Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell ezen megsértődni?...

Miért kell ezen megsértődni? Megint mit csináltam rosszul?

Figyelt kérdés

Feleségemmel 10 éve vagyunk házasok, van egy 8 éves lányunk és 4 éves iker fiaink.

Mostanában nagyon fáradékony, panaszkodik a házimunkára, nehéz a gyerekekkel stb. Felajánlottam neki, hogy keressen 4 órás munkát, mivel én jól keresek. Ezt nem így mondtam, hanem (szerintem) finoman; hogy nekem sokat jelentene egy kipihent, boldog feleség - erre elkezdett velem kiabálni, hogy ő sosem lenne ingyenélő, mit képzelek én róla!

Most is kb 3x annyit keresek, mint ő. Közös számlánk van külön kártyával, sosem kérdezgetem, mire költ ezután sem tenném.

Ez tényleg ilyen sértő?

Kérdezzek rá újra vagy hagyjam a fenébe?


2012. márc. 20. 20:23
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
44%
Szerintem a többi válaszadó erősen túldramatizálja a dolgot. :D Én is nő vagyok, és semmi sértőt nem láttam abban, amit mondtál a feleségednek. Szerintem amit valamelyik válaszadó írt, az a mondandó tökéletes kiforgatása. Valószínűleg a feleséged fáradt és ingerült volt, ezért reagált olyan rosszul, próbáld meg meghallgatni, hogy ő mit szeretne, milyen megoldást lát a legjobbnak. Az jó ötlet, hogy hétvégén a gyerekek nélkül tegyétek ezt, mondd el neki, hogy neked rossz azt látni, hogy mennyire kimerült és közösen találjatok ki egy megoldást, ami mindkettőtöknek megfelel és anyagilag sem megterhelő. Mikor az egyévesemet bölcsibe adtam és visszamentem dolgozni én is hulla fáradt voltam, a párom mondta is, hogy hagyjam a fenébe a munkát, persze nem tettem (azért mentem vissza dolgozni, mert hiányzott a munka:)a pénz nem probléma, mindketten nagyon jól keresünk) de nekem jól esett, hogy ennyire törődik velem és zavarja, hogy én kimerült vagyok. Az lett a megoldás, hogy gyakrabban jár a bejárónő és rendeljük az ételt, így mikor én hazajövök a gyerekkel akkor nem kell már takarítanom, vasalnom és főznöm hanem élvezhetem a babázást.
2012. márc. 20. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
81%

nézzük csak ha nekem mondtad volna ezt kedves kérdező én így értelmeztem volna(persze fáradt, punnyadt aggyal, mert fitten minden jobban megy:) )

-"Keress 4 órás munkát"

- Minek neked 8 órát dolgozni, jól megleszünk akkor is ha csak 4 órát dolgozol ergó nem teszel sokat a konyhához nincs szükség igazából a te nehezen megkereshető fizetésedre, hisz én többet keresek mint te


-"sokat jelentene egy kipihent, boldog feleség"

-eddig nem voltál az igazi,nem kipihent az arcod és a lelked sem, plusz amit eddig nyújtottál az nem volt igazán boldog tehát nem voltál a tökéletes feleség


Persze ezt csak akkor látja valaki sértőnek ha annak akarja látni meg persze holt fáradt és nem is figyel a mondandó igazi lényegére:D beszéld meg vele akkor amikor nincs kikészülve:P(és szerintem tudat alatt eddig is szégyellte azt, hogy neked több s fizetésed mint neki)

2012. márc. 20. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem a feleségednek meg pont az a baja, hogy egy "semminek" érzi magát. Tehát dolgozik napi 8 órát, mégsem keres annyit mint te. Aztán még ott vannak a gyerekek. Besegítesz neki, ez szép dolog. De az a sok év, amit a babák mellett töltött, szoptatás, és a többi, talán most jön ki rajta. Csúnyán mondva, nem volt eddig ideje elfáradni. De ha feladná a munkáját, és még ennél is kevesebbet keresne, az hidd el, csak rontana a helyzeten. Akkor még inkább úgy érezné, hogy teljesen tőled függ. Ez a kijelentése:"sosem lenne ingyenélő" azt mutatja, hogy már most is annak érezheti magát. Nem voltál sértő, sőt, összeteheti a 2 kezét, hogy ilyen férje van, és ő sem akart hisztizni hidd el. Tudja, hogy egy kincs vagy, de adj neki időt. Hidd el, ha lépni akar munkaügyileg, meg fogja tenni. Te csak erősítsd meg abban, hogy ha dolgozik, ha nem, ő a mindened, és te minden lépésénél mellette leszel. MEg fog nyugodni, és rá fog jönni, hogy te csak jót akarsz neki. Türelem! :)
2012. márc. 21. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
19%

Jaj, de szeretnék én is a férjemtől függni! Mi sajnos nem tehetjük meg, de ha hasonló lenne a helyzet, biztos már mondanék is fel egyből. :-)


Nem tudom miért sértődött meg, kérdezd meg tőle, ahogy már előttem is írták, hogy végül is ezzel mi a baja, és konkrétan akkor mi lenne a megoldás szerinte.

2012. márc. 21. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
100%
Na, szurkolok, hogy rendeződjön a kommunikációtok. Semmi komoly gondnak nem kéne lennie Köztetek, hiszen érdekel Téged, mivel bántottad meg őt, ki is deríted, és ki is javítod. Jó olvasni a jó szándékot, hiánycikk manapság.:)
2012. márc. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!