Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szülők tényleg a saját...

A szülők tényleg a saját gyereküket látják a legszebbnek?

Figyelt kérdés

Én ezt nem tudom elhinni. Oké, hogy a sajátjukat szeretik a legjobban, de nem hiszem el, hogy a csúnyább gyerekek(rothadó fogak, szemüveges, kövér, kancsi, stb) szülei nem látják, hogy mennyivel szebb más gyereke. Egyszerűen nem hiszem el.

23/N


2012. márc. 29. 07:25
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
93%
A legtöbben tudják,hogy nem az ő gyerekük a legszebb.De kifejezetten csúnyának szerintem egy szülő sem látja.Ahhoz érzelmileg távol kell állni valakitől,hogy csúnyának láthassam.
2012. márc. 29. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
65%

A legtöbben ezt mondják, mert ezt várják el tölük, sokan maguknak is bebeszélik, hogy a sajátjuk a legszebb, legjobb, legokosabb - és utána emiatt meg tönkre a gyerek.

Egy szülönek reálisan kellene a gyerekét nézni, meglátni a hibáit, hátrßanyos tulajdonságait is, és úgy nevelni, hogy ezek kompenzálódjanak, amennyire lehetséges.

Egy CSÚNYA lánynak nem segit, ha azt hallja otthon, hogy hü de szép, másoktól meg, hogy ronda. Ha viszont otthon sem nevezik szépnek, hanem aranyosnak, kedvesnek, stb, ami illik rá, akkor megtanulja, hogy mik az elönyös tulajdonságai, azokat fogja fejleszteni és sokkal sikeresebb, kiegyensúlyozottabb lesz. Ugyanigy egy BUTA gyereknek nagy hiba azt mondani, hogy okos, mert ettöl csak beképzelt lesz, és emellett még feltünöbb lesz az, hogy nincs sok esze, merteppen ezt nem akarja elhinni és mindenbe beleokoskodik.

Nekem 4 gyerekem van, a lányok nem szépségek, hanem átlagosak, soha nem is mondtuk nekik, hogy szépek. Viszont, mivel nem beképzeltek, sok barátjuk van, mindketten tartós párkapcsolatban élnek, felsöfokó végzettsétük van és jó munkahelyük.

A fiúk ugyan az átlagnál szebbek, de nekik meg direkt nem emlegettük, mert egy "SZÉPFIÚ" igen utálatos fogalom. Mindketten okosak, ezt az irányt támogattuk, ök jelenleg tudományos jutatók, és emellett normális emberi kapcsolataik vannak, általánosságban kedveltek.

2012. márc. 29. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
94%
szerintem ez olyasmi lehet mint a szerelem nem? ha szerelmes vagy, akkoris tudod hogy nem a párod a legszebb a világon, de te gyönyörünek látod. (nincs gyerekem amugy, csak találgatok)
2012. márc. 29. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
87%

Egy év van köztünk, kérdező, de csak kronológiailag, mert agyi szinten szerintem egy hatéves is leköröz.

Félreértés ne essék, nincs gyerekem, sőt, nem is akarok, de hogy számodra a csúnya egyenlő azzal, hogy szemüveges, kövér, kancsal??? A rothadó fogakkal meg szerintem orvoshoz kell menni, nem kell megvárni, míg elrohadnak.


Vannak csúnya gyerekek, ezt nem tagadom, de a csúnya gyerekek közül, akiket láttam, egy sem a szemüveg, a kancsalság, a kövérség miatt volt csúnya, hanem egyszerűen mert ezt dobta neki az élet.

2012. márc. 29. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
100%

#11/14-nél a pont. A szülő nem a legszebbnek látja a gyerekét, hanem nem látja csúnyának, butának, rossznak.


A szülő a gyerekében a mindig a szépet látja.

2012. márc. 29. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
Nekem 2 gyermekem van egy 5 éves fiam és egy 10 hónapos kislányom.Én átlagosnak tartom őket.De mindig mondják ,hogy milyen szépek a gyerekeim.Passz...én is tudom ,hogy szépek de nekem más babája,gyerekei is nagyon szépnek látom ha szép..Amúgy meg nem a külső a szép..már gyerek korba se.Lehet az a kislány egy tünemény ha olyan sötét és buta nevelést kapott hogy kiállhatatlan.
2012. márc. 29. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:

Szerintem egyáltalán nem hiszik mindig a legszebbnek. Max. azok a szülők, akik aztán kétévesen már szépségversenyre cibálják a gyerekeiket.

Nekem az egyik rokonom pl. mindig megmondja, hogy milyen kis csúnya béka a kisfia. :) (Tényleg elég csúnyácska szegény, de a tesója is kikupálódott két éves korára, szóval valószínűleg a kicsi is ki fog. :))

De mondjuk én sem gondolom, hogy pl. egy szemüveges alapból csúnya lenne. Van, akinek kifejezetten jól áll. Szóval szerintem nem ezen múlik. Mellesleg mindenkinek más a szép.

2012. márc. 29. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
81%

Nem. Nekem mindig mondta anyukám, hogy csak babának voltam szép utána csúnya lettem. Fogaim szépek, nincs szemüvegem, se olyan testi bajom, 1xűen nem szép az arcom. :) Más lányokat viszont mindig dicsért nekem, vagy a szüleinek, hogy mennyire szépek.


20L

2012. márc. 29. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
51%
engem anyám bottal piszkált
2012. márc. 29. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:

Én is 23 vagyok,de másképp látom a dolgokat..Szerintem a szemüveg nem csúnya..van olyan kisgyerek akinek kifejezettem jól áll..Rothadó fogak,azok ugyis kiesnek..

Látják a szülők hogy nem annyira szép a gyerekük,mint pl másé..De ez is relatív,kinek mi a szép!

2012. márc. 29. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!