Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hangos a szomszédom, a közös...

Hangos a szomszédom, a közös képviselő tehetetlen. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Panelban lakunk, pont a szobám alatt van a tizenéves srácé is, aki dobol. Van, hogy egy hétig csönd van(persze kopácsolás meg éjfélkor kiabálás apuval az alap), de van h minden nap másfél-két órát dobol. Igazából nem is az a vészes hogy milyen zenéket hallgat, hanem a hangerő. Úgy érzem nekem nem kötelességem ezt eltűrni, hallgatni, még akkor sem ha tánczenékre dobol. Többen szóltak már neki, de semmi változás. A közös képviselő közömbös, miután a srác apja elküldte melegebb éghajlatra. Hívjak rendőrséget? Érdemes, vagy csak olaj a tűzre? Egyáltalán a rendőr foglalkozik ilyennel ha nem egy drogos, iszákos metál zenét bömböltető srácról beszélünk?
2012. márc. 23. 18:17
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
100%

úgy olvastam először, h hangos a szomszédom a közös képviselő TEHENE! :D

amúgy meg vagytok elégedve a közös képviselővel? Azt kéne leváltani ha ennyire képtelen elvégezni a munkáját

2012. márc. 23. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim válasza:
100%
ez birtokháborítás, a szomszéd szükségtelen zavarása, jegyzőhöz fordulhatsz első körben, utána bírósághoz.
2012. márc. 23. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
100%

17-es bizony nem jól tudod.A lakóépületben és hozzátartozó közös használatú helyiségekben és területen napszaktól függetlenül tartózkodni kell minden mások nyugalmát zavaró magatartástól és tevékenységtől.

A lakóépületben zajt okozó háztartási és egyéb gépek használata munkanapokon 7-20 óra között, szombaton és vasárnap, valamint ünnepnapokon 9-14 óra között lehetséges, kivétel az azonnali beavatkozást igénylő hibaelhárítási vagy életveszély elhárítására irányuló munkavégzés.

Ének- és zenegyakorlás, oktatás, munkanapokon 9-19 óra között, szombaton és vasárnap 9-14 óra között engedélyezett. Szórakoztató rádió, zene, TV hallgatás, társasági összejövetel, csak a lakóház nyugalmának megőrzésével, zárt ablaknál lehet.

A lakóházból távozó vendégeket a tulajdonos köteles figyelmeztetni az általános csendrendelet 21-7 óra közötti betartására.

2012. márc. 24. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
100%
Alattunk nem tudom hány egyetemista lakik, folyamatosan buliztak. Kb egy héten 5x. Eleinte tűrtem. Aztán volt, hogy lementem, hogy hadd ne az ő zenéjüket hallgassam éjjelnappal, nem volt hatásos. Aztán dühbe gurultam és egy bulijukra kihívtam a rendőrséget, az eset másnapján lementem hozzájuk és közöltem velük, hogy ez csak a kezdet. Persze, hogy jöttek, hogy ők fiatalok, joguk van bulizni - mondtam, természetesen, de mi lenne ha a saját szüleiket tartanák ébren hetekig, nem pedig idegeneket? Mindenképp, a helyzet azóta megváltozott jó irányba és még köszönnek is ha összefutunk a lépcsőházban.
2012. márc. 24. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 A kérdező kommentje:
Gondoltam a képviselő leváltására, de a többi szomszéd elég közömbös ez ügyben, mivel érdekük nem fűződik hozzá ezért inkább nem háborognak.
2012. márc. 24. 19:28
 26/31 anonim válasza:
mondom, menj a kerületi jegyzőhöz, illetékkel beadod a kérelmed, hátha tud segíteni.
2012. márc. 25. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
Csapd le a biztosítékát. Egy idő után le fog szokni róla.
2012. márc. 26. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 A kérdező kommentje:

Sajnos a helyzet nem javult, talán még rosszabb. Az utolsó tanácsa lesz a nyerő, idegekkel tovább már nem bírom.

Mégis hogy működik ez a villany-lecsapós történet? Honnan tudjam, hogy melyik biztosíték az övé?

2012. ápr. 20. 19:22
 29/31 anonim ***** válasza:
100%

Melyik a tiéd? Nálunk egy emeleten három lakás van, három villanyóra egymás mellett egy szekrényben a falon, én jobb oldalt lakok, a jobb oldali az enyém, a középső a középső lakáshoz tartozik, a bal szélső a bal szélsőhöz. Nem tudom nálatok milyen a lépcsőház, hol vannak a villanyórák.


Amúgy meg, te laksz felette, te idegesítőbb tudsz lenni. Vegyél egy klumpát és abban mászkálj egész nap stb.


Én is egész nap magassarkúban járok időnként, mert a kis köcsög 0-24 ig bármikor elkezdheti bömböltetni a tuc-tucot, és szerintem, aki vasárnap este 11-kor dönget, vagy máskor reggel fél hétkor, az nem értelmes annyira, hogy meg lehessen dumálni vele a dolgot. Ráadásul 90%-os valószínűséggel úgy is leszarja, hogy zavar, így a későbbiekben a biztosíték, rendőrség stb. nem jön be, mert akkor tudja kit zavart és ki volt. Jobb inkább szemét módszerrel operálni szerintem.


Én már olyat is hallottam, hogy volt aki nem csak lecsapta, hanem be is pillanatragasztózta a biztosítékot... az még durva!

2012. ápr. 20. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm.
2012. ápr. 21. 13:54
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!