Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni ebben a...

Mit lehet tenni ebben a helyzetben? (kicsit hosszú)

Figyelt kérdés
21 éves vagyok,a szüleim elváltak amikor 1.5 éves voltam azóta Apámat 2* láttam.Akkor is messzebbről amikor a kocsiban ült.Mindkétszer tudomást sem vett rólam jól láthatóan csak Édesanyámat "érzékelte" nekem még egy biccentés se,sőt a fejét is elfordította.Arra lennék kiváncsi volt e valaki hasonló helyzetben?És ezt hogyan lehet nem is az hogy feldolgozni,hanem hogy beletörődni.Mert tudom az ilyen ember nem érdemli meg,hogy törődjenek vele,de ahogy "öregszem" úgy érzem egyre szomorúbbnak ezt a helyzetet.És nem tudom megérteni hogy miért van az hogy valakit ennyire ne érdekelje a saját gyereke
2009. jún. 14. 21:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
92%
sajnállak nagyon,de ha ö nem foglalkozik veled,és soha nem is tette,akkor nem érdemes rá idöt pazarolni!valoszinüleg nem fogad el téged sajátjaként,és ezért nem reagált a jelenlétedre!
2009. jún. 14. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
95%

Nagyon sajnalom en is, hogy igy jartal az apukaddal, tudom, hogy nem konnyu ezt elfogadni, de szerintem ne torodj vele, hanem becsuld meg anyukadat (remelem jo a kapcsolatod vele) es, ha egyszer eljon az ido amikor meggondolja magat, akkor hasonloan bansz majd vele.

Sok kitartast! :))

2009. jún. 14. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
96%

Nem is hosszú :)

Nekem is hasonló a helyzetem. Nekem 11 éves koromban lelépett anyám egy másik pasival. Másnapra nagyon beteg lettem. Sírva könyörögtem Neki, hogy legalább éjszakára jöjjön haza.Megígérte, hogy jön. Úgy ahogy Te nem jöttél, úgy Ő sem. Utána 2x láttam. Évekig nem tudtam róla szívfájdalom nélkül beszélni. Mára, 15 évvel később már semmit nem érzek, mikor Rá gondolok. Ami igazán segített az a felnőtté válás és a tudat: fantasztikus apukám van, aki mindent feláldozott és mindent megtett értünk. Persze én sem tudom, hogy hogy lehetett ilyet tenni és, hogy mi visz rá egy anyát vagy éppen egy apát arra, hogy semmibe vegye a saját tulajdon gyermekét.

Próbálj meg nem gondolni rá. Ha eszedbe jut gondolj arra, hogy jobb egy fantasztikus, egyedülálló anya, mint egy rossz házasságban szenvedő két szülő.

2009. jún. 14. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Van két féltestvérem,velük foglalkozik ugy tudom,(az ő Anyukájuktól is elvált) ok, én értem hogy kisebbek nálam,és kell nekik nem is irigylem tőlük a szeretetet (már ha azt képes megadni nekik) de ha 2 kislánynak megy, 3. lánynak vajon miért nem
2009. jún. 14. 21:40
 5/15 A kérdező kommentje:

Mivel nem tudlak hogyan szólítani ezért 21:39! :) nagyon köszönöm amit írtál és ajnálom, hogy ez történt veled.Igaz, hogy egy szülő jobb, mint 2 mondjuk kutya macska viszonyban de valahogy mostanába kezdett előtörni belőlem ez a hiányérzet.Nem azt mondom hogy nem zavart eddig,de igazán most kezd.


Valaki írta,hogy ha megkeres hasonló módon viselkedjek.Anyukám írt neki hogy szeretném megismerni,felhívott minket,azt mondta jelentkezni fog de jelenleg az egészségi állapota nem engedi.De keresni fog.Ez 3 vagy 4 éve volt.Úgy érzem amit lehetett részemről megtettem.


Mindenkinek nagyon köszönöm a válaszokat,megfogadom a tanácsotokat és nem búsulok miatta,idővel elmúlik majd

2009. jún. 14. 21:46
 6/15 anonim ***** válasza:
77%
Sajnos a férfiak egy része úgy gondolja, ha elválik a feleségétől, elválik a gyerekétől is. Buta, eléggé el nem ítélhető magatartás ez. Édesanyádnak kellett volna korábban szorgalmaznia az apa-lánya kapcsolatot. Ha ezt nem tette, hibát követett el és elsősorban ellened. A helyedben nem nyugodnék bele ebbe a helyzetbe. Mindenképpen kezdeményezd vele a kapcsolatot! Lehet, hogy nehéz lesz, de szánd rá magad és harcolt ki azt a jogodat, hogy gyermeke lehessél újra egy eleddig felelőtlen apának.
2009. jún. 14. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
84%

Szia Te Kedves!

Minden szeretetem a Tiéd, hogy még így is kötődsz az édesapádhoz! Ez nagyon-nagyon nemes lélekre vall!

Tudo, aki az elutasítás után is mer kezdeményezni az édesapjával kapcsolatosan, az lelkileg sokkal érettebb nagyon sok felnőtt embernél. Jól teszed, ha nem mondasz le arról, hogy megismerd léted "okozójának" egyik felét. El nem tudom képzelni, ha megkeresnéd őt, akkor ne nyílna meg feléd. Mert aki képes megbocsátani, az nagyon nemes lélek! Ez most hozzád szólt. Már felnőtt ember vagy, ne az édesanyádtól várd a megoldást, hanem keresd meg Te őt. Jogod van hozzá, és tedd is meg! Egy életet élünk tudatosan, igenis ismerd meg az édesapád, és utána meglátod, érdemes volt-e megtenned. Remélem igen lesz a válasz! Anikó

2009. jún. 14. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
89%

Szia!


Én is hasonló cipőben élek! :)

Nem vicces, de el kell fogadni, azt ami van, mert sokat nem tehetünk, egy embert és a gondolatatit, érzéseit nem tudunk befolyásolni, de...!!!

Keresd meg/fel! TE és ne az édesanyád!

És kérdezd meg, hogy megismerheted-e stb. Azt te is jól tudod mit kérdeznél tőle, mondanál neki!

Én sem féltem felkeresni az apámat, akivel évekig nem találkoztam, de megtettem és, bár most is az csak az én jóvoltomból, de tartjuk a kapcsolatot. (Tudom, hogy nem félsz, csak nem tudtam mást szót beilleszteni a mondatba.)


Szóval sok-sok szerencsét!

Kívánom, hogy legyen alkalmad megismerni az édesapádat!

2009. jún. 14. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
84%

23:24


23 éves lány.

2009. jún. 14. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
92%
Én is kb ennyi idős voltam mikor a szüleim elváltak, apám alkoholista lett, sosem ismertem, pár éve megfagyott egy padon, de se addig, se akkor semmilyen érzelmekkel nem viseltettem iránta. Tudod, mivel sose volt apám, nem tudtam mit kéne éreznem. Akinek már volt és elveszíti, sokkal rosszabb. De mivel nekem nem volt, nem tudom miért kéne szomorkodnom. Ezt már nem lehet visszacsinálni, és nincs is mit hiányolni rajta. Sosem gondoltam, hogy az én hibám lenne, nem vagyok elég szerethető stb. úgyse tudott volna semmit nyújtani nekem. Lépj tovább!
2009. jún. 15. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!