Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyós kérdés. Párom az anyjáva...

Anyós kérdés. Párom az anyjával együtt nyög hitelt. A probléma, hogy ez egyszobás lakás és az anyja lakja 100%-ban. Hogy tudassa az anyjával, hogy mi is szeretnénk ott lenni? Másik, ti párotoknak az anyja milyen gyakran hívogatja a felnőtt gyerekét?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 17. 11:32
1 2 3 4 5
 31/47 A kérdező kommentje:
Mind a ketten vettek fel hitelt és együtt vették meg a lakást, 8 millióért. A párom a haszonélvező, az anyja a tulajdonos (párom elmondása szerint).
2012. ápr. 17. 13:56
 32/47 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem van tulajdonrész. 4 milliót nem hiszem hogy kapott volna, ha nincs semmi a nevén.


Ez elég patt helyzet :-(

Ha úgysem tartjátok a kapcsolatot, mondjátok anyukának hogy a fiát kirúgták. Kíváncsi vagyok, mit lép erre.

2012. ápr. 17. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 A kérdező kommentje:
Ez nem rossz ötlet. Bár édesanyámnak az az ötlete támadt, hogy megveszi az 1/4 részt nekem, így a párom ki tudja fizetni a saját részét ami még hátra van a hitelből. Így már csak a közös jövőre kell félretenni és láthatom, hogy tényleg hosszútávra tervez. Csak nem tudom, hogy az anyja mit szólna, hogy én is tulajdonos legyek. Biztos lemerevedik ha előáll a párom. Még neki se mondtuk, majd holnap. Valami kiút kell.
2012. ápr. 17. 14:43
 34/47 anonim ***** válasza:
77%

na látom még egy szuper leendő anyós!!!

és csodálkoznak az ilyen jellegű kérdéseken meg vicceken.

készülj ha lesznek majd gyerekek,akkor fog igazán szarul esni ha le sem sz. ja hogy van e valami gondotok.

2012. ápr. 17. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 A kérdező kommentje:

Párom ebben reménykedik, hogy majd megváltoztatja őt, majd milyen szuper nagyi lesz. Na persze. Adja Isten, de kutyából nem lesz szalonna. Amikor váltak párom szülei először az apjával akart maradni, vajon miért?! Na mindegy ez a múlt, remélem hamar megoldódik és már csak a kettőnk jövőépítgetésére kell koncentrálni majd.

Minden esetre köszönöm az eddigi hozzászólásokat, persze a negatívakat is átgondolom. Bár aki nincs ebbe a helyzetbe könnyen tör a másik feje felett pálcát.

2012. ápr. 17. 15:03
 36/47 anonim ***** válasza:
100%
Azzal,hogy te meg akarod venni a párod részét,csak 1 gond van.A párod csak haszonélvező,az anyósjelölt a tulajdonos.Nélküle nem tudnád megvenni,ha nem egyezik bele.
2012. ápr. 17. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:
37%

a haszonélvezet az erősebb én úgy tudom.

tehát ha akarja a fia kirakhatná a mamit,gondolom erre megvan a jogi kacskaringó.

de fene sem tudja jó -e belemenni ilyen dologba,meg belemenne e a saját anyjával.

2012. ápr. 17. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 A kérdező kommentje:
Igen,a haszonélvezet erősebb. Azt is tudom, hogy bele kell egyeznie. De ha nemet mond, akkor már gyanút kelthet, hogy az anyja nem akarja, hogy én nekem közöm legyen a lakáshoz. Amihez elvileg ha összeházasodnánk amúgy is lenne némi közöm ha jól sejtem. Meg ha tényleg fontos a fia anyagi helyzete, akkor ez igen nagy segítség lenne, főleg úgy hogy ott se lakok most, ő lakik egyedül a kecóban. Kapna úgy pénzt az 1/4-ért h a fia adóssága megszűnne és élhetne ott továbbra is, csak tulajdonrészt kéne feláldoznia pénzért. Szerintem ha normális és a fia javát akarja ezt tök korrekt, nem? Főleg ha Isten is úgy akarja és együtt öregszünk meg a fiával és unokák is lesznek.
2012. ápr. 17. 20:09
 39/47 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező se a párodnak se az anyának nem érdeke hogy neked tulajdon részed legyen ha szakítasz a pároddal ő menne az anyához minek kevernének téged bele a tulajdon részbe.

Tudom közös jövő.... de neked a a házasság után se lenne közöd a lakáshoz szóval a biztos lakhatást nem fogják kockáztatni.

Mielőtt bármit terveznél hivatalos papírokat nézd át ne a párod elmondására hagyatkozz.

Tudod mekkora összeget vett fel, meddig fizet, biztos haszonélvezete van?

Amúgy ha el is megy onnan ti azt a lakást eladni és a pénzből nagyobbat venni úgy se tudtok mert az anyósé az egész állítólag 1 szobás lakásba akarsz gyereket vállalni.

2012. ápr. 17. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 A kérdező kommentje:
Nem, dehogy. A páromnak annyiban érné meg, hogy azonnal ki tudná váltani a hitelét, már csak az anyjának maradna. Felőlem aztán élhet ott az anyja, de a párom akkor adja át neki a hitel részét, ha már egyedül ő használja. Mert ide is és oda is nem tud fizetni. Ha meg akar valamit az élettől jó lenne elkezdeni azon dolgozni. 32 éves, felnőtt férfi. Nem anyuka által egyedül lakott lakást kéne finanszíroznia, hanem ott ahol és a közös elindulást. Vagy az én dolgom egyedül erről gondoskodni?
2012. ápr. 18. 05:20
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!