Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell ezen megsértődni?...

Miért kell ezen megsértődni? Megint mit csináltam rosszul?

Figyelt kérdés

Feleségemmel 10 éve vagyunk házasok, van egy 8 éves lányunk és 4 éves iker fiaink.

Mostanában nagyon fáradékony, panaszkodik a házimunkára, nehéz a gyerekekkel stb. Felajánlottam neki, hogy keressen 4 órás munkát, mivel én jól keresek. Ezt nem így mondtam, hanem (szerintem) finoman; hogy nekem sokat jelentene egy kipihent, boldog feleség - erre elkezdett velem kiabálni, hogy ő sosem lenne ingyenélő, mit képzelek én róla!

Most is kb 3x annyit keresek, mint ő. Közös számlánk van külön kártyával, sosem kérdezgetem, mire költ ezután sem tenném.

Ez tényleg ilyen sértő?

Kérdezzek rá újra vagy hagyjam a fenébe?


2012. márc. 20. 20:23
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
26%
16. Meg se fordulna a fejemben nöként így értelmezni a fentieket. :)
2012. márc. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 A kérdező kommentje:

16-os: ez durva...

De akkor ezt hogyan lehet jól tálalni?


Nem nagyon szereti a munkáját, de a munkatársait és az ügyfeleit igen. Bankban dolgozik ügyintézőként, nem nagyon szeretne feljebb lépni - legalábbis nekem ezt mondja, de ki tudja ezek után :-)))

2012. márc. 20. 21:40
 23/35 anonim ***** válasza:
60%
Kérdező, eddig ugye azt hitted, hogy tudsz magyarul? Mondom neked: inkább kérdezz, úgy nem hibázhatsz! :):)
2012. márc. 20. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
60%

"De akkor ezt hogyan lehet jól tálalni?"


Ahogy a 12-es javasolta.:)



"Nem nagyon szereti a munkáját, de a munkatársait és az ügyfeleit igen. "


Hát ez az!

Ebben egyedül ő az illetékes, hogy döntsön, mennyit szeretne dolgozni!

HIBA, ami rosszul eshet másnak: úgy mondtad neki a javaslataidat, mint elvárásokat Részedről, nem a szándékodat mondtad neki, hanem olyan megoldási javaslatokat, amiket már Te találtál ki, és nem opcióként.

Szóval keveset mondtál,

LEHETSÉGES MEGOLDÁS: (a 12-es javaslatánál csak kevésbé jó van) ha már agyaltál, elmondhatod, mi zajlott Benned. Legjobb ún. "én-üzeneteket" adni, vagyis egyes szám első személyű közléseket:

Rosszul érint,hogy látom, hogy kimerült vagy.

Szeretnék segíteni Neked, hogy jobban érezd Magad.

Próbáltam megoldásokat kiagyalni.

Kiváncsi vagyok, Te mit gondolsz ezekről.

Stb.:)

2012. márc. 20. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 Missi_Key ***** válasza:
55%

khm. szerintem te "kicsit" nem beszéled a virágnyelvet.


persze hogy nem akar kevesebbet keresni nálad. mert egyenjogúnak akarja érezni magát. ez normális.


De ha te nem akarod hogy fáradt legyen, és a fáradtságának fő oka az amire panaszkodik is, és az nem a munkája, hanem a házimunka és a gyerekek, amit ildomos volna alapjáraton felezni, akkor talán, esetleg segíthetnél neki abban. főképp mivel te is abban a házban élsz, és a tieid is a gyerekek.

2012. márc. 20. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
57%
Pedig 16-os írta le a tutit!! Homokba dugod a fejed, ha a többi csacsogásra figyelsz... Kérdeztél, hidd el ő megmondta a megoldást!
2012. márc. 20. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 A kérdező kommentje:

25-ös: kérlek olvasd vissza a válaszaimat.


Köszönöm mindenkinek a választ :-)))

Hétvégén megkérem anyukámat, hogy vigye el a gyerekeket sétálni és megbeszéljük.

2012. márc. 20. 22:16
 28/35 Missi_Key ***** válasza:
48%

viszaolvasva pedig tényleg sértő.

és igen, olyasmit jelent, hogy: elvárom hogy többet foglalkozz velünk, mert ez a feleség dolga, És nyugodtan dolgozhatsz kevesebbet, mert a te munkád anyagi szempontból úgyse jelent semmi értékeset a családnak.

hát igen... kb. amit 16-os írt.

2012. márc. 20. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 A kérdező kommentje:

Nem azt a részét kell visszaolvasni, hanem hogy segítek itthon!

Nem várom el, hogy feladja a munkáját. Nem azt mondtam neki, hogy "maradj itthon, legyél csak cseléd, babysitter és sszerető, a munkát bízd az okos férfiakra". Sőt, még csak nem is ezt gondoltam!

De ő a feleségem, a gyerekeim anyja - örülnék, ha nem minden este kimerülten zuhanna az ágyba.

2012. márc. 20. 22:29
 30/35 anonim ***** válasza:
80%
Ugyan kérdező! Nem egy ufóval élsz együtt. Ha valóban mást jelentenének számotokra a szavak, tizenéves kapcsolatban már észrevetted volna. Jó ötlet a beszélgetés, de komolyan, inkább az iránt érdeklődj, amit ő szeretne. És le a kalappal előtted!
2012. márc. 20. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!