Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagy bajt csináltam! Mit...

Nagy bajt csináltam! Mit csináljak?

Figyelt kérdés

A férjem előző kapcsolatából született kislány 7 éves,a mi közös gyerekünk 3 éves. A férjem és a volt felesége már a kisgyerek születése óta nincsenek együtt. De idáig jó volt a kapcsolat köztük és köztem is. Az utóbbi egy évben romlott el valami. A férjemnek másik munkája lett már nem tudott annyi gyerektartást fizetni,így kértünk a közös gyerekre hivatkozva csökkentést. Meg is kaptuk. Ez egy évvel ezelőtt történt. Azóta változott a viszony a gyerek és az apja,és a gyerek és én köztem. Én gyanítom hogy az anyja keze van a dologban.

Ami miatt nagy bajt csináltam az a következő. Lent voltunk délelőtt a játszótéren a gyerekekkel,a férjem lánya kért inni. Egy pillanatra fordultam el hogy elővegyem,már azt láttam hogy a két gyerek az út test felé megy. A nagyobbik húzta maga után a kisebbiket. Kiabáltam h álljanak meg,rohantam utánunk. A nagyobbik mondogatta a kisebbiknek h gyere,gyere. Egy apuka a játszótérről tudta elkapni őket,de már az út test közepén volt a kisebbik,mert a nagyobbik mondta a kisebbiknek h menjen csak át,ott lesz a meglepetés! Miután magamhoz öleltem a gyerekem,idegességben lekevertem egy pofont a férjem lányának. Ő megmondta h ezt anya meg fogja tudni. Félek h a férjem mit fog szólni,még nem jött haza. És mi van ha többet nem jöhet ide a lánya.


2012. márc. 18. 13:01
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
97%

Te jó ég! Jól tetted hogy lekevertél neki, dühömben én is ezt tettem volna, mi lett volna ha épp jön egy autó?!

Mondjon a kölyök bármit az anyjának, ne törődj vele, a férjednek magyarázd el az egészet hogy történt, gyanítom hogy megérti, és a nagyobbikra ő is dühös lesz....

2012. márc. 18. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 A kérdező kommentje:
Tanuk is vannak rá,hogy mi történt. Attól félek h a gyerek anyja perre viszi a dolgot. mostanában mindenbe akar kötni,ez neki egy nagyon jó ürügy lesz.
2012. márc. 18. 13:06
 3/36 anonim ***** válasza:
97%
Ha van tanú rá, akkor ne aggódj, ha perre is viszi, nem sokat ér vele.
2012. márc. 18. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
94%
Semmit, mondod ezt a férjednek, ha nem fogja fel így járt. A gyerek meg kapott egy pofont, így járt ő is, így tanul. Miért rángatta át az uton? Mit akart?
2012. márc. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként gyakorlatilag a kislányt eszközként használja fel ellenetek, ha a gyerekeddel lett volna valami, és kiderült volna hogy az anya keze van a dologba, és esetleg ő volt az aki a lányát megbízta azzal hogy vigye a gyerekedet az úttestre, közvetett tettességet állapítottak meg volna, a bíróság ezt is figyelembe veszi, és a bírói gyakorlat tudja milyen egy volt feleség... szerintem ne aggódj, nem hinném h károtok lenne, csak a férjednek magyarázd el az egész történetet, így ahogy ide leírtad.
2012. márc. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom a gyerek folyton azt hallja otthon, hogy azért jut neki kevesebb, mert nektek ott a "saját" gyerek.

Így a buta kis eszével úgy gondolta, megoldja a helyzetet: ha nincs már a másik gyerek, neki megint jobb lesz.


Az anyja úgy pereskedjen, hogy ha ez kiderül, felbujtóként fog szerepelni egy gyilkossági kíséreltben.


Kérdezzétek ki a gyereket, hogy miért csinálta ezt! 7 évesen tisztában van vele, hogy az útra nem lehet kimenni. Azzal is, hogy ha elüti az autó, akkor meghal.


Gyakorlatilag kivitte, kiküldte a kisebbet az útra.


Nem akarlak ijesztgetni, de ha kell, vigyétek el pszichológushoz a gyereket.

Lehet, hogy most én leszek a gonosz... sőt biztos... de amíg nem sikerül rendezni a helyzetet, én nem is akarnám, hogy még egyszer együtt legyen a két gyerek.

Főleg úgy, ha tényleg félteni kell tőle a kisebbet, nehogy kárt tegyen benne, vagy még rosszabb...


A pofonnal az a baj, ha tényleg ilyen szinten ellenetek (és a 3 éves, semmiről se tudó gyerek ellen) hangolta a mostoha lányod, akkor a volt nejt kellett volna felpofozni.

2012. márc. 18. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
100%
Felbújtó nem lehet, mert az anya által felhasznált gyerek kiskorú, emiatt büntetőjogilag felelősségre nem vonható, na de mindegy is a lényeg hogy a feleség ütheti meg a bokáját, elég szépen ha bizonyított lenne hogy a nagyobbik gyerek miatta vitte a kicsit az úttestre.
2012. márc. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
21%

Azért mondd el, mi lett a reakció, kíváncsi vagyok, de ugye tudod, hogy a pofon nem megoldás? Ütés helyett el is magyarázhattad volna a gyereknek, h hé, "kislányom", hülye vagy te? Ez és ez is történhetett volna, most pedig azonnal hazamegyünk, te pedig büntetésben vagy, míg apa haza nem jön.


Amúgy megértelek, mert rohadt ijesztő lehetett a dolog, de egy hétéves nem feltétlen tudja, mit-miért tesz. Lehet, csak szórakozott a tesóval.


Strandon láttam már olyat, h anya-apa,két gyerek (8 és 5 év körüliek) mentek a medence mellett, és a nagyobb belelökte a medencébe a tesót, aki még nem tudott úszni. Szerencsére volt rajta karúszó, de akkor is... és amikor utána - jogosan - lecseszték, akkor ártatlanul közölte, hogy csak vicc volt.

2012. márc. 18. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
70%

Én felhívnám a volt feleséget, és megmondanám neki mi történt. Azt mondanám, nekem fontos, hogy békében éljünk, és hogy bocsánat, hogy megütöttem a lányát, elvesztettem a fejem és nem fog többet előfordulni. Továbbá arra is megkérném, hogy magyarázza el a lányának, hogy ez nagyon veszélyes dolog volta, amit csinált, és nem szeretnétek, ha hasonló még egyszer előfordulna.

Szerintem fontos, hogy tőled hallja először a történetet. Két dolog történhet.

1. Vagy megérti amit mondtál, és vége a történetnek.

2. Kiakad, ordít, és perrel fenyeget. Ez utóbbi esetben teljesen nyugodt maradnék, és megmondanám neki, hogy több szemtanúm is van. És hogy te megadtad neki az esélyt, hogy felnőtt módjára kezeljétek az esetet. Ha pereskedni akar, tegye.

Ja és a férjemnek is elmondanám, ha még nem tudja.

Ha te felelősen és felnőtt módjára reagálsz, és végig teljesen nyugodt maradsz, akkor minden melletted fog szólni.

2012. márc. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
100%
Inkább egy lekevert pofon mint egy elütött gyerek. Tökmindegy kinek a kije.
2012. márc. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!