Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szüleim szerint hülyeséget...

A szüleim szerint hülyeséget csinálok, emiatt haragszanak. Hogyan értessem meg velük az álláspontomat?

Figyelt kérdés

Egy jó egyetemen, egy elég nehéz szakon vagyok harmadéves, most lényegtelen mi az. Imádom a szakmámat és nem is tudnám elképzelni, hogy az életben mást csináljak, mint ez. Ezta szakmát szívvel-lélekkel tudom végezni.

Mivel most végzek alapképzésen írom a szakdolgozatomat. Már elég régen elkezdtem, még múlt évben. A tanár akivel írom a dékán, akinek a keze bármeddig elér, és még azon túl. A témám nem olyan téma ami különösebben érdekelne továbbra is, csak ez megtetszett, aztán kutattam a témában kicsit. Kezdetben nem volt rendes velem a tanár, de aztán beleszeretett a témámba, azóta istenít engem is, a témát is, szerinte én vagyok a legjobb diák az egyetemen (én messze nem gondolom ezt, de fontos jelen történet szemponjából...) A történethez még az tartozik hozzá, hogy stresszben élek 6. hónapja, mert állandóan a szakdolgozatom jár a fejemben, a prof akivel írom, hát inkább nem írnám le milyen, maradjunk annyiban, hogy már érzem megfutamodok...napi 24 órából 24-et írom, állandó leb.szást kapok, kommentárt, persze részéről semmi sehol. Mindegy. Már csak azt akarom, hogy vége legyen s hátat fordítsak az egésznek, menjek valahova, ahol hagynak békében, s nem csesztetnek napi 24 órában.

Persze most jön a bökkenő. A dékán biztos abban, hogy itt maradok mesterin (egy szóval nem mondtam, igaz azt sem, hogy nem, de azt nem is merem) ezen túl munkát is ajánl az egyetemen...


De én nem tudok így élni, nem tudom elviselni napi szinten azt a terrort amiben tart enge, (és persze a többi tanárt és diákot is). A szüleim szerint hülye vagyok, hogy nem élek a lehetőséggel, mert fél lábon letudnék mesterizni (mivel kedvel) és munkám is lenne. Ehelyett inkább a páromhoz akarok költözni és ott keresni bármit, akármit, csak nyugtom legyen. Már tejesen kész vagyok, még néhány hetet elviselek, de egy perccel sem többet mint amit muszáj. A szüleim nem tudják ezt megérteni, emiatt most esznek meg. Hogyan értessem meg velük, hogy én így nem tudok élni?


22-L


2012. ápr. 4. 15:22
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom mitől olyan rossz az a helyzet, de talán sejtem... Én a helyedben megcsinálnám ott a mesterit és utána menekülnék azzal a tudattal, hogy így már találhatok jó állást nélkülük is.
2012. ápr. 4. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Szerintem jobb lenne, ha leírnád miért nem akarsz maradni. Úgy jobban látnánk a helyzetet.


Amúgy üdv a csapatban, én is most szakdolgozom. Az én konzulensem jó ha kéthetente lecsekkol, hogy élek-e még, és ennyi. Mondjuk megértem, alig vannak a tanszéken és valakinek dolgoznia is kell. A témám totál egyedülálló az egész egyetemen, tanszékről-tanszékre járok konzultálni. Néha a tanszékvezető leszól, hogy milyen pocsék témám van... Ráadásul dolgozom egyetem mellett, és már nagyon örülnék, ha kapnék egy pacsit, hogy milyen ügyesen viszem a témát egyedül, mivel senki nem fogja a kezem. Hidd el, már én is utálom az egészet, de túl kell élni.

2012. ápr. 4. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

10-es, nem nem erről van szó. Szó szerint a munkámat szereti és a témámat, semmi "olyanról" nincsen szó, amire gondoltál.



Ne haragudjatok nem írhatom le, sokan, nagyon sokan, túl sokan ismerik ahhoz.

Előljáróba annyit, hogy amikor az egyik ismerősömnek elmondtam, hogy ide jövök egyetemre (az illető a dékán oszt. társa volt) azt mondta többet nem köszön nekem az úton és nem ismerjük egymást. Egy primitív emberről van szó...és itt az embert tehettem volna idézőjelbe, ha értitek mire gonolok...


(persze ismertem meg jó oldalát is, de nem kívánom senkinek, hogy mellette dolgozzon...)

2012. ápr. 4. 16:27
 14/20 anonim ***** válasza:
Ha még szexuális zaklatás sincs a dolog mögött, akkor most már végképp nem tudom megérteni, hogy tulajdonképpen mi is a problémád...
2012. ápr. 4. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
68%
Figyelj....22 éves vagy,nem teljesítheted életed végéig a szüleid elvárásait! Csináld azt amit jónak látsz.Nem szabad ilyen fiatalon hagyni, hogy a stresszre rámenjen az egészséged!
2012. ápr. 4. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Szerintem maradj mesteren. Tudom, hogy rossz egy primitív, buta emberrel együtt dolgozni, de nem ő lesz az egyedüli hülye ember, aki a felettesed lesz. A egymillió hülye főnök országa vagyunk és szerintem mindenkinek volt már, ill. van idióta főnöke. Ezt meg kell tanulni kezelni és kész. Szerintem később nagyon meg fogod bánni, hogy e miatt nem csináltad meg a mestert. Ha jó vagy a szakterületen, és eszed is van a mesterhez, akkor miért ne?
2012. ápr. 4. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

14? örvendek ha Neked csak az az egy kritériumod van az életben, hogy szexuálisan ne zaklasson a tanárod, irigylem a hozzáállásod.


A stresszre biza megy rá az egészségem, nincs étvágyam, helyenként megőszültem (sajnos látszik is :(), fáj a hátam elég gyaklran.


Mesterizni mesterizek, csak máshol, természetesen....

2012. ápr. 4. 17:30
 18/20 anonim ***** válasza:
figy, szerintem nem kell, hogy megértsék. majd idővel. csináld amit jónak látsz
2012. ápr. 4. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Szerintem a dékán téged meg akar "húzni", azért ilyen veled. Hát kényes helyzet. Nem irigyellek; szorítok, hogy megoldódjon a helyzeted!


Viszont a sulit ne hagyd abba, pláne, ha szereted! Az ország másik iskolájában is biztosan tudnál mesterizni.

2012. ápr. 4. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Mesterizek, ez nem kérdés.

Köszönöm a válaszokat.

2012. ápr. 5. 08:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!