Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akik nem beszelnek az apjukkal...

Akik nem beszelnek az apjukkal! Miert szakitottatok meg a kapcsolatot? Hany evesen? Hogyan kivitelezheto? Titeket keresett kesobb az apukatok?

Figyelt kérdés
Erosen fontolgatom a dolgot, mar nem birom sem idegileg, sem lelkileg. Valahogy fel kene razni, de en ehhez keves vagyok. O folyton keres, ha en nem keresem, mert elvileg szeret, gyakorlatilag meg szerintem csak jo vagyok valamifele erzelmi boxzsaknak.. 17eves vagyok, de ez nem az az 'apu nem ad penzt ruhara' tipusu problema. Szoval erdekelnenek a tapasztalatok.
2012. ápr. 16. 15:11
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
9 Pont ugyanez van nálunk is.Én 14 éves koromig jóban voltam apámmal.Igaz,akkor is szigorú volt és korlátokat akart szabni,de akkor még mindenben egyezett a véleményünk,még volt olyan alkalom is,hogy együtt mentünk el horgászni.Aztán amikor gimibe kerültem és lettek új barátaim,kicsit megváltoztam,nyitottabb lettem,az apám teljesen megőrült.Azt elfelejtettem leírni,hogy iszik,már születésem előtt is ivott,anyám így szeretett belé.Na,akkor még jobban rákezdett,de ehhez már jött a kötekedés is,pokollá tette az életem.Már szinte ki se mertem mozdulni a szobámból,mert minden sz@rért megtalált.Megitta a két üveg borát és azután csak azon kattogott,hogy én milyen rossz vagyok már megint.Amúgy tegyük hozzá,nem voltam rossz tanuló,4,5 átlagom volt.A gimi alatt egyre rosszabb lett,akkor még próbáltam kibékülni és beszélni vele,de rájöttem,hogy értelmetlen.És arra is rájöttem,hogy gonosz és nagyon ostoba ember,aki uralkodni akar mindenkin.Ezért 16 éves korom óta nem szólok hozzá.Azóta mindennel próbálkozik,hogy visszaszerezze a bizalmam,hol kedves,hol bunkó.De nekem ez nem megy.Igazából nélküle sokkal jobb lett volna az életem.Az a baj,hogy annyira uralkodni akar rajtam,hogy nekem az már élhetetlen és nem érti meg.Ezért mindkettőnk érdekében az lenne a legjobb,hogyha teljesen megszakadna a kapcsolat.
2012. ápr. 16. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Kb. két éve, 21 éves korom óta. Sok oka van, hosszú évek eredménye az, hogy végül így alakult.

Az okok:

- apa katasztrofális kapcsolata anyával

- ebből adódó nagyon durva és hangos veszekedések (gyakran meg is ütötték egymást, minket is), akár hajnalig is

- testvéremmel minket is gyakran ütöttek meg olyankor is, mikor semmi okuk nem volt rá (apám pofonjától sokszor percekig szédültem)

- a verések (soha nem vették figyelembe, hogy gyengébbek vagyunk, erőseket ütöttek, dühből) miatt kb. 7 éves koromtól rettegtem apámtól, lelkileg-fizikailag megnyomorított, és észre sem vette

- a rossz szexuális életüknek is szem -és fültanúja voltam sokszor (ezt sem vették észre)

- apa minket is hazugsággal vádolt folyton (anyu szeretőjéről tudunk, csak eltitkoljuk; ellene hangol anya, de mi letagadjuk, meg különben is, az ő romlott családjára hasonlítunk stb.)

- folyton azt hallgattam, hogy ugyanolyan senkiházi leszek, mint anyám

- apa anyja sokszor leribancozott, és senki nem védett meg

- apa szerint mama miattunk halt meg

- soha nem törődtek a jövőnkkel, meg úgy általában velünk


Kb. ezek a fő okok, egy ideig próbálkoztam a kapcsolattartással, végül feladtam. Nem azért, mert annyira dühös vagyok még, csak sosem szeretett igazán, nem vagyok fontos neki, akkor minek? Mindenkinek jobb így. Anyát mindezek ellenére nagyon szeretem, vele elég jó a kapcsolatom.

Őt a rossz házasság (kevesebbet ütött jóval, és próbált minket védeni, plusz miután megértette, mi játszódott le bennünk, sírva kért bocsánatot) és a rossz anyagi helyzete tette olyanná, amilyen.

2012. ápr. 16. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 April16 válasza:
2 eves voltam amikor elhagyott es elvett egy not es mar 2 gyerekuk van. Velem nem nagyon foglalkozott soha nem is tudom milyen egy apa lanya kapcsolat de nemis erdekel mert amugyis gaz ember. Most hogy 18 lettem nincs mit beszeljek vele se tema semmi. Megharagszik ha nem tartom vele a kapcsolatot de miertis kene tartsam ha o soha nem tartotta erted !?. :S
2012. aug. 20. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Egy 17 éves gyereknek nem arra van szüksége, hogy érzelmi boxzsák legyen!

De ha mindennek ellenére találkozol vele, ne azért tedd mert sajnálod!

a lelki- érzelmi fejlődésed miatt én azt javasolnám, hogy ritkítani kellene a találkozásokat,

ha szeret akkor tiszteljen meg azzal, hogy nem bánt amikor vele vagy, és persze azt az időt próbálja józanul tölteni.

10 éves voltam amikor elváltak a szüleim, ok: alkohol. 18 éves koromig nem beszéltünk.

azt mondom, hogy vannak dolgok amik kimaradtak az életemből, de! ez még mindig jobb mint a folyamatos fájdalom amit okozott volna...

2012. szept. 29. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!