Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mit tennétek a helyemben?...

Ti mit tennétek a helyemben? (kisgyerekekkel egyedül)

Figyelt kérdés
Egyedül maradtam 3 kisgyerekkel (nem, nem olyan gyakori eset, csak én már többedszer írok) 1.5 éve keresek munkát, nem csak szakmámban, de semmi. Ez egy dunántúli megye. Segítségem nincs. Lassan nem tudunk megélni, hiába a gyerektartás. Már ott tartok a lehülyülésben a sok stressztől, hogy csodálkozva nézem a hűtőben a szalámit: jé, ezt én vettem? Vajon mikor? Remeg a kezem.Ilyen állapotban próbálom ellátni a 3 gyereket... Tenni kellene valamit, mielőtt teljesen kikészülök, de mit?Sok év gyes után kellene munkát találnom, de csak a "sajnálattal közöljük..."-öket olvasom. Már eszembe sem jut semmi, még hová jelentkezhetnék. Hová költöznétek, mit tennétek?
2012. márc. 24. 13:36
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem: a gyerekek óvodások.
2012. márc. 24. 14:39
 12/15 anonim ***** válasza:
Nagyjából mennyi pénzed maradna? Mert Pest, vagy környékén ha sikerülne egy pici, kis rezsijű lakást, kezdésnek jó lenne. Mindenképpen azt kell mutatnod a volt férjednek, hogy te egy erős, talpraesett anyuka vagy, akinek a gyerekek a legfontosabbak, semmi támadási felületet ne adj, szóval ne is beszélj a problémáidról. Írj neki egy listát, hogy mennyibe is kerül a gyerekek havi ellátása és hogy ő a 3 gyerekből legfeljebb egyről ha gondoskodik, vagy valami hasonlót. Minden kezdet nehéz, de ha az első megpróbáltatáson túl vagy, van egy biztos otthonotok, minden egyre könnyebb lesz hidd el. Akár még találkozhatsz egy normális férfival is, aki megbecsülne és szeretne, úgy még könnyebb lenne. Ebben bízz, hogy sikerülni fog. Bár tudnék neked segíteni, de csak sajnos ennyit tudok, hogy biztatlak.
2012. márc. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Akkor a pszihiátert felejtsem el. R.motiv vagy ilyesmik segítenek?

Budapesttől nagyon félnék, nekem a modern világ rémségeinek tűnnek a nagyvárosok. Persze nézem az álláshirdetéseket, és ha lenne valami, amit még szeretnék is, mennék.De mindenhez gyakorlat kell. És ott van is, akinek van. (egyébként van diploma, nyelvvizsga, jogosítvány, csak mind évtizede használaton kívüli...)Pedig sokszor tényleg ott tartok, hogy még egy befizetetlen számla, és magamra nyitom a gázt. A gyes+családi pótlék van, a gyerektartás rezsire megy, most még nem is tudtam 1 számlát befizetni.

2012. márc. 24. 14:51
 14/15 A kérdező kommentje:
Önkormányzat miben tudna segíteni? Mert itt úgy tudom, csak időszakosan van közmunka, és arra is rengeteg embernek van szüksége rajtam kívül. Van itt sok roma és nem roma nagy szegénységben élő család, akiknél ugyan a szülők együtt vannak, de bevételük csak a családi pótlék, és romban laknak. Esetleg városban, mit tud egy önkormányzat segíteni? Közmunkaprogaram keretében esetleg még a diplomámat is hasznosíthatnám? Vagy az mindenhol lehetetlen?
2012. márc. 24. 14:59
 15/15 anonim ***** válasza:
Elhiszem, hogy félnél, de sajnos Magyarország még mindig nagyon főváros központú, itt jóval több segítséged lehetne. Rengeteg az önkéntes, sok szervezet van akik segítik a családokat. Pest külső kerületeiben pedig vannak olcsóbb házrészek, akár közös udvarral, ami kiindulásnak jó lenne. Ha helyre jössz, már lehet tovább tervezni. Sőt, pont ma volt szó a rádióban arról, hogy sok kis faluban mennyire drága az élet, hiszen van 1-1 kisbolt, ahol kétszer, háromszor annyiba kerül a kenyér, mint például Pesten és kénytelenek az emberek azt megvenni. Az én papám Vöröskeresztnél dolgozik, azért is tudom, hogy sokat tudnak segíteni, főleg ha látják, hogy normális vagy. Mesélte például, hogy tőlük zsákszámra viszik el a jobbnál jobb ruhákat is, amiket gazdagok szépen kimosva, vasalva csomagolnak be, amit el tudnak adni jó pénzért. Ez is egy kis lehetőség.
2012. márc. 24. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!