Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem fura, ha egyes szülők...

Nem fura, ha egyes szülők alapdolgokért (pl. étel) hálát várnak a gyereküktől vagy még inkább azt, hogy "húzza meg magát", csak mert nehéz nekik azt előteremteni? Tehet erről a gyerek?

Figyelt kérdés

Hangsúlyozom, nem gyerekként írom ki a kérdést!!!

Ezt olvastam itt az imént:

"Kiscsillag, majd ha te keresed meg azt a pénzt, amiből a szüleid fizetik a netet, a villanyszámlát, az innivalódat, sőt, a széket, amin ülsz, akkor neked is "több mindent lesz szabad". (...) Majd azt is kérd ki magadnak, ha enni akarnak adni, vagy ruhát akarnak venni neked, (a számítógépet nyilván te vetted, a saját pénzedből, ugye?) Tudod, mi hiányzik neked? Egy nagy pofon. De még időben."

Nekem ez meredek. OK, a net az extra, na de az étel, a ruha? Nyersen fogalmazva - nem értem, egyesek ezt miért találják sértőnek - nem a gyerek akart megszületni. És nem ő tehet róla, ha a szülőnek nehéz előteremteni az alap dolgokat, a villanyszámlára, az ételére, az iskolaszereire valót. Hangsúlyozom, NEM az extra dolgokra gondolok, amikor az a baja a gyereknek, h valami drágát nem kapott meg -hanem arra godnolok, amikor a szülő azt vágja a gyereke fejéhez, hogy "etettelek, ruháztalak" Hát jól néztek volna ki, ha nem eteti, nem ruházza! Szerintem a gyereknek ehhez joga van...


2009. jún. 20. 16:20
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
81%
Egyetértek veled, nem is részletezem, mert nincs mit.
2009. jún. 20. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
40%

Hahó! Kedves kérdező, elmulasztottad megérdeklődni, hogy plagizálhatod-e a hozzászólásomat! Továbbá a kérdést is elmulasztottad elolvasni, amelyre a választ írtam. A gyerek éppen leszedte a keresztvizet a szüleiről, amiért olyan kérésekkel merészlték zavarni msn-ezés közben, hogy adjon vizet a kutyának, és azt is megemlítették neki, hogy ne beszéljen vissza.


Tehát szerinted a gyereknek joga van otthon semmit sem csinálni, ülni a fenekén egész nap a TV vagy a számítógép előtt, visszabeszélni a szüleinek (most visszabeszél, később esetleg meg is üti), és sértődötten felhúzni az orrát, ha a szülőnek van képe azt kérni, hogy netán, talán, esetleg méltóztasson valami házimunkát végezni. Mert a gyereknek csak jogai vannak, ugye? A szülő meg megérdemli, minek szülte meg, nevelni se merje, ne adj' isten munkára szoktatni, mert a drága gyermek jogai sérülnek, jajajj...

Nem hiszem, hogy te nem vagy gyerek...

2009. jún. 20. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
99%
Ha egy szülő vállal egy gyereket, azt is vállalja, hogy NEVELI, és tisztességesen, és azt is, hogy EMBERSZÁMBA veszi. Tehát ahol ez megvan, ott a családban ilyen problémák nincsenek. A szülő volt előbb, nem a gyerek...
2009. jún. 20. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
86%
Előbb -utóbb minden gyerekből szülő lesz.........!!!!!!!
2009. jún. 20. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
91%
Igazad van annyiban, hogy a gyereknek ezek a jogai. Sőt ennél még több is van, javaslom, hogy olvasd el a gyermekek jogairól szóló New Yorki egyezményt. Csendben megjegyzem, hogy az egyezmény rögzíti a gyerekek kötelezettségeit. Mert azok is ott vannak ám. Na. Erről ennyit.
2009. jún. 20. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
36%
16:36 - Majdnem... Egyik kedvenc rokonomnak nem lehetett gyereke, mert lyukas szívvel született, pedig kiváló anya lehetett volna... Nyugodjon békében...
2009. jún. 20. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
91%
16:36 - Viszont amit még hozzátennék, és ami BIZTOS igaz, hogy minden szülő volt valaha gyerek. Valaki emlékszik, valaki nem. Én szeretnék majd emlékezni, mert szeretném elkerülni azokat a dolgokat, amik miatt lemaradtam a suliban a szüleim téves nevelési módszerének hála (magyarán, hogy komoly különbséget tesznek öcsém és köztem, őt hagyják tanulni, neki semmit nem kell besegíteni, engem nem hagynak tanulni, de ugyanakkor elvárják, hogy tökéletesen teljesítsek otthon és a suliban is...).
2009. jún. 20. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
93%

A kérdésedet olvasva a férjem szülei jutottak eszembe.

Amúgy a férjem mindig is dolgos ember volt (még gyerekként is) de állandóan ilyesfajta szövegekkel volt terrorizálva. Én sem értettem soha azokat a szülőket akik ezek mögé a szövegek mögé bújva éreztették a nagyságukat. A gyerekben meg szép lassan bűntudat és kissebbségi érzés alakul ki.

A 2. válaszolónak is igaza van éppen az adott szituációra vetítve CSAKHOGY, a gyerek nem magától lett ilyen ,addig el is kellett jutni, hogy miért viselkedik így, miért nem emeli föl a fenekét. Példamutatás, nevelés vagy annak hiánya ide vezet. Aztán a szülő mit tehet: próbál a gyerek lelkére hatni, hol így hol úgy.

Visszatérve alapból elítélem azokat akik álandóan ezt hangoztatják a gyereknek ha kell ha nem. Romboló hatású a gyerek lelkének és örök megfelelési kényszert vált ki a ygermekből egy elérhetetlen cél felé.

2009. jún. 20. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
64%

Valószínűleg azt is olvastad, hogy miért írta. A történet röviden ennyi: egy kiscsajszi panaszkodik, hogy nem hagyja az anyja, hogy befejezzen egy msn-es partnernek küldendő mondatot, mert a kutyának kell adni inni.

Nem szabad, hogy a szülő alapdolgokért elvárjon bármit is a gyerekétől. De az nem igaz, hogy egy gyereket már semmire sem lehet megkérni, mert máskülönben lázadás van! az ilyen nagyon idegesítő tud lenni, főleg, ha egész nap dolgozol, mint a bolond, a férjed sz.rik mindenre és a gyereked is csak a nettel bír foglalkozni.

a mai gyerekek már akkor is "nehéz sorsúnak" érzik magukat, ha anya vagy éppen apa nem azt főzi, amit a gyerek kér. Biztos lehetsz benne, hogy a panaszkodó kishölgy nem akarná befejezni azt az msn-es mondatot, ha azt mondaná az anyja, hogy "gyere kicsim veszünk Neked egy csomó új göncöt!!" Szerintem a válaszadónak pont ilyen gyereke lehet vagy egy fokkal rosszabb és azért írt ilyet.

2009. jún. 20. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
66%
Nagyon igaza van a második hozzászólónak. Az olyan gyerekekből lesznek a link emberek, akiket nem neveltek meg. Mert az, ha a gyereknek mindent megadok feltétel nélkül és nem várok el tőle semmit csak egész nap mereszti a seggét a számítógép előtt, az nem nevelés. A gyereknek valóban jár a kaja, a ruha, az iskolaszerek. Ez nem kérdés. De itt ugyebár nem a hőn áhított márkás ruhákról beszélünk, meg a márkás iskolatáskáról, stb.-ről. Nem azt vállalja az ember a gyerekvállaláskor, hogy adidas cipőt fogok neki venni, meg budmil táskát. Ez már egy plusz, amit nem kötelessége előteremteni a szülőnek. És az rossz szülő, aki nem neveli a gyerekét, csupán kielégíti az igényeit! Mert a gyereknek igenis meg kell tanulnia, hogy mi az a kötelességtudat, hogy nem hullanak a dolgok csak úgy az ölébe. Ez a gyerek érdeke is, különben nagyon nagy pofonok fogják érni az életben. A felháborodásodból ítélve kedves kérdező az látszik, hogy magad is gyerek vagy még. Ha jogilag nem is, de érettség szempontjából mindenképpen.
2009. jún. 20. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!