Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell ezen megsértődni?...

Miért kell ezen megsértődni? Megint mit csináltam rosszul?

Figyelt kérdés

Feleségemmel 10 éve vagyunk házasok, van egy 8 éves lányunk és 4 éves iker fiaink.

Mostanában nagyon fáradékony, panaszkodik a házimunkára, nehéz a gyerekekkel stb. Felajánlottam neki, hogy keressen 4 órás munkát, mivel én jól keresek. Ezt nem így mondtam, hanem (szerintem) finoman; hogy nekem sokat jelentene egy kipihent, boldog feleség - erre elkezdett velem kiabálni, hogy ő sosem lenne ingyenélő, mit képzelek én róla!

Most is kb 3x annyit keresek, mint ő. Közös számlánk van külön kártyával, sosem kérdezgetem, mire költ ezután sem tenném.

Ez tényleg ilyen sértő?

Kérdezzek rá újra vagy hagyjam a fenébe?


2012. márc. 20. 20:23
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
79%

amikor mondod neki a bejárónőt,akkor nehogy hozzátedd hogy mert ő nem képes elvégezni mindent.


Mondd hogy azért szeretnéd,hogy ő tudjon a munkájára,a családjára koncentrálni,a mosatlan legyen más dolga.

2012. márc. 20. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
85%
Jaj, te drága férfi! Rendes kis emberke lehetsz, de tényleg férfi aggyal gondolkodsz. Elárulom a varázsmondatot, mielőtt felajánlasz háromszáz féle megoldást az asszonykának. Kérdezd meg tőle: DRÁGÁM, MIT SZERETNÉL, HOGYAN TUDNÉK KÖNNYÍTENI A HELYZETEDEN? Máris nem kell a megoldásokon agyalnod, majd ő megmondja mit szeretne. Nos? :)
2012. márc. 20. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 A kérdező kommentje:

Valahogy így mondtam: Szeretném, ha több időd lenne ránk, ha hét közben is tudnál pihenni. Arra gondoltam, a mostani munkád helyett kereshetnél egy 4 órásat. Ha boldog, kipihent lennél, az az egész családnak jó lenne.


Ja, és mielőtt nekem estek: segítek neki! Este főleg én vagyok az ikrekkel, ő tanul a lányunkkal; vacsorát együtt csináljuk, utána együtt pakolunk/mosogatunk. A vasalás az övé, de a "férfi munkákat" én csinálom.

2012. márc. 20. 21:09
 14/35 A kérdező kommentje:
12-ez: erre mondjuk nem gondoltam.... :-)))))
2012. márc. 20. 21:10
 15/35 anonim ***** válasza:
81%
Cukorfalat vagy! :D Próbáld ki! :)
2012. márc. 20. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
74%

Akkor et most lefordítom Neked, nem, nem női nyelvre, hanem amit _hallani_ lehet befogadóként:


"Szeretném, ha több időd lenne ránk"


= Adj még többet nekünk, mint amennyit eddig adtál! Vállalj több terhet itthon!


" Arra gondoltam, a mostani munkád helyett kereshetnél egy 4 órásat."



Nem értékes a munkád, lecserélhető vagy, nem csak senkinek sem fog feltűnni, hogy elmentél, és senki nem fogja sajnálni, hogy elmentél, még jobb is lesz ez így mindenkinek.

Még úgy is megéri ez, hogy a válladra veszed a munkakeresés nehéz terhét és bizonytalanságát, az elutasításokkal járó lelki válségokat.

Egy szóval ismát csak: jobb lenne mindenki MÁSNAK, ha Magadra vennél MÉG ÚJABB TERHEKET - a hivatásod területén is.


" Ha boldog, kipihent lennél, az az egész családnak jó lenne. "


És akkor még nem átallod az előző 2 ajánlatot úgy nyugtázni, hogy ő ettől majd boldogabb és kipihentebb lesz!


Vili?:)


Amúgy _hivatása_ van, vagy nyűglődik a munkahelyén?

2012. márc. 20. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
72%
16-os! Olyan tökéleteset írtál, hogy nőként is rosszul lettem! :) (a röhögéstől) Szerinted, szegény kérdező mit fog gondolni a nők gondolatmenetéről, ha elolvassa az írásodat? Még a végén pszichológushoz kell mennie. :D
2012. márc. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
90%
Vagy soha többet nem mer megszólalni a felesége jelenlétében. :D
2012. márc. 20. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
74%
Én ezt nem női észjárásnak gondolom....
2012. márc. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
73%

"Még a végén pszichológushoz kell mennie. :D"


Hát annál jobbat nem is tehetne, ha így középkorúan sincs tisztában avval, hogy amit kimond, az nem felel meg a szándékainak...:)

2012. márc. 20. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!