Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » GÁz ha én ugy gondolom azért...

GÁz ha én ugy gondolom azért nem akarok gyereket mert félek nem lenne pénzem felnevelni és azt se szeretném ha a rossz géneket órökölné?

Figyelt kérdés
Valahogy ugy gondolom csak a szépekenek meg azoknak legyen gyereke akiknek van rá pénzük. Tehat nem csak a fizu ami mi van ha nem lesz hanem van vagyon ház megtakaritás stb
2012. ápr. 1. 10:30
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Csak a vágy meg bennem van. Picit irigykedem unokatesómra aki egyidős velem es 2 gyereke van iskolások már. Mondjuk qnyám ugy nevelt hogy nem kell elsietni. Meg azt tanitotta ne szüljünk gyereeket csak az élet megrontója a házassággal együtt. A saját példájából gondolta gondolom.mert a nyomorba szült.

Ő huszonévesen szült. Én nagyon akartam gyereket már 18 évesen mindig ugy voltam majd ha lesz pénzem aztán 31 vagyok nincs több pénzem ferjem van de nem tudom mi lesz neki van egy kis lakása de másunk nincs. Meg a kevés fizu. Számomra szép a férjem mert szeretem. De tudom másoknak nem mert megjegyzéseket tett mr rá nem egy ismerósöm. Aztán én se vagyok egy matyóhímzés.sajnos ami a baj az alakom.és nem vékony kövér hanem aránytalan ami a legrosszabb. Ha belegondolok lenne egy lányom aki örökölné mennyit szenvedne.34 es felsötest 40 es alsó.elég durva.meg alacsonyak vagyunk mindketten 2 kis törpe. A bőröm is tul sötét nem vagyok cigány a hajam meg szőke vékonyszálu nem vastagszik meg.szegény gyerekkel mi lenne. De a vgy meg bennem van. Olyan rossz ez így.

2012. ápr. 1. 11:37
 12/20 anonim ***** válasza:
66%

szia. :)

Látom, nagyon nem vagy magaddal megelégedve, én egyetértek veled. Bár én ezt inkább, abból a helyzetből látom, hogy a párom, az aki csúnyácska, és az ő génjeit nem akarom tovább örökíteni(bár azért nem is olyan komoly a dolog, de ez mindig ott jár a fejemben, hogy nem akarom hogy pl a lányom, úgy nézzen ki mint ő).

A másik a pénz. Ez a legnagyobb visszatartó erő. Ha beledöglök sem tudok biztos anyagi háttért biztosítani még egy gyereknek sem.

Egyébként ebből kifolyólag én azt vettem észre hogy direkt a gyerekek ellen vagyok, vagyis hogy inkább elnyomom ezt az érzést, s azt mondom, soha nem akarok gyereket, hiszen tudom, hogy nem tudnék neki semmit adni. :(

A másik lehetőség, még, hogy egy jól kereső férfi. De aztán meg jön az, hogy teljesen tőle fogok, fogunk függni a gyerekkel. Annak meg ki tudja mi lenne a vége, de azzal már 3 ember életét tenném tönkre. :(

Én úgy gondolom,hogy majd lesz egy pár kutyusom, talán ők egy kicsit pótolhatják azt az űrt.

2012. ápr. 1. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim válasza:
25%
10:45: Inkább éljünk sokan, de szarul, mint kevesebben, de jobban? Komolyan a létszám a fontos? Vagy ezt most nem értem.
2012. ápr. 1. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azért gáz, mert igazán vágsz gyermekre, mint írod is. Vagyis nem a gáz a jó szó, inkább elkeserítő, hogy ilyen országban vagyunk: az emberek nem mernek gyereket vállalni az anyagiak miatt. Nem mindenki olyan bátor, hogy megtegye, hogy a semmire szüljön...


A rossz gén meg butaság. Két kevésbé szép embernek is születhet szép gyermeke, meg ha nem szép, akkor mi van? A szüleinek úgyis az, hidd el. Meg lesznek elegen, akik szeretik úgy is.

2012. ápr. 1. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
78%

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..


Az 5. választ írtam én. Abban van olyasmi is, ami kifejezetten az ilyen emberekre vonatkozik, mint Te is - és még sokan mások.

Az valóban szomorú, hogy a férgese szaporodik, de azt is megértem, ha valaki nem akar csak azért szülni, hogy ezt a tendenciát megdöntse.


(Azt meg, hogy emiatt csökken a magyarok létszáma, talán át kellene gondolni. Nem ártana a mennyiség helyett a minőségre fókuszálni. Arról se beszéljünk, hogy a cigányság így meg úgy. Tőlük nem meglepő, viszont a magyarok közt is akad jócskán, aki ilyen életvitelt folytat. /magyar vagyok... de belátom ezt/)

2012. ápr. 1. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Szerintem igazad van! szüljenek a gazdagok!
2012. ápr. 1. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
78%

Én megértelek!

Senki ne szüljön csak azért, mert ez az "elvárás". Én sem tervezem, hogy 33-34 éves korom előtt gyereket szüljek. Ahhoz lakás, anyagi biztonság is kell! Ezek megszerzése pedig sajnos egyre későbbi életkorra tolódik ki. A szüleim nyakára meg nem szívesen szülnék. 27 éves leszek, szerintem még nem futottam ki az időből.

Nővérem 35 évesen szülte a kislányát, mert akkorra lett saját lakásuk.

A másik pedig, hogy sokan csak azért szülnek, mert a rokonság, a barátok etc. cseszegeti őket, hogy még nincs gyerek. Hát én nem fogok csak ezért szülni! Majd ha lesz saját lakásom, elég félretett pénzem, akkor elgondolkodom rajta. Egyelőre a Párommal nem tervezünk családalapítást.


27/L

2012. ápr. 4. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom, hogy az anyukád olyanokkal rombolta a lelkedet, hogy te és a házasság rontotta el az életét! Sose mondanék ilyet a gyerekemnek!!


Amúgy lakásotok már van, az jó. Azt meg, hogy a gyerek milyen géneket örökölne, nem lehet tudni. Nézz körül a környezetedben, a családodban. Aki nem tökéletes (de szeretetreméltó, értékes ember) meg se kellett volna, hogy szülessen?


A gazdagok meg...legtöbbször náluk van problémás gyerek, szeretet nélküli légkör.

Szerintem vágjatok bele, ha szeretnéd!

2012. ápr. 4. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó!Teljesen igazad van,a gazdag családokban inkább lepasszolják a gyerekeket dadákhoz,meg minden pénzt megkapnak,csak foglalkozni ne kelljen velük.Milyen család az ilyen?


A jó génekről csak annyit,hogy apámat nem tartom a férfiszépség csúcsának,és anyukám is kissé macis termetű,mégis összehoztak egy jó kiállású kisfickót,aki az öcsém.Én első gyerekként(első próbálkozás)nem sikerültem valami jól,de ez mindegy is.

Ami a pénzt illeti,sajnos rengeteg ember pont ez miatt nem mer vállalni,de ebben része van annak is,hogy nehéz manapság megbízható partnert találni.Nekem sem ment,feladtam.Öreg vagyok én már az ilyen játszadozásokhoz.

Az is lehet hihetetlenül jó ember,akinek mondjuk nagy az orra és elállnak a fülei,és a szépség nem feltétlenül személyiségfüggő,hanem inkább belülről fakad.Sok olyan embert láttam,akik tényleg úgy néztek ki mint egy félisten,de ha megszólaltak akkor kilógott a szájukból a kapanyél.25/N

2012. ápr. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Hát fura, de a te dolgod.


Nekem spec eléggé változékony a hangulatom, és ez nem szerencsés szülőként, szóval ezért nem szeretnék gyereket.

2012. ápr. 4. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!