Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet megbirkózni a...

Hogyan lehet megbirkózni a féltékenységgel?

Figyelt kérdés

Régen sosem voltam féltékeny, aztán volt egy párom, akit nagyon szerettem, vakon bíztam benne, elhittem, hogy a lány barátai tényleg csak barátok. Végül 1,5 év után otthagyott egy "csak barátért". Azóta kicsit allergiás vagyok a lány barátokra, ami tudom, hogy nem jó, ezért igyekszem leplezni, nem gondot csinálni belőle. Persze folyamatosan bennem volt a rossz érzés, de nem szóltam érte, igyekeztem nem kivetíteni másra a rossz élményemet.


Jelenlegi páromnak is van több lány barátja, ezek közül egy olyan, akire előttem hajtott és már amikor pár hete együtt voltunk volt egy néhány napos gondolkozós szünetünk, mert ő nem volt benne biztos, hogy engem szeretne, még mindig a másik csaj járt a fejében. Na ez az a nő, akit én képtelen vagyok megtűrni a környékünkön, ráadásul folyamatosan félreérthető, kétértelmű üzeneteket küldözget a páromnak és olykor úgyérzem szinte már direkt engem akar idegesíteni! A párom tudja, hogy ez a nő nálam verdesi a biztosítékot, még sem tesz semmit, elintézi annyival, hogy "ugyanmár, csak barátok vagyunk!".


Úgy egy hónapja összefutottam a volt párommal, aki elújságolta, hogy eljegyezte a barátnőjét (aki miatt engem anno elhagyott) és gőzerővel készülnek az esküvőre. Én szívből gratuláltam nekik, nem vagyunk rossz viszonyban, nincsen már harag bennem feléjük, jobban összeillenek, mint velem illett volna a srác, még is olyan volt ez nekem, mint egy hatalmas pofon. Ledöbbentem... Azóta annyira ki vagyok borulva és olyan mértékű lila köd szállt az agyam helyére, hogy triplán nem tudom ezt a nőt elviselni a környékünkön. Egyelőre nem meséltem el a páromnak, de amint lefekszik engem elkapnak a gondolatok és nem tudok nyugodni, sem aludni. Inkább átjövök a másik szobába, csak potyognak a könnyeim és idegesítem magam, hogy miért nem tud ez a nő eltűnni végre az életünkből. Komolyan ordítani tudnék!


Azon lány barátokkal, akikkel tartják a tisztes távolságot, esetleg kapcsolatban vannak, nem érzek hasonlót, velük nincs bajom.

Még is hogyan tudnék ezzel megbirkózni? Beszélnem kéne a párommal? De még is mit mondhatnék neki? Őrlődjek továbbra is? Nem tudom mi lenne a helyes. Az idegeire nem akarok menni, de ettől én úgy érzem megőrülök!! :(



2012. ápr. 7. 23:54
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Meg tudlak érteni. Azt azért jó lenne tudni, hogy a párod, és a másik csaj barátsága, mikori keletű, valóban olyan nélkülözhetetlen, és pótolhatatlan személy-e az életében, ami miatt ne lehetne egy kicsit "parkolópályára" tenni.

Ugyanis egészen más szitu, egy gyerekkori barátság, amiből "majdnem" lett valami, aztán mégsem. És megint más, ha valami néhány hónapos laza haverkodás után, a párod többet szeretett volna, a csaj meg leállította a "maradjunk inkább barátok" dumával.

Ez utóbbi esetben, nyugodtan elvárhatod, hogy az illető ne legyen az életetek része, az pedig főként, hogy ne utalgasson semmilyen módon arra, hogy köztük lehetett volna több is.

Amúgy, az ilyen "csak barát" ügyekben, általában jók a női megérzések. Ha a többiekkel kapcsolatban semmi rossz érzésed nincs, akkor ez a nő valószínűleg tényleg kicsit beljebb van a 3 lépésen. Ezt pedig nem kell eltűrnöd.

2012. ápr. 9. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Sajnos azt kell mondjam, hogy akkor nem érdemes vele maradnod.

A pasi azért jött veled össze, mert a nő akire ácsingózott másba volt szerelmes. A nőnek ezek szerint az a kapcsolat nem igazán jött össze (de még ha együtt is van azzal a fickóval, a párodnak akkor is egy be nem teljesült szerelem) Szóval mivel nem arról van szó, hogy megtapasztalta, hogy nem passzolnak és kiszeretett a csajból, hanem egyszerűen elérhetetlen volt számára. Az a tapasztalatom, hogy ilyen múlttal nem kéne tartaniuk a kapcsolatot semmilyen formában. A párodnak mindig egy etalon lesz a nő. Amit ezek szerint erősit is a csaj viselkedése.


Megbeszélni nem tudod vele, mert amint kiderül rád fogja hogy féltékeny vagy, és még te vagy a rossz amiért pórázon akarod őt tartani. De ezt a szöveget nem szabad elhinni. A csaj csak csettint egyet és a párod ott lesz az ágyában, ezt garantálom. Úgyhogy mást nem tudsz tenni, szakítani kell. Az is valószínű hogy pár héten belül össze fog jönni a csajjal. Aztán, ha nem mennek a dolgok köztük akkor fog majd kullogni utánad. Ha meg mégis jók együtt, akkor nem fog téged keresni. Abban a nem várt esetben, ha tényleg beléd szerelmes és a csaj csak barát számára, akkor meg fog próbálni téged visszaszerezni (leginkább azzal, hogy nem barátkozik a másik nővel) De én erre nagyon nagyon picike esélyt látok csak. Ha nem lenne neki fontos a nő és nem tetszene neki, akkor nem barátkozna vele, mert lenne más dolga is (haverok, sport, Te, munka stb... nem szorul egy félig idegen nő barátságára.


Szóval legyél erős. Sajnálom, de én így látom.

2012. ápr. 10. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Azt a nőt 1 hónappal ismeri régebb óta, mint engem, szóval egyáltalán nem gondolom, hogy olyan szétszedhetetlen barátság lenne. Ezért is gondolom úgy, hogy sok az amit csinál.

Nagyon nehéz, mert együtt élünk, én költöztem, hogy végig az volt bennem, hogy elindult valamerre az életem. Ha ennek most vége, az kétségkívül nagy pofon lesz. Szeretnék küzdeni, de ha csak én teperek azzal nem sokra megyünk.


Az említett nagy vitáknál olyat hibázott, amiért előtte egy hónapig rágtam a fülét. Nagyon pipa voltam. Elkönyvelte, hogy vége a kapcsolatunknak, elment, berúgott a barátaival és utána a fél éjszakát végig bőgte nekem, hogy nem akar elveszíteni. Másnap józanodás közben is, este ismét részegedés és kezdődött minden előröl. Következő este már józan fejjel ő kezdeményezte a beszélgetést, hogy akkor még is mit várunk egymástól, hogyan tovább, én mit szeretnék. Itt éreztem azt, hogy fontos vagyok neki. Nem egy gyenge jellem, nem törik össze ennyire, ha nincs mögötte semmi. Ezért bízom abban, hogy én vagyok neki a legfontosabb, de kikészít ez az egész. :(

2012. ápr. 10. 22:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!