Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők! Ti mit reagálnátok...

Szülők! Ti mit reagálnátok ezekre a dolgokra, ha a lányotok így menne haza, mindenféle bejelentés nélkül?

Figyelt kérdés

Tehát a lányotok hazaérkezik, s kérdésem, hogy a következő dolgokra mit reagálnátok?


1. A lányotok leborotválta teljesen a fejét, vagy fiúsan tüsi haja van.

2. A lányotok egy mindenki által látható helyre tetoválást csináltatott.

3. A lányotok már-már botrányt keltően hiányos, vagy alig takaró öltözetben érkezik haza.

4. A lányotok ittasan, vagy drogosan érkezik haza.

5. A lányotok egy másik lánnyal csókolózva, egymást falva toppan be kihívóan.


2012. ápr. 2. 14:40
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
31%

Ha már elmúlt legalább 14 éves akkor:


1. Lesz@rom, majd megnő.

2. Lesz@rom, már úgyis mindegy, majd megunja, de nem adok pénzt leszedetni.

3. Lesz@rom, de megemlítem, hogyha megerőszakolják ne számítson együttérzésre.

4.ittasan: lesz@rom, majd kijózanodik.

drogosan, illetve ha többedszerre ittasan: bevágom az első drogambulanciára vagy detoxikálóba, hagyom, hogy a saját hányásában ébredjen, majd kérem az orvosokat, hogy tartsák ott néhány napig, legyen lehetősége megfigyelni a kijózanodás gyönyörű folyamatát. Külön kérem, hogy egy 6-os vagy 8-as kórterembe tegyék megfigyelésre.

5. Kiröhögöm, hiszen normális lány a pasiját sem falja a szülei előtt. Mi ez ha nem provokáció? Nincs értelme komoly reakciónak, mert pont ez lenne a cél, inkább megkérdezem van-e valami amiről beszélni szeretne velem, mégis miért ilyen idióta módon hívja föl magára figyelmet, elég lenne, ha szólna. Ez a többi lehetőségre is vonatkozik.


Ha még nem múlt el legalább 14 éves:

1. Lesz@rom.

2-5. Elviszem magunkat pszichiáterhez, mert komoly gondokra gyanakszom.

2012. ápr. 2. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:

Lány vagyok, nincs gyerekem.

De szerintem a szüleim egyiket se tolerálnák. Talán még a tetkó lenne amit el tudnának fogadni.

2012. ápr. 2. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
100%

1. kiröhögném, de ha jól áll neki, miért ne - előny: nem lesz tetves :)

2. ő ba.szik rá, engem nem zavarna

3. megkérdezném, nincs-e baja, mert ki tudja, miért hiányos

4. ittas: ez van, segítenék neki kijózanodni (persze ne legyen rendszeres), drogos: beszélgetnék vele, miért próbálta ki, milyen volt, ilyesmi

5. öhm, ez meghökkentene, most nem tudok rá válaszolni


De nem ordítanék, bármennyi éves is, mert az nem megoldás. Leülnék vele, rákérdeznék a miértre, beszélgetnénk, aztán eldönteném, mi legyen.

2012. ápr. 2. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
17%

Érdekes, hogy az alkoholfogyasztáson akadna ki mindenki, pedig talán ez a leskisebb rossz ezek közül.


Feltételezzük, hogy a lány mondjuk 15-16 éves.

1. ELvinném pszichológushoz, mert ez nem normális. A tüsi haj belefér, ha előtte engem megkérdezett.

2. Nagyon leszidnám, hogy nem kért rá engedélyt, ez nem így működik.

3. Elvenném ezeket a ruhákat és elmesélném, hogy az ilyen lányokat szokták elkapni és megerőszakolni. Bár ez a dolog szinte lehetetlen, hogy megörténjen, ugyanis csak velem, vagy az apjával vásárolhat ruhát ennyi idősen. (engem is így neveltek és sosem balhéztam emiatt, teljesen érthető módszer)

4. Ha ittas, hát ittas, már ha olyan buliban rúgott be, ahova tudtam hogy megy. Ha iskolából kocsmába lógva rúgna be, abból már bajok lennének.

Ha drogozott, akkor szobafogság, zsebpénzelvétel és kiabálás.

5. Először is elzavarnám a másik lányt, az én lányomat leszidnám, majd erősen elgondolkodnék, hol rontottam el a nevelését, hogy ez lett belőle.

2012. ápr. 2. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
Akinek a gyereke ilyen szintre jut,az a szülő nézzen magába.Lehet,hogy egy kicsit elrontott valamit.Persze más az,ha a nagyi 40 éves lánya toppan be így és más,ha egy fiatal.
2012. ápr. 2. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
46%

ha 18 alatt van:


1. Ha leborotválja, ott egy kicsit kiakadnék, ha fiúsan tüsi, az még lehet nőies szerintem, ha igényesen meg van csinálva.

2. Attól függ, milyen tetkó. Ha gáz, akkor büntetés, ha nem, akkor lehet, még tetszene is, bár egy tetkó esetében talán úgyis mindegy.

3. Kiakadnék, bár úgy gondolom, hogy azért 18 éves koráig a szülő a felelős a gyerekéért, hiába 17 éves.

4. Ha ittas, elbeszélgetnék vele, miután kialudta magát, mivel ittasan hiába veszekszek vele. Ha drogosan, bedugnám egy elvonóra, mert itt sajnos más nem segít.

5. hát meglepődnék, és aggódnék a leendő unoka miatt, bíznék benne, hogy kinövi, de ha nem, akkor sem rúgnám ki.


ha elmúlt 18.

1. Az ő dolga, bár elmondanám a véleményem.

2. Szintén nincs beleszólásom, attól függ, milyen tetkó.

3. Hát elmondanám neki, hogy elég gáz, de igazából úgy gondolom, talán már kezd kiforrni az egyénisége, és kezdenék bepánikolni, hogy valójában mivel is foglalkozik...

4. ittasan: az ő dolga, ha tart egy határt, ha drogosan, megpróbálnék segíteni neki, ebbe az elvonó is beletartozik, ha ezt sem hagyja, lehet, hogy egy kicsit hanyagolnám, hátha észhez tér, bár nem valószínű.

5. Hát itt sem sok beleszólásom van. nem tagadnám ki.

2012. ápr. 2. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
51%
Azért szerencsétlen gyerekek, jobban járnak, ha drogoznak, mintha a saját nemükhöz vonzódnak.
2012. ápr. 2. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
100%
A 3.-4. pontért kiakadnék, a többi az ő dolga, boldog nem lennék, de tuti nem rendeznék jelenetet. Mondjuk az 5.-ért akkor, ha addig sem másznak ki egymás szájából, amíg látom. És nem azért, mert lánnyal, hanem mert fiúval sem tűröm a nyilvános nyalakodást.
2012. ápr. 2. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:

1 hát nem tetszene, de majd kinő

2 ő dolga, bár jobban örülnék, ha nem egy halálfej a homlokán lenne az a tetkó, hanem pl. pillangó a vállán

3 félnék, hogy megfázik, de amúgy az ő dolga

4 az ital egyszer-kétszer még elmegy, de a drogért nagyon dühös lennék (ebbe beletartozik a cigi is).

5 megkérném, hogy ne előttem csinálja (pasival se), amúgy nem zavar

2012. ápr. 2. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
Az is számít szerintem,hogy divatból csinálja,vagy pedig az évek óta kialakult stílusához tartozik a rövid haj, tetoválás. Ha nem hirtelen felindulás eredménye lenne akkor engem nem zavarna,mert mindenki rendelkezhet a saját testével. Az öltözködés ugyanez. Ha iszik egyszer kétszer nem akadnék ki, de elmondanám,hogy nem attól buli a buli. A droghasználatot viszont nem tűrném el. Az 5. pont pedig számomra elképzelhetetlen lenne, mert ha ilyen hajlamai lennének is a lányomnak nem előttem tenné.Normális esetben pedig gyermekkortól kezdve egy olyan értékrendet adunk át a gyereknek amit mi elfogadhatónak tartunk.Ha a gyerek mégse azt az utat követi és ezzel nem árt se magának se másnak engem nem érdekelne,hogy hogy néz ki és kivel mit tesz
2012. ápr. 5. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!