Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyós kérdés. Párom az anyjáva...

Anyós kérdés. Párom az anyjával együtt nyög hitelt. A probléma, hogy ez egyszobás lakás és az anyja lakja 100%-ban. Hogy tudassa az anyjával, hogy mi is szeretnénk ott lenni? Másik, ti párotoknak az anyja milyen gyakran hívogatja a felnőtt gyerekét?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 17. 11:32
1 2 3 4 5
 21/47 A kérdező kommentje:
Na tehát. Van egy pesti lakás, amire mindketten fettek fel kölcsönt. Abban állapodtak meg akkor, hogy amelyiknek hamarabb jön másik lehetősége az megy, szóval ez ideiglenes megoldás volt. A probléma az, hogy a párom fizeti a törlesztést, de mivel ugye azóta már vagyok én más a szitu. Tehát mi nem tudunk odamenni, mert az anyja van ott. De akkor mire fizet a párom? Nem az anyjának kéne akkor egyedül fizetnie, vagy ha már a párom is fizet akkor mi is lehessünk ott? Párom szerint az anyja egyedül nem tudná fizetni... ez az alap kimentési szöveg. Csak a másik bökkenő, hogy az anyósjelölt olyan szektába jár, ahol a jövedelme HAVI 10%-át leadja. Akkor most erre van keret? És lemenni haza, ahonnan felköltöztek hétvégére szintén nincs anyagi fedezete, hogy mi is lehessünk a pesti lakásba. Akkor kérdem én, erre a baromságra hogy van?
2012. ápr. 17. 13:20
 22/47 anonim ***** válasza:
49%

Ez a párod és az anyja dolga. apárod fizetheti a hitelt, alakást úgyis ő örökli, de ehhez neked az ég világon semmi közöd.

Ne erre bazírozz, hanem keressetek önállóan megoldást

2012. ápr. 17. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 A kérdező kommentje:

Bocsánat a késői válaszadásért! Jahh és az anyóspajtás 50 éves, tehát még akár egy új kapcsolatot is kereshetne magának.

Nem tudom biztos bennem is van hiba, de azért a saját szüleim helyzetét is nézem. Párom ott lakik velünk, anyja ott lakik abban a lakásban amit ketten fizetnek. A családom csak ad. Az anyja még egy ebédre se hívott fel minket. Nem tartom igazságosnak, hogy egyik oldalról mindent, a másik oldalról semmit. Sőt!

2012. ápr. 17. 13:25
 24/47 anonim ***** válasza:
49%

ez nem igazságosság kérdése. És aki ad az ne méricskélje, hogy más mit ad, vagy nem,mert akkormár az nem őszinte adás.

Nem a te dolgod, hogy a párod hogyan oldja ezt meg az anyjával. Az ő dolguk.

2012. ápr. 17. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 A kérdező kommentje:
Akkor is ő örökölné ha egy kanyit nem fizetne... és addig hogy kezdje el a saját életét? Hogy tegyen félre? Fizessen oda is, amihez annyi köze van, hogy 40 év múlva így is úgy is az övé lesz?
2012. ápr. 17. 13:28
 26/47 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy az ő dolga, ha a kettőnk közös jövőjéről van szó hogy, hogyan oldjuk meg. Én nagyon szívesen adok és a családom is, de az nem normális dolog ha ez csak az egyik család felől van meg. És az hogy akár egy ebédre meginvitáljon még nem anyagi csőd, ha már a fiáról más gondoskodik. Vagy akkor ne legyenek elvárásai.
2012. ápr. 17. 13:31
 27/47 anonim ***** válasza:
100%

Először is a pároddal kell ezt megbeszélni, aztán az anyjával. A fő kérdés az, hogy az anyja TÉNYLEG nem tudná fizetni egyedül? Ha tudná, akkor nincs kérdés. Ha nem , akkor baj van :-( A hitelt együtt vették fel, a párod is adóstárs. Ha nem fizeti az anyukája, akkor le fogják tiltani a párod fizetéséből. Arról nem beszélve, hogy ha viszi a bank a házat, akkor senki nem örököl.


Verheted az asztalt, hogy "ő már nem lakik ott, oldja meg az anyja", csak ettől nem lesz jobb.

2012. ápr. 17. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 A kérdező kommentje:

Külön-külön vettek fel pénzt. Próbált már beszélni vele. A válasz erre az volt, hogy mártírkodva visszakérdezett, hogy kiakarod rakni anyádat?! Persze, hogy nem. De néha legalább hétvégére haza utazhatna, ha a szektára van évi 120 ezer forintja erre is lehetne. És van lekötött pénze is. Megoldhatná ha akarná. Nem akarásnak meg...

De így tényleg nem lehet, hogy fizet a párom oda úgy hogy nem tudunk soha ott lenni, a mi közös jövőnkre meg nincs már miből félrerakni. Úgy hogy ugye nálunk lakik.

Múlt hónapban nem kapott fizut, anyjának se volt pénze, én adtam. Nekem ahhoz semmi közöm, mégis a párom néztem. Akkor az anyja miért nem kerített elő, hiszen ő lakik benne, neki is épp olyan fontos kéne hogy legyen, hogy ki legyen fizetve, nem?

2012. ápr. 17. 13:42
 29/47 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a külön-külön hitelt nem értem... Vettek fel hitelt, amiből vették a lakást? Vagy vettek fel hitelt, aminek a lakás a fedezete és mind a ketten költötték amire akarták?
2012. ápr. 17. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:
86%
egy ember biztos nem tudott volna annyi hitelt felvenni hogy meg tudja venni a lakást, ezért vettek fel mnidketten akkor.
2012. ápr. 17. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!