kell tudni mindenre megoldást most a jelenben, a dolgok szépen jönnek és megoldódnak, ha az ember igazán akarja. Én is benne vagyok sajnos egy ilyen kapcsolatban, már 10 éve együtt vagyunk és így a lakás hitel, úgy a munkahely, mi lesz ha nem lesz pénz stb. stb. Én már letettem arról, hogy családunk lesz, mert egy ilyen hozzáállású férfinek már nem is szülnék gyereket, csak a lakás sajnos 50%-50%-os tulajdonban oszlik meg kettőnk között, és ő meg nem akarja eladni én viszont csak úgy elmenni sem tudok, mert sok pénzem van benne. Tehát most csapdában vagyok, de minden erőmmel azon vagyok, hogy megoldjam a helyzetet, és itt hagyjam ezt az anyámasszony katonáját. S ha már FÉRFI-ak már nem léteznek ikább élek majd egyedül.
2012. márc. 18. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
100%

"csak a lakás sajnos 50%-50%-os tulajdonban oszlik meg kettőnk között, és ő meg nem akarja eladni én viszont csak úgy elmenni sem tudok, mert sok pénzem van benne. Tehát most csapdában vagyok,"


Jogilag ilyenkor komolyan nincs megoldás??? Ha elhagyod, a lakás fele a Tied, Téged illet. Ilyenkor nem lehet - ha másképp nem megy, jogi úton - kikényszeríteni a közös lakás eladását? Tényleg így működik, hogy a nő ilyenkor csapdában marad egy utált férfival?


Amúgy szerintem a magyarázat az elkényelmesedés és a másik kívánságainak a semmibe vétele. (Meg talán a családcentrikus nők se mindig a megfelelő, hozzájuk illő családcentrikus férfi partnert választják. Nem tudom.) És a romló életszínvonal sem tesz jót a dolognak, az tény.

2012. márc. 18. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
100%

"Meg talán a családcentrikus nők se mindig a megfelelő, hozzájuk illő családcentrikus férfi partnert választják"


És még azt is hozzáteszem a saját gondolatomhoz, hogy a nem családcentrikus, szabadelvűbb férfiak sok esetben nem szintén szabadelvű nőt választanak, hanem hagyományos felfogásút, mert azért a tiszta lakás stb. kell nekik, míg ők a munkájuknak, hobbijuknak stb. élnek. Ez is benne van. Márpedig a hagyományos felfogású nő előbb-utóbb gyereket is fog akarni. (És hamarabb, mint az olyan nő, akinek ez nem elsődleges.)

Csak aki később akar gyereket, mert egyelőre a hivatásban, művészetben stb. megtalálja a boldogságát, és/vagy nem hagyományosan gondolkodik, az nem fogja a csapongó pasinak egymaga felnyalni a lakást, hanem hozzájárulást vár el, és ez már a csapongó pasinak nem tetszik.

2012. márc. 18. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim válasza:
igen ezzel egyet értek
2012. márc. 22. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!