Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyós és exfeleség probléma!...

Anyós és exfeleség probléma! Ki hogy látja, én gondolom rosszul? Ez nekem nagyon rosszul esik! Nagyon zavar, hogy a hátunk mögött sunnyognak, meg szervezkednek! Pl. megbeszélik, hogy mikor is legyen apás hétvége?!

Figyelt kérdés
Már 4 éve élünk együtt a párommal,van 3 gyerekünk,neki 2 nekem 1 aki velünk él.Az történt,hogy a napokba kiderült,hogy a "drága"anyósom az ex menyének,mindent kitálal rólunk.Úgy derült ki,hogy mondtam valamit az exről anyósnak,és anyós meg elmondta az exnek,mert az számonkért engem..Kiderült,hogy anyós engem nem szeret se a gyerekem,mert csak akkor beszélünk,ha muszáj,pedig régebben összejártunk.Csak voltak dolgok amibe nem egyeztünk és azóta "kegyvesztett" lettem.Mikor megkérdeztem miért van jóba az exxel,azt mondta,hogy nincs csak a unokák miatt beszélnek!persze,akkor miért tud mindenről ami nálunk van?!meg azt mondta,hogy őrá,jobban tud hatni mint rám!!Meg én kivételezek a gyerekekkel,mármint az enyémmel.Ez igazábból nem igaz.Mert 2 éve nem vettem játékot a kisebb gyereknek,csak a sajátomnak,de azért mert nem kért semmit!!Még én vagyok az aki az apjuknak mondja,hogy vegyünk ezt-azt a gyerekeknek!!Van 6 unoka,abból 1-nek,történetesen akinek "nem vettem" játékot,állandóan kivételezik vele!Az ex meg hozzámvágta,hogy menjek dolgozni,mert akkor nem kellene minket eltartson a páromnak..sőt anyós is így van ezzel..de egyszerűen nincs munka..Vagy a gyereket nem tudom megoldani.A minap is volt az ex az anyósnál,meg jönnek névnapra..stb..2 évvel ezelőtt meg nem is beszéltek!
2012. ápr. 18. 11:34
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

Még mindig azt mondom, itt a párodnak kellene lépnie elsősorban és a sarkára állni, mivel az ő gyerekei. Nem a tieid. Bosszantó, hogy mondjuk ők ketten megbeszélik, mikor menjenek az apjukhoz a gyerekek, valóban. Ti szervezhettek programot is. Azonban ha a férjednek ez így jó, akkor te nem tudsz mit csinálni.

Az sem jó, amit leírtál az ajándékozásokkal kapcsolatban, de azért, mert anyósod vagy az ex nem egyformán ajándékoz, ezért te a gyereket bünteted, hogy nem adsz neki semmit? Ezt sem értem. Ne a gyereket büntesd.

Egyébként én sosem néztem, hogy x ezer forint legyen minden gyereknek az ajándék. A gyerek úgysem tudja értékelni, hogy x ezer forint a másik pedig kétezerrel kevesebbért kapott. A gyerek azt nézi, hogy amit kapott, az számára hasznos-e tud-e vele játszani.

2012. ápr. 18. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:

Én írtam, hogy miért zavar hogy ott vannak a gyerekek.

Így azért már tényleg gáz. Nem is értem a nőt. Rábízza egy "idegenre" a gyerekeit (és ezzel nem téged akarlak bántani!!!)? Mert ha az apjukra, az oké.

A 2 év félreérthető volt, de ha nem így van akkor bocsánat.


A férjednek kell itt rendet tenni. Először az anyukával, majd a saját anyjával beszélnie.

Meg kell mondani, hogy a gyerekek akkor mehetnek, ha ő is ott van.

2012. ápr. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:
Kedves 21-es!ex nem vesz ajándékot én ilyet nem írtam!Azt se írtam,hogy én "büntetésből" nem adok ajándékot,hol olvastad?Én a kivételezésre írtam ezeket a dolgokat!Hogy anyósom,folyamatosan kivételt tesz az unokái között,én csak 1x nem vettem egyformán és rám lett kiabálva!!A nagyobb gyerekek mondták is,hogy mindig kivételezik,észreveszik ők is.Mi azért egyforma összegbe veszünk ajándékot a gyerekeinknek.Szerintem ez is fontos,mert azért egy tinédzser már tud különbséget tenni!nem hülyék!
2012. ápr. 18. 13:18
 24/28 anonim ***** válasza:

Abban igazad van, hogy illik előre egyeztetni a láthatást, ha nem tartjátok a határozatban megszabott 2 hetenkénti időpontokat. Ahhoz én viszont sosem ragaszkodtam, hogy csak akkor lehet elhozni a gyereket, ha az apja is ott van. Volt, hogy a munkája miatt egész nap velem volt a gyerek és nem az apjával, de este és másnap viszont igen: Nekem sem volt gond és az exnek sem. Olyan is volt, hogy amikor az én fiam ment láthatásra, hogy az apja nem is volt otthon hónapokig. Külföldön dolgozott, de a felesége azért két-három hetente elvitte a fiamat, hogy ne szakadjanak el egymástól, és én ezt a mai napig nagyra értékelem.

Amúgy én kifejezetten jóban vagyok az exanyósommal, olyannyira, hogy több dolgot megbeszél velem mint a fiával. Egyszerűen az első pillanatban szerettük egymást, és a válás ezen nem változtatott. Az exemet - meg a feleségét - ez zavarta egy darabig, de nem tudtak mit tenni ellene, mert ragaszkodunk egymáshoz. Eleinte megkaptam, hogy azért nem szereti annyira a mostani feleségét mint engem, mert benne vagyok a képben, de ez nem igaz. Szereti ő a csajt, de annak a lánynak olyan hideg és kimért természete van, hogy vele nem tud olyan közvetlen lenni mint velem. Mi megbeszéljük a pasiügyeket, a betegségét, a munkát, mi segítettünk költözni, szóval nekem olyan mintha az anyám lenne. Ja, és a kisebbik fiamat - akihez vér szerint semmi köze - saját unokájaként szereti. Szerintem az nem megoldás, ha az exet el akarod marni, és hát tény, hogy ha te nem egyformán bánsz a gyerekekkel, akkor tőle sem várhatod el ugyanazt.

2012. ápr. 18. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó!!Miért nem bánnék egyformán a gyerekkel?!mert 1x nem vettem neki ajándékot??!állandóan körülugrálom őket,sütök,főzök!Nem én mondtam,hogy baj ha itt vannak,mikor nincs itthon az apjuk,hanem az egyik hozzászóló írta!De azért sokszor bosszantó,hogy nincs soha egy szadad hétvégém,mert más leszervezi nekem a programot a tudtom nélkül!Anyuka meg megy nyugodtan tekeregni!
2012. ápr. 18. 13:27
 26/28 A kérdező kommentje:
Nem lenne baj,ha mindig jóba lettek volna,de soha nem csípték egymást.Felőlem össze is költözhetnének.Csak furcsálom ezt a hirtelen"barátságot",mondjuk nemcsak én,hanem még sokan mások is.
2012. ápr. 18. 13:36
 27/28 anonim ***** válasza:

Szerintem ne foglalkozz velük. Ha mindkettö ilyen sz*rkavaro, csak nyersz azzal, ha kerülöd a tarsasagukat.

Bosszanto lehet, hogy anyosnak ekkora befolyasa van az eletetekre, de ezt a paroddal kell megbeszelnetek. Mert az egeszböl csak annyi jöhet le masoknak, hogy irigy vagy az anyos es az ex "jo kapcsolatara", otthon meg nyuszi, hogy nem beszelsz a ferjeddel, csak magadban höbörögsz. (Egyebkent meg gondolom egy joszandeku ember vagy, aki nehezen türi az igazsagtalansagot)

Amugy nalunk is sokat valtozott anyos az utobbi idöben az ex-szel, en sem tudom, hogy hanyadan allunk, de nem is targyalok meg vele mindent, csak amit az ex elött is felvallalnek. Mas kerdes, hogy sosem kerül szo a szembesitesre, mert vagy anyos nem mondja el az exnek, vagy az ex nem keri rajtam szamon.

A gyerekekkel, jatekokkal kapcsolatos dolgok: ha kaptok valamit, örülj neki, ha a parod gyerekei kapnak csak, akkor potoljatok ki a sajatodnak valami különlegessel, hogy benne legyen a fajdalomdij is, masok nezetein nem igazan lamentalnek sokat. Ha meg rosszindulatuak, az öket minösiti, hidd el, a ferjed sem vak, csak - mint a legtöbb ferfi - naiv es tulzottan johiszemü, mar ami az anyjat illeti. Megiscsak az anyukaja...

2012. ápr. 18. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

21-es vagyok. Azért írtam,hogy VAGY anyós VAGY ex, mert nem olvastam vissza, hogy melyik tett különbséget összegben az ajándékok között. Neked sem ártana értelmezni.

A "büntetés"-t sem írtad valóban, azonban én azt írtam, ne a gyereket büntesd azzal, hogy nem veszel neki ajándékot. Ezzel azt akartam mondani, hogy benned benned van a tüske, hogy anyósod különbséget tesz a gyerekek között (talán a te gyereked kárára) és ezt ne "add vissza" a másik gyereknek azáltal, hogy nem veszel neki ajándékot. Merthogy erre volt a válaszod az, hogy anyósod sem egyformán kezeli az unokákat. Akkor te sem kezeled egyformán. A lényeg, hogy ne a gyerek szívjon emiatt. Érded? De már eltértünk a tárgytól elég rendesen.....

2012. ápr. 18. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!